در ادامه فعاليت هاي مديران فعلي و اسبق ارشد در سطح كشور و استان اصفهان در جهت تلاش براي احياي زاينده رود، چندين نفر از وزرا و مدیران ارشد پيشين، استانداران ادوار اصفهان و سایر مقامات کشور، معاونین ادوار استانداری، نمایندگان ادوار و فعلی مجلس شورای اسلامی، فرمانداران ادوار استان اصفهان، مدیران اسبق جهاد و کشاورزی، مدیران کل صنایع و محیط زیست و منابع طبیعی، شهرداران ادوار اصفهان، اعضای شوراها ادوار و فعلی اصفهان و ساير مقاماتي كه نام آن آن ها در ذيل نامه درج شده نامه اي خطاب به رياست محترم جمهوري امضا و خدمت ايشان ارسال كرده اند كه متن به همراه امضاهاي نامه به پيوست ارسال مي گردد.

به گزارش رویش نیوز، امضاهاي نامه از حيث تنوع سیاسی امضا کنندگان در نوع خود بسیار جالب و حائز اهمیت است و در بين امضاكنندگان، نفرات اصلي استان در هر دو دوره اصلاح طلبان و اصولگرايان و همچنين چهره هاي شناخته شده از هر دو گروه سياسي مشاهده مي شود.

در اين نامه ضمن تشريح مشكلات اين حوزه آبريز، راهكارهايي براي حل بحران ارايه شده است.

گفتني است، اين افراد در ارديبهشت ماه نيز با امضاي نامه اي خطاب به اسحاق جهانگيري رييس شوراي عالي آب و معاون اول رييس جمهور، نسبت به تشريح مشكلات اين حوزه اقدام كرده بودند.

متن نامه ارسال شده به رئیس جمهور که توسط رویش نیوز منتشر می شود، بدین شرح است:

 

به نام خدا
 

جنـاب حجت الاسلام والمسلمیـن آقای دكتر روحـانی
ریاست محتـرم جمهوری اسلامی ایـران

       با عرض سلام و احترام
شرايط بحراني در حوضه آبریز زاينده‌رود و به مخاطره افتادن حیات اقتصادی و اجتماعی اصفهان و منطقه مرکزی کشور و بيم بروز حوادثي ناگوار و غير قابل پيش بيني و اقدامات محافلي كه با هدف به چالش كشيدن دولت تدبير و اميد بحران سازي مي‌كنند، ما را بر آن داشت تا بار ديگر توجه جنابعالي و دولت محترم را به موضوع بحران آب در حوضه آبریز زاينده‌رود و ضرورت اقدام عاجل برای مهار بحران جلب نمائيم:

1.    از دولت محترم كه التزام به قانون را سر لوحه قرار داده است، انتظار مي‌رود، به صيانت از حقوق قانوني صاحبان حقابه رودخانه زاينده‌رود و تونل اول كوهرنگ که به تأیید شورای عالی آب  نیز رسیده است و حقوق قانونی دارندگان حق اشتراک از شبکه های مصوب ملی، متعهد و ملتزم باشد و به رويه‌هاي خلاف قانون بازمانده از دولت های قبل كه در اثر آن تعهدات و تخصيص‌هاي داده شده از آب رودخانه زاينده‌رود از محل تصرف حقابه های قانوني تأمين مي شد پايان داده شود.
همانگونه كه استحضار داريد رودخانه زاينده‌رود طبيعي و آب الحاقي تونل اول كوهرنگ به موجب اسناد مثبته تاریخی و مصوبه شوراي عالي آب متعلق به حقابه‌داران طومار شيخ بهايي، سهمابه بران تا مقطع تصويب قانون توزيع عادلانه آب و حقابه زيست محيطي تالاب بين المللي گاوخوني است و دولت تنها اختياردار آبدهي تونل دوم كوهرنگ و تونل چشمه لنگان با مجموع 350 میلیون متر مکعب است.
توضیح: با بهره برداری از مرحله اول تونل سوم کوهرنگ 80 میلیون مترمکعب و با بهره برداری کامل آن 250 میلیون مترمکعب به این رقم اضافه خواهد شد.

2.    در حال حاضر مجموع تخصيص‌ها و تعهدات دولت از آب رودخانه زاينده‌رود در سه استان اصفهان، چهارمحال و بختياري و یزد بالغ بر 1300 ميليون متر مكعب در سال است. مقايسه اين حجم تخصيص‌ها و تعهدات با 350 ميليون مترمكعب حجم منابع آب در اختيار دولت نشان دهنده اين واقعيت است كه دولت براي عمل به تعهدات خود سالانه با 950 ميليون مترمكعب كمبود آب روبرو است. این کمبود با بهره برداری كامل از تونل سوم کوهرنگ همچنان حدود 700 میلیون مترمکعب در سال خواهد بود.

3.    رويه دولت پيشين و اعلام رئیس جمهور وقت در سفر استانی به چهارمحال و بختیاری مبنی بر اینکه: «هر آنچه آب هست از آن شما (بالادست) و در صورت آب مازاد، دیگران بردارند» و ادامه همان رويه در دولت تدبير و اميد در خصوص تصرف حقابه قانوني حقابه داران طوماري و سهمابه بران تا مقطع تصويب قانون توزيع عادلانه آب و حقابه زيست محيطي تالاب و حقابه قانونی دارندگان حق اشتراک براي تأمين تخصيص‌ها و تعهدات دولت خلاف قانون است.
با استقرار دولت یازدهم، امید به اصلاح وضعیت موجود پديد آمد. با تصویب اقدامات 9 ماده‌ای شورای عالی آب مورخ 4/10/92 راهکارهای مناسبی جهت اصلاح مدیریت منابع آب زاينده رود تدوین شد.
لیکن امروز که بیش از هفت ماه از تصویب آن می‌گذرد عدم اجرا و نقض مفاد آن توسط وزارت نیرو، امید به تدبیر دولت یازدهم برای مقابله با بحران آب در حوضه زاینده رود را به يأس تبديل کرده است.
مدیریت یکپارچه حوضه زاینده‌رود، جلوگیری از بارگذاری جدید در بالادست رودخانه، کنترل برداشت‌ها، تغییر الگوی کشت، تعیین حقابه‌های کشاورزان و حقابه زیست‌محیطی، فرازهايي از مصوبه هستند كه مغفول مانده است. دو طرح اجرای تونل بهشت‌آباد به شماره طبقه‌بندی 401012000 برای تأمین آب شرب اصفهان، یزد وکرمان و همچنین تونل گلاب2 به شماره طبقه‌بندی 40200000 برای انتقال آب شرب تعدادی از شهرها و روستاهای استان اصفهان کاملاً متوقف شده است.این دو طرح در دولت دهم در قالب برنامه‌های مصوب وزارت نیرو با کمک مدیریت استان و مبنای ملی شروع گردیده بود، لیکن در ماه‌های اخیر توسط وزارت نیرو رسماً تعطیل شده است.

4.    در سال 1380 در سفر مقام معظم رهبري به اصفهان و در جلسه هيأت وزيران در محضر ايشان، وزير وقت نيرو اجراي طرح‌هاي انتقال آب به حوضه آبریز زاينده‌رود شامل تونل سوم كوهرنگ، تونل چشمه لنگان و تونل بهشت‌آباد را برنامه دولت براي مقابله با بحران آب در حوضه زاينده‌رود اعلام نمود.
در دولت قبل كاهش حجم تخصيص آب به حوضه آبریز زاينده‌رود از طريق تونل بهشت آباد از 1000 ميليون مترمكعب به 580 ميليون متر مكعب در سال و کارشکنی ها در اجرای آن و با كمال تأسف  در دولت تدبیر و امید دستور توقف عمليات اجرايي تونل بهشت‌آباد، سرنوشت زاینده رود را به مخاطره جدی انداخته است.

جناب آقاي رئیس جمهور!
وضعيت در حوضه آبریز زاينده‌رود بحراني است. تصرف منابع آب متعلق به حقابه داران قانوني و دارندگان حق اشتراک توسط دولت براي تأمين تخصيص‌هاي داده شده خلاف قانون است و به لحاظ بحران‌هاي اجتماعي مترتب بر ادامه اين وضعيت به صلاح كشور نيست. در اين ميان درد کشاورزانی که به واسطه تصمیم های غلط دولت گذشته و ادامه آن در این دولت تمام هستی آنها به نیستی تبدیل شده، مجالی نداده است تا به جفایی که به تالاب بین المللی گاوخونی شده است و به پیامدهای زیست محیطی فاجعه بار آن اندیشیده شود. مسئولیت خطیری که در قبال جلوگيري از تشكيل كانون ريزگردهاي نمكي در منطقه مركزي كشور مستقیماً متوجه دولت است .

5.    مخالفت با اجراي تونل بهشت‌آباد و دیگر طرح های مصوب به تحريك محافلي صورت مي‌گيرد كه به شكست كشاندن اقدامات دولت حضرتعالی را هدف قرار داده‌اند. محافلي كه در  راستاي بحران سازي‌ هاي خود براي كشاندن دولت به بحران تأمين آب شرب  بیش از 4 ميليون نفر جمعيت تحت پوشش طرح آبرساني اصفهان بزرگ، مخالفت با تونل گلاب 2 را با ادعاي واهي جلوگيري از انحراف رودخانه زاينده‌رود در دستور كار قرار داده‌اند.
اين بحران سازي ها توسط گروهی در استان چهارمحال و بختياري مدیریت می‌شود که اجازه تأمین آب شرب مناطق استان اصفهان را قبل از اینکه باغات ، شالیزارها و مزارع کشاورزی بالادست بطور کامل مشروب شوند، نمی‌دهند. باغاتی که در مناطقی با ارتفاع تا 700 متر در زمین‌های مرتفعی با اضافه کردن خاک زراعی دستی با اهداف غیر کشاورزی ایجاد شده است و تأمین آب آن با مجوزهای غیر قانونی و عدم توجه به حقوق حقابه‌داران زاینده‌رود شکل گرفته و اکنون نیز در حال توسعه است.
نيات این گروه این‌است که طرح بهشت‌آباد و گلاب نباید آب شرب بیش از 4 میلیون جمعیت را مستقیم به سامانه مصرف برساند. به زعم آنان این جمعیت عظیم شهری و روستایی باید منتظر باشند که پس از برداشت کامل مزارع، شالیزارها و باغات عمدتاً جدیدالاحداث بالادست اگر آبی باقی ماند، برای شرب و مصارف شهری تحویل بگیرند.
ترديد نيست تن دادن به فشارهاي اجتماعي کاذب نشأت گرفته از برنامه‌ريزي محافل مخالف دولت محترم دراستان همجوار و نادیده گرفتن مطالبات واقعی و طبیعی مردم استان اصفهان که تاکنون با سیاستهای دولت همراهی کرده اند؛  هموار كردن راه براي تحقق نيات محافلي است كه شكست دولت تدبير و اميد و ناامیدی طرفداران دولت  را  در سر دارند.

6.    مجدداً تأکید می‌نماییم ادامه وضع موجود و فقر و تهی‌دستی جمعیت عظیمی از حقابه‌داران نگرانی‌های اجتماعی زیادی را به وجود آورده است. از مردمی که نه نان دارند و نه آب و به اقدامات دولت، اميد بسته اند، آنگاه كه از عزم جدي دولت در رفع اين مصيبت مأيوس شوند چه انتظاري می‌توان داشت؟!

7.    آنچه در بالا اشاره شد وضعيت حاد و بحراني با ابعاد سياسي امنيتي است كه اقدامات عاجل براي مقابله با بحران آب و استيفاي حقوق پايمال شده صاحبان واقعي آب از زاينده رود را ايجاب مي كند. ترديد نيست مقابله با بحران زيست محيطي در حوضه زاينده رود كه بي توجهي به آن منطقه مركزي كشور و ميراث تاريخي – فرهنگي با ارزش هاي ملي و جهاني مستقر در آن را به نابودي تهديد مي كند، وظيفه خطير و آزموني بزرگ براي دولت است. وظيفه خطيري كه ايجاب مي كند همچون درياچه اروميه با عزمي ملي ستاد ملي احياي حوضه زاينده رود تشكيل شود.

راهكارهاي حل بحران آب در حوضه زاينده رود
الف - حمايت از حقوق قانوني و مسلم حقابه‌داران زاينده‌رود اعم از حقابه بران طومار شیخ بهایی، سهمابه بران ، دارندگان حق اشتراک و حقابه زیست محیطی تالاب از طريق جلوگيري از برداشت‌هاي غير قانوني از آب زاينده‌رود در استان چهارمحال و بختياري.

ب- لغو طرح برداشت آب از زاينده‌رود موسوم به بن- بروجن با حدود 700 متر ارتفاع پمپاژ و 140 كيلومتر سامانه انتقال، و اجراي طرح اوليه انتقال آب از سبزكوه و سد چغاخور كه از نظر فني ـ اجرايي و اقتصادي توجيه بيشتري دارد و با سامانه انتقال كوتاهتر و بدون نياز به پمپاژ، آب بروجن و مناطق مشخص شده در هدف طرح را تأمين مي كند.

ج- تأمين بودجه لازم براي تكميل عمليات اجرايي سد سوم كوهرنگ كه موجب مي‌شود ظرفيت تونل سوم كوهرنگ به ظرفيت نهايي برسد.

د- صدور دستور اجراي تونل گلاب 2 براي مقابله با كمبود آب شرب 14 شهرستان زير پوشش شبكه آبرساني اصفهان كه به تصويب هيأت وزيران رسيده و وزارت نيرو موظف به اجراي آن شده است. (در حال حاضر شبكه آبرساني با كمبود آب روبرو است و اين كمبود در افق 1420 به حدود 13 متر مكعب در ثانيه مي‌رسد).

هـ- پرداخت خسارت به ميزان واقعي براي جبران خسارات وارده به حقابه بران، سهمابه بران و حق اشتراکی ها.

و- تسريع در اجراي سد و تونل بهشت‌آباد مطابق طرح مطالعه شده و مصوب اوليه(اینکه عده ای تونل را عامل زهکش کردن و خشکیدن چشمه های مسیر می دانند، با نتیجه مطالعات مشاورین داخلی و خارجی منافات دارد؛ ضمن اینکه عمق تونل و فناوری روز دستگاه های حفاری بکار گرفته شده، زهکش کردن تونل را منتفی می کند.)

ز- تشکیل ستاد ملي احياي حوضه زاينده رود به منظور بررسی واقع بینانه وضعیت بحرانی حوضه زاینده‌رود و اقدام مؤثر براي نجات مردم و محیط زیست این منطقه خسارت دیده و بازنگري در رويه هاي مورد عمل وزارت نيرو در قبال اين بحران.


 امضا كنندگان:وزرا و مدیران ارشد
   
آیت الله روحانی (رئیس پژوهشکده امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی)
غلامحسین کرباسچی(شهردار اسبق تهران و استاندار اسبق اصفهان)
احمد خرم (وزیر راه و ترابری دولت اسبق)
حجت الاسلام حاج شیخ مهدی مظاهری
حجت الاسلام محمد تقی رهبر (نماینده سابق و امام جمعه موقت اصفهان)
حسین ناجی (معاون اسبق وزیر صنایع)
منوچهری (معاون اسبق وزیر نیرو)   
ناصر خالقی (وزیر کارواموراجتماعی دولت اسبق ونماینده اصفهان)
مرتضی مبلغ (معاون وزارت کشور دولت اسبق)
سیدمحمود میرلوحی (معاون وزارت کشور دولت اسبق)
مصطفی هاشمی طبا (معاون اسبق رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی)
دکتر سیدعلی عاملی (معاون اسبق وزیر پست و تلگراف)
دکتر نعمت اله ابطحی (سرپرست اسبق وزارت آموزش و پرورش)
محمدعلی پنجه فولادگران  (معاون اسبق وزیر کشور)
    
 

استانداران ادوار اصفهان و سایر مقامات کشور
    
محمود اسلامیان
مرتضی بختیاری
علیرضا ذاکر
غلامعباس زارع
محمود حسینی    
عبدالله کوپایی
فتح اله معین
سیدجعفر موسوی
سید علی نکویی
سیدمحمدرضا واقفی
  

 معاونین ادوار استانداری    
حسین آذین
محمود پناهنده
عبدالرضا جمالی
دکتر جمالی نژاد
سیدرضا روحانی طباطبایی
عبدالحسین سیف الهی   
علی شفیعی پور
جواد شعربافچی زاده
عزیزاله شمس
سید جمال الدین صمصام شریعت
مرتضی طهرانی
رسول قریشیان    
سید علی اکبر میرلوحی
محمدرضا مزجی
مجید نادرالاصلی
رضا نیک نداف
محسن نیلی احمدی
    
 

نمایندگان ادوار و فعلی مجلس شورای اسلامی    
سیدجواد ابطحی
ابوترابی
نیره اخوان
اسماعیل زاده
علی افشاری
ایرانپور
علی باغبانیان
بکلریان
سید ولی الله توکلی
عبدالرحمن تاج الدین   
سید ابوالفضل رضوی
حسن رمضانیان پور
حاجی
حجت الاسلام سالک
مرتضی شایسته
دکتر شهزاد
احمد شیرزاد
فضل الله صلواتی
مصطفی طاهری    
نعمت الله علیرضایی
فولادگر
دکتر کامران
حجت الاسلام اسداله کیان ارثی
بهمن محمدی
مختاری
اکرم مصوری منش
محمد معزالدین
حجت الاسلام موسوی لارگانی
میرمحمدی
    

فرمانداران ادوار استان اصفهان    
محمد اسلامی نائینی
مصطفی امید
هومن امیری
علی امینی
ناجح پامناری
محمدباقر پور مقدس
مهدی حری
ایوب درویشی
مظفر حاجیان
حججی
فضل الله دهخدایی
علی محمد رضوانی
محمد رضوانی
حسین رسولی
مصطفی سلطانی
پورمحمد شریعتی
مهدی طاهری    
فرقانی
محمد حسین غضنفری
اصغر لطفی
لویی پور
منصور ملاوردی
رضا موسوی
محمدتقی نجفی
قدرت اله نوروزی


مدیران اسبق جهاد و کشاورزی    
اکبر ابوطالبی
مصطفی بدری زاده   
مرتضی شایسته
عبدالعلی صباغ   
محمدرضا نریمانی
محمدنصر


مدیران کل صنایع و محیط زیست و منابع طبیعی    
منوچهر بزرگی
پورسینا
غلامحسین حسینی   
هوشنگ طالبی
عباس نجفی راد   
فتح الله غیور
امیر کریمی


شهرداران ادوار اصفهان
محمدعلی جوادی
باقرصاد  (معاون)   
حمیدرضا عظیمیان
عموشاهی (معاون)   
علوی
دکتر محمدی (معاون)


اعضای شوراها ادوار و فعلی اصفهان
اصغر آذربایجانی
احمد امین پور
رضا امینی
مهدی باقربیگی
اصغر برشان
عباسعلی بصیرت
مصطفی بهبهانی
عبدالرسول جان نثاری
رسول جزینی
آمنه جعفری   
رسول جهانگیری
عباس حاج رسولی ها
عدنان زادهوش
کریم داوودی
عبدالحسین ساسان
احمد شریعتی
غلامرضا شیران
غلامحسین صادقیان
نورالله صلواتی
حیدرعلی عابدی   
احمدعلی عاملی
علی فرزانه خو
محمدرضا فلاح
وحید فولادگر
ابوالفضل قربانی
حسین ملایی
مینو موحدی
کریم نصر
علیرضا نصر
ندا واشیانی پورمدیران کل مسکن و شهرسازی
محمد کاظمی   
نورصالحی


مدیران عامل بانک ها
مصطفی متین راد           (صادرات)   
مرادعلی صدری            (سپه)


رؤسای سازمان آب منطقه ای
حمید اسلامیان   
عبدالجواد زعفرانی   
عباس کوچکیان


مدیران کل آموزش و پرورش
محمدعلی مهدی پور   
سیدرحیم مدنیان


 رؤسای کانون کارشناسان
ناصر آرمان پناه   
مهندس حسن صلواتی

رؤسای هلال احمر
دکتر نواب   
صافی   
مجتبی بزرگی


مدیران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)
محسن فروتن   
حسن شفتی


رؤسای سازمان برنامه و بودجه
حسن بنیانیان   
محمود هاشمی


تعدادی از مدیران کل اسبق
مهدی مظاهری               (رئیس دادگستری)
مهدی مؤذن صفایی                    (بازرگانی)
علیرضا حسینی                    (ارشاد اسلامی)
غلامحسین عسگری       (رئیس نظام مهندسی)
صفر علی براتی         (مدیرعامل سابق ذوب آهن)   
رسول رنجبران               (رئیس اتاق بازرگانی)
هوشنگ قادریان             (کار)
سید محمد خاتون آبادی     (تعاون)
محمدرضا جواهری           (ورزش و جوانان سابق)
مجید زهتاب                  (ارشاد اسلامی)
 

نظرات (19)

 1. حسن 1393/05/21 11:15

  تنها باهمت عالی این کار به نتیجه می رسد

 2. محمد هاشمی 1393/05/21 12:08

  خسته نباش (امضا کنندگان محترم رو میگم)
  کمر بند سبز اصفهان در حال نابودی است
  آب شرب سالم تقریبا نداریم
  از زاینده رود فقط یه اسم باقی مونده،
  زحمت کشیدن یه نامه زدن
  خداوکیلی یکم از همت و هماهنگی شهرکردی ها و چهار مححالی ها یاد بگیریم
  فرهنگ و هنر و سیاست و مدیرتشون یکپارچه چیگیری آب بودن و موفق هم شدن
  ا

 3. صبح میمه 1393/05/22 01:09

  عبدالرضا شیبانی : البته من قبول دارم که ما ۳۵ سال است در ” شرایط فعلی ” قرار داریم و در “ شرایط فعلی ” نباید حرف زد ، نباید فریاد کشید ، نباید نقد کرد ، نباید نوشت و فقط باید از خوبی ها گفت و گل ها را دید . اما شرایط امروز ما واقعا ” شرایط فعلی ” است و تجمع نمایندگان ، شرایط را فعلی تر!! می کند . تجمع نمایندگان اصفهان در پیش پا افتاده ترین آموزه اش به مردم می گوید : راه احقاق حق ، ابزارهای قانونی نیست یا فقط ، ابزارهای قانونی نیست ، باید توان ایجاد فشار برای گرفتن امتیاز را هم داشته باشید . این حرکت با هر نیتی انجام گرفته باشد ، همه ی تجمع های پس از خود را توجیه می کند و می تواند این قصه ، سر دراز داشته باشد . به متن خبر توجه فرمایید :

  • اصفهانییییی 1393/05/22 10:27

   آقای شیبانی تنهایی ب این نتیجه رسیدند یا با کسی هم مشورت کردند؟؟؟
   وقتی مردم غیور صدا و سیمای ما را بخاطر ی دیالوگ تو فیلم تهرانی آتیش زدند کجا بودند ایشون؟ زنحیره انسانی دور کارون رو هم حتما نماینده های م باعثش بودند؟ نمایندگان چهارمحال ک وسط صحن تحصن میکنند و پلاکارد بالا و پایین میبرند چیه؟ آموزش صحیح اعتراض؟
   تو رو خدا جوک نگید انقدر. فشار ب وزیر نیرو برای متوقف کردن پروژه قانونیه؟ ما چون این همه سال چیزی نگفتیم، شماها رو هوا برداشته.....باید کم کم بفمین کار همیشه اینطوری نمیمونه.

 4. کیانوش 1393/05/22 03:23

  همه نامه پر از دروغ پردازی و عوامفریبی، مظلوم نمایی همراه با آمارهای غلط و یکجانبه است

 5. رسول اصفهاني 1393/05/22 08:16

  اندكي صبر سحر نزديك است
  لطفا پيگير نامه باشيد بي جواب بمونه يه توهين ديگه محسوب ميشه

 6. حمیدرضا 1393/05/22 11:13

  باسلام، اگر بخواهیم موفق شویم ما مردم اصفهان نیز بایستی همانند همین مدیران عزیز که با وجود اختلاف نظر سیاسی در خصوص تهدید جدی اصفهان همدل و همصدا شدند با وحدت کلمه و نه تخریب هم موضوع غیرسیاسی آب را با جدیت دنبال کنیم.

 7. ظریف 1393/05/22 12:12

  این امضاها سند بی عرضگی مدیران اصفهانی است، که طی سالیان متمادی باهم اختلافات بیخود داشتند و سود این اختلافها در جیب دیگران رفت.

 8. جعفری فارسانی 1393/05/22 17:33

  شما اصفهانیها به جای نگاه کردن به آسمان به زمین چشم دوخته اید به همین دلیل است که آسمان از بارش دریغ می کند.

 9. کرامت جهانگرد 1393/05/23 00:10

  نامه را خواندم ، و به عنوان یکی از مدیران چند سال پیش استان به دو دلیل ذیل به غصه نشستم :
  1- نامه فوق نوع ادبیاتی بسیار ضعیف وبا استدلالهای غیر حرفه ای و غیر مدیریتی و عامیانه صادر شده است که از این نوع ادبیات چنین بر داشت میشود که خاطبین این نامه نه ریاست محترم جمهوری است ، بلکه عامه مردم اصفهان هستند و بوی و شائبه سیاسی بودن آن بیشتر از اصل موضوع است .
  دوم اینکه نگاه به اسامی افرادی که از آنها به عنوان امضاکنندگان نامه ذکر شده است ، نه یک هم افزائی و همدلی را نشان میدهد بلکه دایره بسته ای از افرادی را نشان میدهد که صرفا اعلام اسامی آنها برای مطرح شدنشان در میان مردم استان می باشد . به این دلیل که اسامی بسیاری از معتمدین و مقامات عالی فعلی و سابق در این نامه موجود نیست و حتی در جریان تهیه این نامه هم قرار نگرفته اند.
  نتیجه اینکه هرچند اصل اقدام مناسب به نظر می رسد ولی بدلیل اهداف پنهانتری که در فوق بدانها اشاره کردم اصل موضوع مورد اشاره تهیه کنندگان نبوده است ومخاطبینشان نه ریاست محترم جمهور بلکه مردم استان برای مطرح کردن خودشان بیشتر مد نظر بوده است

  • يگانه 1393/05/25 09:42

   نامه خوانده شدو بيم واميدهايي ديده شد:
   1 بيم. چرا مدير چندسال پيش نميتواندخوبيها را ببيند(اتفاق نظرامضاكنندگان ازهمه گرايشها) و چرا افرادي مثل سقاييان نژاد ،طرفه(مسئول سابق و طولاني آب منطقه اي) و مقتدايي كه مسوليت داشته ودارندامضانكردند.
   2بيم.ازباطن و نيت امضاكنندگان بي اطلاعم و داننده اسرارهم از پيامبر آخرش هم نخواست كه بر اساس آن حكم كند.
   1اميد. اين امضا حداقل كار است و شايد برخي افرادكوتاهي هم داشتند اما بايد پيگيري و جبران كنند اگر بتوانند.
   2اميد.نامه صريح و با پشتوانه اطلاعات تخصصي است هرچند فرازهايي اندك از آن بقول شما عاميانه (شايدبراي جلب نظر رييس دولت)شده اما غالب آن به موضوع پرداخته است .
   شماهم نيت كنيد ولو امضا نكرديدامابه ثوابش مي رسيد.به قطاري كه راه افتاده سنگ نزنيد.
   روح استاد مطهري شاد

 10. يگانه 1393/05/25 09:39

  نامه خوانده شدو بيم واميدهايي ديده شد:
  1 بيم. چرا مدير چندسال پيش نميتواندخوبيها را ببيند(اتفاق نظرامضاكنندگان ازهمه گرايشها) و چرا افرادي مثل سقاييان نژاد ،طرفه و مقتدايي كه مسوليت داشته ودارندامضانكردند.
  2بيم.ازباطن و نيت امضاكنندگان بي اطلاعم و داننده اسرارهم از پيامبر آخرش هم نخواست كه بر اساس آن حكم كند.
  1اميد. اين امضا حداقل كار است و شايد برخي افرادكوتاهي هم داشتند اما بايد پيگيري و جبران كنند اگر بتوانند.
  2اميد.نامه صريح و با پشتوانه اطلاعات تخصصي است هرچند فرازهايي اندك از آن بقول شما عاميانه (شايدبراي جلب نظر رييس دولت)شده اما غالب آن به موضوع پرداخته است .
  شماهم نيت كنيد ولو امضا نكرديدامابه ثوابش مي رسيد.به قطاري كه راه افتاده سنگ نزنيد.
  روح استاد مطهري شاد

 11. كرامت جهانگرد 1393/05/26 12:37

  مكتوبه شما(يگانه) را خواندم
  نه اينكه در اين راه همراه نبوده ام . طرحي را سه سال پيش به همه همين آقايون داده ام و براي اجراي احياي زاينده رود . بسيار فني و مطالعه شده كه نمونه آن در كشور هاي ديگر اجرا شده است . بيشتر همين آقايون در جريان هستند ولي دريغ از يك تلفن !!!!!!!!!
  اما دررابطه با اينكه اين نامه تخصصي است ، هرچند در اين فضا توان بررسي كامل نيست و نياز به نشست دارد امادگي مذاكره و مناظره فني با ديد هم افزائي حل مشكل را اعلام ميكنم و دفتر من براي اين كار از پنج سال پيش در حال اقدام است .
  اما عزيزان اين موضوع را هم گوشزد نمايم كه ايراد گرفتن نيست بلكه نقدي است كه برادران بايد بخوانند و يا قانع كنند و يا قانع شوند .
  من معتقدم بايد نامه به صورت كاملا حقوقي و قانوني و مستند به بندهاي آنها تهيه مي شد وگرنه هر علي آبادي خود را شهر ميداند

 12. كرامت جهانگرد 1393/05/26 12:51

  اين هم يك سند جهت طلاع يگانه
  جناب آقاي
  رئيس محترم اصفهان
  باسلام وعرض ادب
  احتراما پيرو تماس تلفني وهمچنين پينوشت جناب آقاي مهندس فولادگر نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي در هامش نامه شماره 110-57936 مورخ 9/71392 ونامه شماره 667 ايشان مورخ25/7/1392 (پيوست)،بدينوسيله كليات طرح پايداري آب رودخانه زاينده رود كه بصورت كلي از ابتداي پل نصرتا انتهاي پل شهرستان به مساحت1352000 متر مربع را تقديم حضور مي نمايد. اميد است دستور سريع وصريح حضرتعالي بتواند راهگشاي رفع مشكل زينده رود گردد.
  نام طرح: احياي بخش زيست شهري زاينده رود

 13. نایینی 1393/08/15 19:16

  باسلام اکثرامضاکننده گان ازیک طیف وجناح خاص هستند که سندبی تدبیری خود درسالهای قبل را امضانمودند و گرنه اگرحساب وکتابی درکاربود با داشتن برنامه وآینده نگری وتقسیم آب بااصول الان شاهد این امضاجمع کردن ها واشک تمساح ریختن هانبودیم انشاالله خداوندکمک کند وبحران آب وکشورحل گردد

 14. طاهره اسماعیلی 1394/04/21 16:29

  سلام. بنده 24 ساله و مطلقه ام-مادر دختری5 ساله که پدرش در این 5 سال دو بار اورا دیده در رهگذری خیابان. با هر زحمتی بود تلاش بر زندگی ساده و جور کردن مخارج دخترم بودم که 4 ماه پیش بر اثر نشت گاز از بخاری خانه ام منفجر شد و تمام وسایل زندگیم سوخت و بنده که در اتش بودم نیز سوختم از ناحیه کمر بازو دستان و صورت که هزینه درمان کلانی داشت. اکنون قادر به کار کردن نیستم واز کسانی که دست خیر دارند تقاضا دارم از شرایط بنده دیدن کنند و به دخترم کمکی برسانند تا به خوبی تحویل جامعه گردد. خواهشمندم مرا در امر زندگی دوباره یاری برسانید
  -

 15. رسول معتمدی 1395/09/23 18:02

  دوستان سلام من تمام نظرات را خواندم و فقط می توانم بگویم که نظر آقای جهانگرد بسیار واقعی تر و ریزبینانه تر از همه نظریات است من چندین سال از نزدیک شاهد کارهای خوب ایشان در سطح کشوری و بین المللی بوده ام به نظر من ایشان انسانی شایسته ، باسواد با نفوذ و انسان به معنای واقعی است انشاا.. خدا خودش راه را برای کسانی که شایسته خدمت به این مرز و بوم هستند را باز کند

افزودن نظر

captcha
 • پربیننده‌ترین
 • مطلب دیگری نیست