رویش نیوز- سرویس سیاسی: چندی پیش بود که برخی سخنان منعکس شده از سوی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در برخی رسانه‌های اجتماعی جنجال‌ساز شد.

این روزها و در حالی که غرب به محوریت ایالات متحده آمریکا تبلیغات روز‌افزونی را در خصوص بکار بردن سلاح‌های شیمیایی در مناطق درگیری ارتش سوریه با تروریست‌های مسلح تکفیری آغاز کرده است و تحلیلگران بین المللی آن را زمینه‌ساز اقدام نظامی علیه کشور می‌دانند، بخشی از سخنان هاشمی رفسنجانی در دیدار با مردم اصفهان در هفتم شهریور در جماران موجب این شبهه شد که موضع کشورهای فوق مورد تائید رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است در حالی که این اظهارات مواضع جمهوری اسلامی ایران نیست و وی در جایگاه اتخاذ چنین سیاست های برای نظام نیست.

البته این اظهار نظر در میان سخنان رسمی تائید‌شده که از سوی پایگاه اطلاع‌رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شده است وجود ندارد، اما روز بعد خانم نعیمه اشراقی که به عنوان یک فعال اصلاح‌طلب فعالیت می‌کند در صفحه فیس‌بوک خود درباره سخنان هاشمی رفسنجانی درباره سوریه نوشته بود که آقای هاشمی رفسنجانی در ملاقات با جمعی از مردم اصفهان در ارتباط با بمباران اخیر سوریه سخنانی بدین مضمون مطرح کرده‌اند که دولتی که ملت خود را بمباران شیمیایی کند عواقب سخت آن را خواهد دید، همانگونه که صدام در بمباران حلبچه ننگ ابدی را بر خود خرید و دچار چنین سرنوشت هولناکی شد.

البته نهم شهریور  یعنی 2 روز بعد رضا سلیمانی مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس این مطلب را تکذیب کرد و ضمن شایعه دانستن آن تاکید کرد که موضع آقای هاشمی درباره سوریه، فلسطین و لبنان کاملا روشن است و با یک شایعه مخدوش نمی‌شود.

البته در همان روز نهم شهریور و در حالی که زمان چندانی از این تکذیبیه نگذشته بود که انتشار سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله صالحی مازندرانی در شهر شیرگاه سواد‌کوه مازندران بار دیگر سبب شد تا توجه افکار عمومی به بحث سوریه در سخنان هاشمی رفسنجانی برانگیخته شود.

در این سخنرانی که از سوی رسانه‌های مختلف و به ویژه رسانه های اصلاح طلب مورد پوشش خبری قرار گرفت هاشمی رفسنجانی با اشاره به اینکه مردم سوریه در این 2 سال آسیب‌های فراوانی دیده‌اند، گفت: زندان‌ها مالامال از مردم است و دیگر ورزشگاه‌ها را بدل به زندان کرده‌اند بیش از صد هزار نفر کشته و میلیون‌ها آواره وضعیت سوریه را بیش از پیش نمایان می‌کنند.

هاشمی رفسنجانی در ادامه سخنان خود  تصریح کرد: مردم از طرف حکومت خودشان مورد حمله شیمیایی واقع شده‌اند و حالا هم باید منتظر حمله خارجی‌ها باشند.

به نظر می‌رسد بار دیگر هاشمی رفسنجانی موضع کشورهای غربی را در قبال بحث سوریه تائید کرده است و بهانه آنها را برای حمله به سوریه مورد قبول می داند.

ممکن است بار دیگر روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام این اخبار و این سخنان را که به نقل از آیت‌الله هاشمی مطرح شده است تکذیب کنند اما سوال اینجاست که رسانه‌ها باید حرف رئیس مجمع تشخیص را باور کنند یا حرف روابط عمومی این نهاد را.

 

منبع: فارس

 

 

نظرات (1)

  1. اصفهاني 1392/06/12 12:28

    ديگه كه روابط عمومي نميتونه تكذيب كنه!
    خدا وكيلي گاهي وقتها واقعا شك ميكنم كه نكنه هاشمي با آمريكائي ها واقعا سر و سري داره
    يعني مثلا آقاي هاشمي، دولت سوريه را آنقدر احمق فرض كرده كه در حين بدست آوردن پيروزي هاي استراتژيك ، بهانه به دست دشمنش بدهد؟ آقاي هاشمي از خودش اين سوال را در ذهنش مطرح نكرده است كه اگر بنا بود از سلاح شيميائي استفاده كند ، بهتر بود خيلي زودتر از اينها از آن استفاده ميكرد؟

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست