سخنگوی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اصفهان از فوت یک نفر و مصدومیت ۹ نفر در حوادث مسمومیت ناشی از گاز و تصادف در ۲۴ ساعت اخیر در این استان خبر داد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از ایرنا، عباس عابدی افزود: مسمومیت با مونواُکسید کربن ساعت ۱۱ و ۲۶ دقیقه امروز از "حسین‌آباد جرقویه" واقع در اصفهان به مرکز پیام اورژانس استان اعلام که بلافاصله یک واحد امدادی ۱۱۵ به محل اعزام شد.

وی ادامه داد: بدنبال استفاده از گاز پیک نیک در خودرو، یک مرد ۴۹ ساله بر اثر مسمومیت با گاز مونواُکسید کربن جان باخت.

سخنگوی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اظهار داشت: بر اثر وقوع تصادف زنجیره‌ای(بین دو دستگاه تیبا و دو دستگاه ۲۰۶) در اتوبان شهید خرازی اصفهان در ساعت ۱۳ دقیقه بامداد امروز نیز ۹ نفر شامل سه مرد، سه زن و سه کودک مصدوم شدند.

وی خاطرنشان کرد: چهار نفر از مصدومان این حادثه به بیمارستان کاشانی و سه مصدوم به بیمارستان امین اصفهان منتقل شدند و دو مصدوم نیز با دریافت مراقبت‌های سرپایی از اعزام به مراکز درمانی خودداری کردند.

به گزارش ایرنا، مُنواُکسید کربن، گازی بی‌رنگ و بی‌بوست که "قاتل نامرئی" هم خوانده می‌شود، عمده‌ترین منبع تولید این گاز، سوختن ناقص نفت و گاز است ولی بر اثر احتراق هر نوع ماده سوختنی بویژه در محیط‌های دربسته و فاقد اکسیژن، تولید گاز مُنواُکسید کربن نیز امکانپذیر است.

استفاده از آبگرمکن یا بخاری‌های مُستعمل یا دارای نقص فنی و بدون دودکش یا دارای دودکش بدون عملکرد مناسب در محل سکونت، بیشترین موارد ابتلا به مسمومیت با این گاز خطرناک را تشکیل می‌دهد.

در زمان حاضر ۱۶۰ پایگاه اورژانس شامل ۸۰ پایگاه شهری، ۷۹ پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه هوایی، پنج اتاق فرمان و دو اتوبوس آمبولانس در استان اصفهان فعال است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست