رفع یک گره بیست ساله دیگر از اصفهان با اقدامات معاونت عمرانی

پس از ۲۰ سال بلاتکلیفی، زمین متعلق به ۲۵۰۰ مالک در شهر بهارستان با تلاش معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تعیین تکلیف شد.

به گزارش رویش نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر مهران زینلیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: قطعه زمینی با مساحت ۳۷۷هزار متر مربع متعلق به جهاد کشاورزی و آبفای استان، از ۲۰ سال قبل در فاز یک بهارستان خریداری شده اما آغاز عملیات اجرایی این زمین به دلیل بروکراسی های اداری به تعویق افتاده بود.

وی ادامه داد: ۲۵۰۰ نفر از پرسنل جهاد کشاورزی، آبفا و مردمی که قصد سرمایه گذاری در این زمین را داشتند بیش از ۲۰ سال پیگیر بودند تا چالش های به وجود آمده ساماندهی شوند اما اختلافات میان ادارات به جمع بندی نرسیده بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان بیان کرد: از ابتدای شروع کار دولت سیزدهم در استان این موضوع بعنوان یکی از اولویت های استان در حوزه عمرانی پیگیری شد. نهایتاً پس از برگزاری جلسات هفتگی و با پیگیری های مداوم حوزه عمرانی استانداری اصفهان به میمنت دهه فجر طرح این زمین نهایی و ابلاغ شد.

دکتر زینلیان افزود: با ابلاغ این طرح بیش از ۲۵۰۰ مالک از بلاتکلیفی رها شدند و می توانند با مراجعه به شهرداری برای اقدامات بعدی ساخت و ساز یا خرید و فروش در زمین خود اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: بلاتکلیف ماندن این زمین باعث مشکلات اجتماعی و فرهنگی در شهر بهارستان شده بود و تعیین تکلیف این مجموعه می تواند به پویایی شهر و تبدیل زمین بایر به فضای عمومی قابل استفاده برای مردم کمک کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان عنوان کرد: با تعیین تکلیف این قطعه زمین سهم بیت المال نیز مشخص شد همچنین برای نخستین بار در سطح استان و کشور موفق شدیم کاری انجام دهیم تا همزمان با طراحی و اجرای عملیات عمرانی، اراضی خدماتی تحویل دستگاه های مربوطه شود و شرکت تعاونی و مردم نیز در ساخت و سازها دخیل شوند‌.

وی افزود: در طراحی این زمین، دو مدرسه، کلانتری و مسجد همزمان با ساخت و سازها با مشارکت مردم ساخته و تحویل دستگاه های خدماتی خواهند شد همچنین زمینی که متعلق به اداره آبفای استان بود بعنوان محل انبارها و تأسیسات اضطراری آب و فاضلاب استان تخصیص داده و تعیین تکلیف شد.

دکتر زینلیان در پایان اضافه کرد: در استان طرح هایی داریم که چندین سال بلاتکلیف مانده اند اما به ثمر رسیدن اینگونه پروژه ها ما را امیدوار می کند که با همت و همراهی مسئولان می توانیم موضوعاتی که ۱۰ سال و بیشتر بلاتکلیف مانده اند را ساماندهی کنیم.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست