وقتی دشمن با پروپاگاندا نقطه قوتمان را ضعف جا میزند

یادداشت حجت الاسلام محسن کریمی، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب استان:

امسال توفیق داشتم پس از ۲ سال کرونایی در جمع های معتکفین حضور داشته باشم.

نکته قابل توجهش این بود که فقط در شهر اصفهان بیش از ۲۰ اعتکاف دانش آموزی در کنار دیگر اعتکاف های عمومی برگزار و ظرفیت بسیاری از آنها تمام شده بود و متقاضیان نوجوان در انتظار...

و این حضور چشمگیر نوجوانان دختر و پسر دهه هشتادی و نودی حکایت از واقعیتی دارد که متاسفانه در سیطره پروپاگاندایی رسانه ای دشمن مغفول و مظلوم واقع شده و در یک وارونه انگاریِ دقیق و مهندسی شده نقطه قوت به ضعف و تهدید برای مان تصویرسازی شده.

آری ناخودآگاه برنده بازی را، بازنده فرض گرفته ایم، آن موقعی که نوجوانان و جوانان مان را از دست رفته میپنداریم..!

ای کاش رهبرحکیم و فرزانه انقلاب را باور می کردیم، وقتی چند ماه پیش در اوج گرد و غباری که دشمن در مدارس و جامعه ایجاد کرده بود فرمودند:

«جوانِ امروز، بر خلاف نوجوان قدیم، یک عنصر بالغ و عاقل است، یک عنصر خردمند است...نوجوان امروزی فکر میکند، تحلیل میکند، نکاتی به نظرش میرسد..این خیلی قابل توجّه است.... و این خاصیّت انقلاب اسلامی است.»

با وجود همه‌ی این دشمنی‌ها، نوجوانانِ دهه‌ی هشتادی که نه امام و انقلاب را دیده‌اند و نه دفاع مقدس را، امروز مفاهیم اساسی انقلاب را با همان روشن‌بینی و اقتدار جوانِ فهیم اول انقلاب دنبال می‌کنند.

آری، پیام بلند و رسای اعتکاف های دانش آموزی شهرمان برای متولیان فرهنگی خیلی حرف ها و توقعات به جا دارد.

نگاه ایجابی و رو به جلو، ایجاد زیرساخت ها، تسهیل گری ها، پشتیبانی ها و میدان دادن ها برای کنشگری های فعال در ساحتهای مختلف جامعه

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست