مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان گفت: تاکنون افزون بر ۵۰ هزار بیمار صعب‌العلاج(سخت درمان) در این استان در سامانه بیمه سلامت نشاندار شده و تحت پوشش خدمات ویژه قرار گرفته‌اند.

بیماران نشاندار از خدمات درمانی رایگان یا با تعرفه بسیار پایین برخوردار می‌شوند.

محمدحسین صفاری، روز دوشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از ساختمان بیمه سلامت شهرستان فریدن افزود: پیش بینی می‌شود بازهم به این آمار اضافه شود که امیدواریم با اطلاع رسانی مناسب سایر افرادِ مشمول نیز ثبت نام کنند و از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.
مدیرکل بیمه سلامت اصفهان افزود: از ابتدای شروع به کار صندوق حمایت از بیمارهای خاص و صعب‌العلاج تاکنون افزون بر ۲۷ میلیارد تومان از سهم سازمان و این صندوق برای بیماران استان هزینه شده است.
به گفته وی؛ بیشترین هزینه مربوط به گروه بیماری‌های سرطانی و بخش عمده پرداختی‌ها در حوزه دارو بوده است.
صفاری با بیان اینکه ۱۰۷ بیماری مشمول حمایت‌های این صندوق قرار گرفته است، افزود: این بیماری‌ها شامل ام اس، تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، سکته مغزی، موکوپلی ساکاریدوز، بال پروانه‌ای، انواع تیپ‌های اس ام ای، سیستیک فیبروزس، اوتیسم، سرطان، پرفشاری شریان ریوی، پیوند اعضا، صرع مقاوم به درمان، رتینوپاتی دیابتی،جراحی‌ های DBS برای بیماران(پارکینسون، دیستونی، ترمور، تیک، تورث) و مُزمن روانی است.
مدیرکل بیمه سلامت اصفهان خاطر نشان کرد: بیماران متقاضی شامل بیمه شدگان سایر سازمان‌های بیمه‌گر یا افراد فاقد پوشش بیمه پایه، می‌توانند در سامانه شهروندی سازمان بیمه سلامت ایران به آدرسbimehsalamatiranian.ir ثبت نام کنند.
صفاری افزود: افراد پس از نشاندار شدن بصورت خودکار از مزایای صندوق بهره‌مند می‌شوند و علاوه بر سهم بیمه پایه، سهم صندوق صعب‌العلاج نیز برای این بیماران محاسبه می‌شود.
وی اضافه کرد: بیمه‌شدگان می‌توانند برای ۱۰۷ بیماری که دارای بسته‌های خدمتی نیستند، اسناد هزینه‌های خود را به اداره کل بیمه سلامت استان و یا ادارات بیمه سلامت شهرستان‌ها ارائه و پس از تأیید کمیته‌ استانی تا سقف ۵۰ میلیون تومان خسارت هزینه درمان دریافت کنند.
وی افزود: در صورتی که امکان ورود به سامانه شهروندی برای فرد به هر دلیلی مهیا نباشد، امکان اقدام از طریق ادارات کل بیمه سلامت استانی نیز فراهم شده است.
صفاری در باره اجرای طرح پزشک خانواده در استان نیز گفت: از اواخر سال گذشته تاکنون بیش از ۳۶۰ پزشک در شهرهای افزون بر ۲۰ هزار نفر در قالب این طرح مشغول ارائه خدمت به بیماران هستند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و بر مبنای اساسنامه این صندوق، سازمان بیمه سلامت ایران اقدام به پوشش مازاد هزینه‌های دارو و خدمات بیماران خاص و صعب‌العلاج می‌کند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست