کمال لطفی، فعال رسانه‌ای؛ در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری پیشین کشور نوشت:

حسن روحانی که همچنان عنوان نامحبوب‌ترین رییس‌جمهور پس از انقلاب را یدک می‌کشد، این روزها با فراموشی خودخواسته، همچون ۸ سال تکیه بر صندلی پاستور به میدان سخنوری بازگشته و بدون اشاره به اینکه رکوردهای تاسف‌بار در حوزه‌های مختلف را به تنهایی به نام خود زده‌، بدون توجه به وضعیتی که تحویل دولت بعد داده‌، اکنون در مقام مطالبه‌گر و حامی مردم خود را جا‌ زده و امیدوار است با این تردستی‌ها از حافظه ملت پاک شود که چگونه دولت او در مهیا کردن بدیهیات زندگی مردم نیز ناکارآمد بود و ضربه مهلکی به سرمایه اجتماعی نظام وارد کرد!

حسن روحانی در دیدار روز گذشته‌ی خود با استانداران دولت‌های یازدهم و دوازدهم، مدعی شده است: «اگر مردم را از صندوق مایوس کردید یعنی به خیابان می‌رانید. اگر می‌خواهیم مردم را به کف خیابان نرانیم، راه آن اینست که جاذبه صندوق رای را از بین نبریم»!

این سخنان اگر از زبان هر فردی جز حسن روحانی جاری میشد، قابل تامل بود اما فردی که در تمام ۸ سال ریاست‌جمهوری خود، با رها کردن مدیریت کشور به امید گدایی نگاه لطف اروپا و آمریکا، عملا به «قاتل امید مردم و دوری کردن ملت از صندوق رای» تبدیل شد، اکنون طلبکارانه وارد میدان شده است!

جناب پرزیدنت سابق فراموش کرده‌اند که گوشه‌ای از عملکرد وی مانند بزرگ‌ترین کاهش ارزش پولی در تاریخ ایران، بالاترین نرخ تورم در ۲ دهه گذشته، رشد منفی اقتصادی و زیر صفر، بیشترین درصد رشد نقدینگی کشور به نحوی که میزان رشد نقدینگی در طول سال ۹۹ معادل کل نقدینگی ایجاد شده از ابتدای تاریخ انتشار و خلق پول در ایران تا پایان سال ۹۴ بوده است، افزایش بیکاری جوانان، فاجعه قیمت مسکن که روحانی بدترین عملکرد را در بین تمام دولت‌های پس از انقلاب داشته و رشد قریب به ۷۰۰ درصدی را ثبت کرده است، کاهش تولید ناخالص داخلی، جهش قیمت ارز از ۳ هزار تومان به بیش از ۲۶ هزار تومان، رشد ۶۵۰ درصدی بدهی دولت به بانک مرکزی از ۱۳ هزار و ۱۶۱ میلیارد تومان به ۹۶ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومان، افزایش ۱۴۶ تا ۷۵۰ درصدی قیمت اقلام خوراکی، ۶ برابر شدن قیمت انواع خودرو، جهش نرخ سکه، وضعیت اسفبار بورس، حیف و میل‌های ده‌ها میلیارد دلاری، بدهی نزدیک به ۵۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت در قالب اوراق قرضه که عملا دولت فعلی در کنار تمام هزینه‌ها مجبور است ماهانه به‌ طور میانگین ۱۰ هزار میلیارد تومان از آن را تسویه کرده و عملا پولی که معلوم نیست دولت قبل با آن چه کرده، برای دولت سیزدهم فاکتور شده و باید پرداخت کند.

ثبت بدترین وضعیت در شاخص‌های توزیع درآمد مانند ضریب جینی منجر به فقیرتر شدن و ثروت‌اندوزی بیشتر مرفهان، افزایش شکاف طبقاتی، کاهش وحشتناک سرانه مصرف ۹ کالای اساسی شامل گندم، برنج، گوشت دام، گوشت پرندگان، ماهی و میگو، شیر و محصولات لبنی، روغن‌ها و چربی‌ها و قند، شکر و چای در بازه زمانی ۱۴۰۰_۱۳۹۲ و... موجب گردید تا حتی حامیان سینه‌چاک و پر و پا قرص وی نیز بارها بر پشیمانی از حمایت وی و رای به او، تاکید و علنا اعلام کنند که اشتباه کردند!

حال رییس دولت‌های یازدهم و دوازدهم با فرار رو با جلو، سعی می‌کند با همان شگرد و تردستی‌های دوران ۸ ساله، دشمن و مقصری فرضی برای قهر مردم از صندوق رای تراشیده و دوران سیاه ۱۳۹۲_۱۴۰۰ را بَزَک کند!

وی آنقدر خود را به فراموشی زده که با چشم‌پوشی از هجمه‌ی گسترده‌ی تمام اراذل اوباش عالم به دولت و ملت در ۳ ماه اخیر، نمی‌گوید اگر مقصر به خیابان آمدن عده‌ای در ۱۴۰۱، کنار زدن آنان از صندوق رای است، پس در سال ۹۸ دلیل آشوب‌های آبان‌ماه چه بوده است؟

آیا در آنجا هم گروهی یا افرادی موجب قهر مردم از صندوق رای شده بودند یا «سوءمدیریت و لاابالیگری دولت در اتخاذ تصمیمات درست» موجب آشوب و اغتشاش گردید!

جناب آقای روحانی؛ شما با عملکردتان قاتل امید ملت و مسبب اصلی ناامیدی آنان از آمدن پای صندوق رای هستید!

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست