بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت اظهار داشت: کرونا در دنیا شروع شده است و در برخی از کشورها میزان مرگ‌ومیر بالا رفته است. در یکی دو هفته اخیر متأسفانه ویروس جدید کرونا مشاهده شده است. این ویروس اکنون در جامعه وجود دارد و انتشارش به‌سرعت صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری بهترین و مهمترین کار واکسیناسیون است. کسانی که شش ماه از دریافت واکسن آن‌ها گذشته است به مراکز بهداشتی مراجعه کنند و واکسن بزنند؛ به‌خصوص کسانی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند و سن‌شان بالاست.

وزیر بهداشت خبر داد: ۵۰ میلیون ذخیره واکسن داریم و مراکز بهداشتی ۶ نوع واکسن (پلت‌فرم) مختلف دارند، امکان تولید در داخل هم داریم و به‌سرعت می‌توان هرچقدر که نیاز باشد، تولید کرد.

وی توصیه کرد: زدن ماسک و رعایت فاصله در مکان‌هایی که امکان خطر و آلودگی بیشتر است و فضای آن بسته است، ضروری می‌باشد. طبق صحبتی که با وزیر راه داشتیم، پیشنهاد ما این بود که در هواپیما، قطار و اتوبوس زدن ماسک اجباری شود، به‌خصوص در هواپیما که هوا از آن خارج نمی‌شود و گردش پیدا می‌کند.

عین‌اللهی گفت: پیک هنوز شروع نشده است، آمار هم خوب است، در نیمی از آذر ماه تعداد فوتی‌ها صفر بوده است، اما باید پیشگیری کرد تا زندگی و کسب‌وکار مردم مختل نشود.

وزیر بهداشت همچنین گفت: سیاست ما کم کردن سفرها و قرنطینه نبوده است، در این مدت نیز نشان دادیم که همه محدودیت‌ها را برداشتیم، ما از سیستم قرنطینه هوشمند استفاده می‌کنیم؛ کسانی که واکسن نزده باشند سفرهایشان محدود خواهد شد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست