وضعیت بارش ها در 24 ساعت گذشته

 

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین بارندگی های ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت ۱۰ صبح امروز در سمیرم با ۳۰ ، فریدونشهر ۲۰.۳ ، داران ۱۶، خوانسار ۱۵، بلطاق بویین میاندشت ۱۴.۶ ، اسلام آباد فریدونشهر ۱۲.۳ ، دامنه ۱۲ ، پادنای علیا سمیرم ۱۱.۴، نُقُل سمیرم ۱۱.۲ و بویین میاندشت ۱۱ میلی‌متر ثبت شده است.

محمد رضا رفیعی افزود: در مناطق غرب و جنوب اصفهان مانند فریدونشهر، خوانسار، فریدن، چادگان، بویین میاندشت و سمیرم بارش هابرف بود.

وی با بیان اینکه بارندگی برف و باران تا اواخر وقت امروز در بیشتر مناطق استان بویژه غربی و جنوبی ادامه دارد، خاطرنشان کرد: میزان بارندگی در شهر اصفهان در ۲۴ ساعت گذشته تا صبح امروز ۰.۸ میلیمتر بوده است.

رفیعی با اشاره به اینکه پدیده غالب استان در فردا جمعه مه آلودگی و کاهش میدان دید خواهد بود، افزود: کمینه دما در ۲۴ ساعت آینده بویژه در مناطق شرقی ۲ تا ۳ درجه سانتی‌گراد کاهش خواهد داشت.

وی ادامه داد: حداکثر دمای اصفهان در ۲۴ ساعت آینده هشت درجه سانتی‌گراد و حداقل دما ۲ درجه زیر صفر پیش بینی شده است.

رفیعی اظهار داشت: گرم‌ترین نقطه استان نیز خور و بیابانک با ۱۱ و سردترین بویین میاندشت با ۱۲ درجه زیر صفر پیش بینی می‌شود.

بر اساس جدول میزان بارندگی سال زراعی جاری در پایگاه اینترنتی اداره کل هواشناسی استان اصفهان، میزان بارندگی در ۲۴ ساعت گذشته تا ۱۰ صبح امروز در گلپایگان ۶.۸، چادگان ۵.۱، میمه ۲.۷ و زرین شهر ۲.۴ میلی‌متر ثبت شده است.

همچنین بر اساس اطلاعات این جدول، بیشترین بارش سال زراعی جاری در استان اصفهان تا کنون مربوط به خوانسار با ۲۰۰.۶، فریدون‌شهر با ۱۹۹.۲ و سمیرم با ۱۸۹.۲ میلیمتر بوده است.

سال زراعی جاری از اول مهر امسال آغاز شده است.

هوای کلان‌شهر اصفهان برای روز جمعه قسمتی ابری تا نیمه ابری و مه آلود، شنبه صاف تا کمی ابری و غبار صبحگاهی و روز یکشنبه کمی ابری تا قسمتی ابری و غبار محلی پیش بینی شده است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست