تحلیل فامدامنتال یا همان تحلیل بنیادی،‌همان طور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، یک تحلیل در خصوص بازار بورس و سهام می باشد. افرادی که در این حوضه تخصصی داشته باشند، باید به خوبی بداند که با استفاده از این تحلیل می توانند در انتخاب و تصمیم گیری ها بهتر عمل کرد. در واقع تحلیل بنیادی، یک بررسی دقیق بر روی جزئیات بورس است و افرادی که قصد سرمایه گذاری داشته باشند، با استفاده از این تحلیل، شرکت ها و سازمان هایی که قصد دارند در آن سهامی خریداری کنند یا سرمایه گذاری کنند را بررسی می کنند.

حال در این بین با کمک اندیکاتورها می توانند بهتر جزئیات را بررسی کنند. به عنوان مثال شما قصد دارید که سهام شرکتی مشهور را خریداری کنید، خب قطعا قبل از هر چیزی بر روی شرکت و  اطلاعات آن تحقیق می کنید. حساب ها، سود سهام، نرخ سهام و… را چک می کنید تا ضرر نکنید و علاوه با عضو شدن جزو سهامداران این شرکت شوید و سودی به دست آورید.

به این تحلیل ها که انجام می شود تا شما بهتر بتوانید سهام را خریداری کنید و حتی از قیمت آن در بازار بورس مطلع شوید، همان تحلیل بنیادی گفته می شود. در ادامه به شما کاملا آموزش می دهیم که چگونه تحلیل بنیادی انجام دهید و و با استفاده از اندیکاتورها، دقیق و بررسی شده، سهام یک شرکت معتبر را خریداری کنید و در بازار بورس جزو افراد با تجربه باشید.

تحلیل بنیادی برای چه اشخاصی مناسب است؟

در واقع همان طور هم که در مطالب بالا ذکر کردیم، تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال، یک واژه یا یک اصطلاح در زمینه بورس و سهام است. این تحلیل، شاید تخصصی باشد، اما تقریبا اکثر افراد اگر اطلاعات خوبی از آن داشته باشند و بدانند که چگونه عمل می کند، می توانند از این تحلیل استفاده کنند.

 

اما این موضوع به این معنی نیست که یک نوجوان ۱۰ یا ۱۱ ساله هم بتواند از آن استفاده کند یا آن را تشخیص دهد. معمولا افرادی از تحلیل بنیادی استفاده می کند که قصد سرمایه گذاری های بلند مدتی دارند و می خواهند با بررسی دقیق اندیکاتورها و این تحلیل، تمام جزئیات شرکت و آینده آن را پیشبینی کنند.

چون همان طور که ذکر شد، این تحلیل، یک تحلیل و بررسی بسیار تخصصی می باشد و اگر فرد بتواند درست آن را بشناسد و از آن استفاده کند، می‌تواند سرمایه گذاری دقیقی داشته باشد. پس با این حساب می توان افرادی که در حوضه سرمایه گذاری های بلند مدت تجربه دارند و قصد انجام این‌ کار را دارند، می توانند از تحلیل بنیادی استفاده کنند.

تحلیل فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال چه نقشی دارد؟

در همه شرایط هم تحلیل فاندامنتال یا همان تحلیل بنیادی، فقط برای خرید سهام و سرمایه گذاری درون شرکت ها معتبر کاربرد ندارد. امروزه با به روی کار آمدن ارزهای دیجیتال و رواج یافتن در بین مردم خیلی از اقتصاد دانان و متخصصان، از این تحلیل برای بازار ارزهای دیجیتال استفاده می کنند تا بهتر بتوانند در این خصوص تصمیم گیری کنند.

شاید در نگاه اول بازار ارزهای دیجیتال شباهت زیادی با بورس و خرید سهام داشته باشد، اما اگر بخواهیم به صور دقیق آن را بررسی کنیم، می توان متوجه شد تفاوت های بسیار زیادی در این باره وجود دارد که افراد باید در این حیطه، دقت کافی را به عمل آورند.

زمانی که نام تحلیل بنیادی در خصوص بورس و خرید سهام آورده می شود، افرادی که از این موضوعات اطلاعاتی داشته باشند، قطعا فکر آن ها به سمت اندیکاتورها درباره بررسی شرکت، سهام ها، نرخ سهام  و یا حتی مدیران می رود‌. اما باید بگوییم که تحلیل فاندامنتال در بازار ارزهای دیجیتال این گونه عمل نمی کند.

 البته باید به این‌ نکته توجه داشت که افرادی که هم در خصوص خرید و سرمایه گذاری ارزها، از تحلیل بنیادی استفاده می کنند، هدفی دارند و به آینده ارزها می نگرند. در این خصوص می توان گفت شباهتی در بین بازار بوس و ارزهای دیجیتال وجود دارد که افراد در هردو با تحلیل و بررسی سعی می کنند تا سرمایه گذاری های موفقی داشته باشند.

این تحلیل در بازار ارزهای دیجیتال، به نوعی عمل می کند که افراد با تحقیق بر روی سود ارزها، آینده آن ها و ضرر زیان ها شروع به خرید انواع ارزها می کنند تا بتوانند سرمایه گذاری موفقی حال یا با کمک اندیکاتورها، همان تحلیل تکنیکال یا تحلیل بنیادی، داشته باشند و ارزها را با آگاهی کاملی خریداری کنند‌. همچنین می توان قیمت گذاری ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین و.. را از این طریق متوجه شد و حتی قبل از ارائه آن ها به بازار، اقدام به پیش خرید یا سرمایه گذاری کرد‌.

چگونه تحلیل فاندامنتال انجام دهیم؟

برای تحلیل کردن و بررسی چه در بازار ارزهای دیجیتال و چه بازار بورس، نیازمند رعایت یک سری نکات دقیق است که هر فردی بخواهد این تحلیل و تحلیل تکنیکال را انجام دهد، به آن ها نیاز پیدا می کند‌. در ادامه مطالب نکات مورد نیازی که برای تحلیل بنیادی نیاز است را شرح می دهیم.

 

 

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست