استقبال خوب از "شهریاران" آشنایی با مدیریت شهری

 

اولین دوره " آشنایی با مدیریت شهری " با استقبال خوبی برگزار شد
به گزارش رویش نیوز، این دوره به همت تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی و  با همکاری اندیشکده مهرستان در اسفندماه طی 10 جلسه 3 ساعتی برگزار شد .
 این دوره آموزشی بصورت حضوری و با رعایت حداکثری پروتکل های بهداشتی و با سرفصل های مالی و اقتصادی ،  برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی ، عمران ، خدمات شهری ، فرهنگی ، حمل و نقل و ترافیک ، ساختار و وظایف شهرداری ، شهرسازی ، ساختار شوراها و کمیسیون ها و مدیریتی برگزار گردید.
یکی از خصوصیات مهم این دوره استفاده از اساتید خبره و متخصصی بود که سابقه مدیریت ارشد در شهرداری اصفهان را دارا بودند و این مهم باعث شد استقبال خوبی از دوره شود تا جایی که در هر کلاس از دوره تقریبا 15 تا 30 نفر حضور فعال داشته باشند.
امروزه مدیریت به ویژه مدیریت شهری دانشی شناخته شده و کاربردی است که متاسفانه در سایه سهم‌خواهی های گروه‌ها و کشمکش های  قدرت همواره فراموش شده است. تربیت مدیران و کارشناسان شهری با نگاهی کلان و همه جانبه به شهر، مهمترین ترین چالش ادوار مختلف مدیریت شهری بوده که ضرورت شایسته سالاری و گذر از انتصاب های باندی ، گروهی و خانوادگی و  را بیش از پیش مبرهن می سازد. تجربه سال‌های گذشته نشان داده که مهمترین چالش پس از انتخابات به ویژه شورای شهر، عدم شناخت دقیق از افراد توانمند از یک سو و ناآشنا بودن مدیران و کارشناسان انتخاب شده در حوزه مدیریت شهری از سوی دیگر است.
از سوی دیگر با توجه نزدیک بودن انتخابات شورای شهر و لزوم افزایش ظرفیت دانشیِ کاندیداها، تشکل رویش، اینبار با یک نگاه تخصصی به انتخابات نگریست و تصمیم به برگزاری این دوره گرفت که با استقبال مناسبی هم مواجه شد.
این دوره که تحت عنوان شهریاران برگزار گردید اولین گام آموزشی با محوریت مدیریت شهری بوده و در آینده مراحل بعدی دوره برگزار خواهد شد.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست