برای غرفه دار بودن، شما باید شخصی باشید که می‌تواند به همه چیز از یک منظر گسترده نگاه کند. اگر قصد دارید در یک نمایشگاه بین المللی غرفه‌ای را خریداری یا اجاره کنید یا غرفه سازی نمایشگاهی داشته باشید، موارد زیادی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. از دانستن زبان محلی گرفته تا آشنایی با هنجارهای نمایشگاه محلی. شما باید در این زمینه‌ آشنایی لازم را داشته باشید. شما به عنوان یک غرفه‌دار بین المللی با افرادی با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف ملاقات خواهید کرد.

نکات مهم برای غرفه سازی نمایشگاهی بین المللی

کارشناسان ما در شرکت غرفه سازی نمایشگاهی فرارنگ در ادامه به برخی از نکاتی اشاره کرده‌اند که برای داشتن یک غرفۀ موفق در یک نمایشگاه بین المللی به شما کمک خواهد کرد. این نکات عبارت اند از:

1: تعداد کمی از کشورها پول نقد را برای خدمات غرفه سازی نمایشگاهی (مانند اجاره جایگاه و دیگر موارد مربوط به برپایی یک نمایشگاه) قبول نمی‌کنند. بنابراین حتماً کارت اعتباری خود را به همراه داشته یا از طریق درگاه‌های اینترنتی بانکی، هزینه‌‌ها را پرداخت کنید. شما باید از هزینه‌های بین المللی و نرخ ارز و تأثیر آنها بر روی بودجه خود آگاه باشید. این برای غرفه سازی نمایشگاهی شما بسیار مهم است.

2: قبل از اینکه برای شرکت در نمایشگاه به خارج از کشور بروید، تحقیقات عمیقی را انجام دهید. ممکن است این جمله کلیشه‌ای به نظر برسد اما کشورهای خارجی، قوانین و مقررات مختلفی را برای برگزاری نمایشگاه‌ها و غرفه سازی نمایشگاهی دارند که باید از آنها آگاهی داشته باشید.

3: در مورد کشوری که نمایشگاه در آن برگزار می‌شود و به آنجا سفر می‌کنید و قصد غرفه سازی نمایشگاهی دارید، اطلاعات لازم را داشته باشید. در مورد فرهنگ شهر مقصد خود، موقعیت جغرافیایی شهری که قصد بازدید و غرفه سازی نمایشگاهی در آن را دارید، خصوصیات کلی مردم آن شهر، قوانین محلی و دیگر موارد مربوط به مقصدی که قصد سفر به آن را دارید اطلاعت کافی را تا قبل از سفر خود جمع آوری کنید. برای غرفه سازی نمایشگاهی در سطح بین المللی این موارد بسار کارآمد است.

4: ممکن است کلمات یا عباراتی وجود داشته باشند که به کار بردن آنها، در کشوری که برای شرکت در نمایشگاه و غرفه سازی نمایشگاهی به آنجا سفر می‌کنید، از نظر سیاسی صحیح نباشد. بنابراین در مورد تفاوت‌های فرهنگی و سیاسی اطلاعات کافی را کسب کنید. کسب این اطلاعات به تعاملات شما با شرکت کنندگان و تأثیر مثبت غرفه سازی نمایشگاهی محلی نیز کمک می‌کند.

5: ممکن است کشورهایی وجود داشته باشند که شرکت در نمایشگاه‌های آنها و غرفه سازی نمایشگاهی در آنها، نسبت به کشور خود، برای شما هزینه‌های بیشتری را در بر داشته باشد. به عنوان مثال، برای شرکت در یک نمایشگاه بین المللی (به عنوان یک غرفه‌دار) در کشور ایالات متحدۀ آمریکا، شما باید پول بسیار بیشتری را هزینه کنید. شرکت در نمایشگاه‌های اروپایی نسبت به شرکت در نمایشگاه‌های آمریکا، هزینه‌های بسیار کمتری را در بر خواهد داشت. داشتن پول نقد کافی، برای هزینه‌های جانبی و داشتن یک روز بدون استرس اجباری است. با داشتن مبلغ مناسبی از پول خیال شما از غرفه سازی نمایشگاهی راحت خواهد بود.

6: حمل و نقل بین المللی نسبت به حمل و نقل‌های داخلی سخت‌تر و پر هزینه‌تر است. و اگر مواد نمایشگاه شما سنگین است و باید حمل شود، باید حمل و نقل خود را بر این اساس برنامه ریزی کنید. شما باید برنامه ریزی‌های خود را به صورت کاملاً دقیق انجا دهید. زیرا اگر در امور خود همچون غرفه سازی نمایشگاهی تأخیر داشته باشید، باید منتظر ضررهای مالی زیادی باشید.

7: با ارائه دهندۀ خدمات تلفن همراه خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا می‌توانید از این خدمات در خارج از کشور خود نیز استفاده کنید یا خیر. شما باید از این مسئله اطمینان حاصل کنید که در طول برگزاری نمایشگاه، به راحتی می‌توانید با همکاران خود تماس بگیرید. استفاده از تلفن همراه در روند غرفه سازی نمایشگاهی بسیار کاربردی خواهد بود.

 

8: افراد محلی را به عنوان کارمندان غرفه استخدام کنید. توصیه می‌شود که این کار را حتماً انجام دهید زیرا فردی که بتواند به زبان شهری که به آن سفر کرده‌اید صحبت کند، احتمال موفقیت غرفۀ شما را بالاتر خواهد برد. داشتن کارمندان محلی می‌تواند استراتژی شما در زمینۀ جذب بازدید کننده به غرفه نمایشگاهی شما را تقویت کند. افراد محلی همچنین می‌توانند درامور غرفه سازی نمایشگاهی با شما مشارکت داشته باشند.

9: آگهی‌ها، کارت‌های بازرگانی، بروشورها و دیگر موارد مربوط به تبلیغ غرفۀ خود را به زبان انگلیسی و همچنین به زبان شهری که نمایشگاه در آن برگزار می‌شود، چاپ کنید. این امر به بازدیدکنندگان نمایشگاه احساس نزدیکی می‌دهد و به آنها این امکان را می‌دهد تا از فعالیت شما آگاه شده و برند تجاری شما را بشناسند. این نوع تبلیغات را می‌توانید همزمان با غرفه سازی نمایشگاهی خود انجام دهید.

10: تا حد امکان انعطاف پذیر باشید. مدیریت یک غرفه سازی موفق نمایشگاهی در یک کشور خارجی کار خسته کننده‌ای است. این کار مهارت، صبر و حوصله، دانش بالا، توان تحمل شرایط سخت و نگاهیی گسترده را طلب می‌کند.

11: تلفن هوشمند خود را همیشه در کنار خود داشته باشید. این امر باعث می‌شود تا ارتباط شما با همکاران شما و همچنین کارکنانی که برای شما کار می‌کنند آسان شود. اهمیت این موضوع به هنگام غرفه سازی نمایشگاهی به خوبی خود را نشان می‌دهد.

12: اطمینان حاصل کنید که بانک شما شعبه‌ای دارد که به وسیلۀ آن، در طول اقامت خود می‌توانید به حساب خود دسترسی داشته باشید. در غرفه سازی نمایشگاهی هزینه‌هایی غیر قابل پیش بینی رخ می‌دهد که شما باید خود را برای این شرایط آماده کرده باشید.

13: حتماً برای سفر خود، اختلاف زمان را یادداشت کرده و در نظر بگیرید. این موضوع مخصوصاً در غرفه سازی نمایشگاهی و همچنین تهیۀ دکوراسیون غرفه سازی بسیار حائز اهمیت است.

14: شما باید این نکته را به خاطر داشته باشید که ساعات پایان کار استاندارد برای هر کشوری متفاوت است. شما باید بتوانید زمان کار خود را در کشور مقصد برنامه ریزی کنید تا بتوانید علاوه بر غرفه سازی نمایشگاهی اصولی خود، به درستی با کارکنان خارجی خود ارتباط داشته و دچار مشکل نشوید.

15: از داشتن غرفۀ نمایشگاهی بزرگ یا سنگین که حمل و نقل آن در حین برگزاری نمایشگاه گران است، خودداری کنید. در عوض به دنبال غرفه‌های کوچکتر و سبک وزن باشید که به راحتی قابل حمل و برپایی باشند. برای غرفه سازی نمایشگاهی اصولی وجود دارد که هر مدیری باید با آن اصول آشنا بوده و بتواند تمام آنها را به خوبی پیاده سازی کند. شما عزیزان می‌توانید برای یک غرفه سازی حرفه‌ای بین المللی با مجری غرفه سازی نمایشگاهی فرارنگ در ارتباط باشید و نمونه کارهای غرفه سازی ما را در وب‌سایت فرارنگ مشاهده نمایید.

 

 

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست