بانک اطلاعات شهری

گذشته ها بانکهای اطلاعاتی در دسترس تمامی مردم قرار نداشتند و فقط افرادی محدود به این سیستم دسترسی داشتند، در ادامه و با گذشت زمان و مجازی تر شدن اینترنت و دسترسی ساده و آسان همگی به این فضا  این محیط کارآمد و با اهمیت در دسترس همگی قرار گرفت و تمامی افراد به راحتی با کامپیوتر یا لپتاپ و یا حتی گوشی موبایل هوشمند خود به راحتی می‌توانند به این بانکهای اطلاعاتی دست پیدا کنند.

بانک اطلاعات مشاغل شهری، اطلاعات بسیار مفید و کار آمدی را در خود جای داده و تقریبا تمامی نیازهای اطلاعاتی مربوط به شهر مورد نظر خود را در بر میگیرند. به عنوان مثال شما ساکن تهران هستید و قصد خارج شدن از منزل جهت تفریح یا گردش را دارید. اگر از جاهایی که قبلا می رفتید خسته شده اید کافیست بانک اطلاعات مشاغل چی چی بازار را بازدید کنید. اطمینان داشته باشید اطلاعات جدید زیادی در مورد بسیاری از مکان هایی که درون شهر محل زندگی خود نمیدانستید پیدا خواهید کرد.

این موضوع به جز بحثهای تفریحی شامل دیگر مسائل هم خواهد شد، شما در هر زمینهای که احساس نیاز به کسب اطلاعات میکنید میتوانید به این بانک های اطلاعاتی مراجعه کنید و سپس تصمیم گیری درست را انجام دهید.

بانک اطلاعات شهری معمولا به صورت اپلیکیشن های گوشی موبایل یا در قالب وب سایتهای با دقت طراحی شده در دسترس عوام قرار گرفته اند و از چند گزینه اصلی تشکیل شده اند. به طور کلی این بانکهای اطلاعاتی در ابتدا به جمع آوری اطلاعات درست و صحیح از خدمات دهنگان و مراکز مختلف در یک شهر نیاز دارد که به عنوان دیتابیس مورد استفاده قرار گرفته است. سپس این اطلاعات بر روی سایت و یا اپلیکیشن ها برای استفاده کاربران قرار داده می شود.

 

 

 

کاربردهای دیگر بانک اطلاعات شهری

از دیگر کاربردهای این بانک اطلاعات شهری می توان به اهمیت استفاده آنها توسط مسافران و یا گردشگران اشاره نمود. زمانی که مسافران به شهرهای دیگر وارد شده و قصد گردش و رفتن به مکان های دیدنی را دارند می توانند به وسیله این وب سایت ها و یا اپلیکیشن ها با مکان های گردشگری آشنا شده و از آنها دیدن کنند.

همچنین کاربران می توانند با مراجعه و استفاده از این بانک های اطلاعات شهری از تمامی مراکز خرید، مکانهای دیدنی و تفریحی، مراکز درمانی، اقامتگاه ها و هتل ها، اماکن تاریخی و موزه ها و دیگر مراکز و مکانها مطلع شده و بهترین تصمیم را برای گردش خود بگیرند.

این بانک های اطلاعات شهری اطلاعاتی بیشتر از تنها آدرس مکانها در دسترس شما قرار میدهند. به شکلی که تمامی اطلاعات مورد نیاز اعم از شماره های تماس و حتی لوکیشن مکانها و مراکز را به صورت پوینت گذاری شده بر روی نقشه شهر مورد نظر به شما و افراد کاربر قرار میدهد.

حتی بعضی از این بانکهای اطلاعاتی درون اپلیکیشنها و وب سایتهای خود عکسهایی از مکانهای تفریحی و مراکز مورد نظر بارگذاری کردها ند که به شما این امکان را میدهد که قبل از مراجعه به این مکانها تصویری در رابطه با مکان نظر را مراجعه کرده و یک پیش زمینه فکری را از آن مکان داشته باشید.

به طور کلی داشتن اطلاعات کافی در مورد تصمیم گیری درست و صحیح نقش بسیار مهمی را ایفا میکند.  بنابراین دسترسی داشتن به یک سیستم اطلاعاتی جامع به بسیاری از افراد برای تصمیم گیری در بسیاری از زمینه ها کمک خواهد کرد. گذشته از بحث مزایای سیستم بانک اطلاعاتی این سیستم ها معایبی را هم به همراه دارند که در ادامه به بررسی این معایب و مشکلاتی که در رابطه با این سیستمهای اطلاعاتی وجود دارد میپردازیم.

 

 

معایب و مشکلات در رابطه با بانک اطلاعات شهری

این بانکهای اطلاعاتی باید از سیستم پشتیبانی و حفاظتی بسیار قوی برخوردار باشند. زیرا همانطور که میدانید حجم اطلاعاتی که این بانکها در خود جای داده اند بسیار زیاد است و باید طبقه بندی و بارگذاری این اطلاعات درون برنامه هایی که از طریق آنها مورد استفاده و در دسترس عوام قرار می گیرند به درستی و با حداقل اشتباه صورت بگیرد. همچنین این وب سایت ها برای کاربرانی که از آنها استفاده میکنند باید قابل درک و فهم باشند و هم استفاده از این نرم افزارها ساده باشد.

بسیاری از بانک های اطلاعاتی در این مورد مشکل داشته و کار کردن با انها معمولا مقداری گیج کننده است و این موارد به درستی رعایت نشده است. یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرار داد بحث محافظتی این وب سایتها و نرم افزارها است که این اطلاعات با ارزش و مهم را در خود جای داده و به راحتی در دسترس هستند.

از دیگر مشکلاتی که درون بانکهای اطلاعاتی ممکن است به وجود بیاید این مورد است که این بانکهای اطلاعات شهری در بروزرسانی اطلاعات تغییر یافته دچار مشکل یا ضعف باشند و اطلاعات مراکز و اماکنی که تغییر یافته اند توسط عوامل پشتیبانی این بانکهای اطلاعاتی تشخیص داده نشده و با همان اطلاعات قبلی که دیگر صحیح نیستند در دسترس کاربران مصرف کننده قرار بگیرند و در ادامه مشکلات بسیاری را برای افراد مختلف ایجاد کند. به این موردی که آنرا مورد بررسی قرار دادیم عدم اطمینان افراد به صحت داده گفته میشود که یکی از اصلی ترین مشکلات بانکهای اطلاعات شهری هستند.

چی چی بازار یکی از کامل ترین بانک های اطلاعاتی می باشد. اطلاعات کامل از شرکت ها و خدمات دهندگان مانند آدرس ، تلفن ، گالری تصاویر ، راحت ترین راه برای رسیدن به مکان مورد نظر و … در این وب سایت قرار دارد. این اطلاعات به صورت ماهانه به روزرسانی می شوند و همچنین کاربران می توانند اطلاعات درست را در این سایت ویرایش کرده تا مشاورین ما بعد از اطمینان از صحیح بودن آن تغییرات لازم را ایجاد کنند. کاربران با دسترسی به اطلاعات به روز می توانند بهترین راه دسترسی به خدمات مورد نیاز خود را پیدا کنند.

 

افزودن نظر

captcha