کاسبان تهدید یا عاشقان شهرت؟

 

سجاد کازرونی- مربی سواد رسانه ای: در میانه جنگ تمام عیار رسانه ای دشمن با انقلاب اسلامی و در زمانی که رهبر انقلاب تاکید بر فعالیت جبهه ای و دست در دست هم دادن نیروهای حزب اللهی دارند. هر از گاهی جریاناتی که عنوانهای پر طمطراقی را نیز یدک می کشند، آتش رسانه ای شان را به جای آنکه به سمت دشمن و مطالبات اصیل معطوف کنند، به سمت داخل جبهه انقلاب و مجموعه های مردمی می گیرند.
فعالیت این جریانات مشکوک که عموما در بستر فضای مجازی و رسانه فعالیت دارند یادآور روضه خوانی پشت در سفارت عثمانی است که بعدها معلوم شد با پنج واسطه از سوی سفارت انگلیس برای ایجاد اختلاف و دشمنی بود. به راستی ایجاد هراس همه جانبه از رسانه ها و شبکه های اجتماعی بدون رویکرد علمی و اثباتی و نتیجه گیری هایی خنده دار نظیر بارداری با چهار گیگ اینترنت ثمری جز رویگردانی مردم از جریان حزب اللهی و تشویش بدون ثمر در دل مردم و ایجاد خوراک برای دشمن دارد؟
آیا سوء استفاده از احساسات مخاطبین برای جلب توجه و جمع کردن فالوور درمانی برای دردهای این روزهای ما در فضای مجازی است؟
آیا تهمت پراکنی نسبت به سایر جریانات انقلابی که شاید در روش تفاوت نظرهایی داشته باشند، فایده ای جز انشقاق در جبهه رسانه ای انقلاب دارد؟آیا بی اخلاقی رسانه ای و ادعاهای کذب و بی ادبانه و به کاربردن ادبیات زرد و سخیف برازنده جریاناتی که خود را حزب اللهی و انقلابی می دانند است؟


آیا می توان مباحث پیچیده فرهنگی و رسانه ای را با ساده انگاری و پاک کردن صورت مساله حل نمود؟آیا این  تقلیل گرایی و نگاه تک بعدی به مسایل اجتماعی باعث بروز بحران هایی عمیق تر برای انقلاب اسلامی نخواهد شد؟
آیا به غیر از ایجاد هراس و تهمت پراکنی هیچ راهکار و راه حل علمی و کارشناسی مبتنی بر نظرات متخصصان وجود ندارد؟ آیا این جریان های غیر علمی در دراز مدت  باعث آسیب به دغدغه های انقلابی و رویگردانی مخاطبان نمی شوند؟
آیا تلاش برای آگاهی مردم و ارتقای سواد رسانه ای و سواد فضای مجازی برا ی واکسینه نمودن نسل های جدید و ایجاد خود مراقبتی و تقوای فردی در راهکارهای سلبی و تهدید محور آقایان جایی ندارد؟
چه کسانی از هراس افکنی بی پایه و تهدید محوری محض بدون توجه به رویکردهای اثباتی، تلاش برای سالم سازی و  عدم توجه به رویکردهای تربیتی منفعت می برند؟ اقتصاد این هراس افکنی صرف و تندروی ها در کجاست؟ کاسبان تهدید محور در پی چه هستند؟ شهرت یا ...!!
آیا احاله همه فعالیت ها به شبکه ملی اطلاعات که در اصل مطالبه ای صحیح است و غفلت از سایر ابعاد موضوع نظیر ارتقا سواد رسانه و رها نمودن وضعیت فعلی مردم ثمری جز از دست دادن روز افزون جوانان ایرانی دارد؟ پاسخ و راهکار کاسبان شبکه ملی اطلاعاتکه در پوشش مطالبه گران واقعی خود را پنهان می کنند برای مدیریت و سالم سازی وضعیت فضای مجازی تا زمان تحقق شبکه ملی اطلاعات چیست؟
به نظر می رسد می توان سیاهه طولانی و مستدلی از این سوالات را پیش روی این جریان تکفیری حزب اللهی نما قرار داد. اما آنچه مسلم است  جریان آتش به اختیار انقلابی راه خود در مسیر  افقی که فرمانده جبهه فرهنگی انقلاب ترسیم نموده اند، مستحکم و با اراده در پیش خواهد گرفت.
ان شاالله

افزودن نظر

captcha