نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت کشور مدعی است طرح تغییر مرز دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری متوقف شده و هیچ تغییر مرزی اتفاق نخواهد افتاد.

به گزارش رویش نیوز اکبر ترکی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: وزارت کشور مدعی است طرح تغییر مرز دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری متوقف شده و هیچ تغییر مرزی اتفاق نخواهد افتاد.

وی ادامه داد: نمایندگان استان اصفهان همچنان بر بازگشت به مرزهای مصوب سال 1370 تأکید دارند تا ظلمی که در حق استان اصفهان شده، جبران شود.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در موضوع تغییر مرز، هنوز هیچ اقدام میدانی از سوی وزارت کشور انجام نشده و بعد از بحث‌های فعلی، پیگیری تغییر مرز در محدوده سد زاینده‌رود متوقف شده است.

به گزارش فارس، پیش از این نمایندگان استان اصفهان در نامه‌ای به رئیس جمهور بیان کرده بودند: «دستور فرمایید جهت کاهش این خسارات و جلوگیری از تضییع بیشتر حقوق کشاورزان، موضوع کارشناسی مجدد توسط تقسیمات کشوری وزارت کشور و دیگر وزارتخانه‌های مرتبط در راستای اصلاح مرز بین دو استان و بازگشت به قبل از سال 1370 در دستور کار قرار گیرد تا راه را بر سوءاستفاده کنندگان مسدود و کنترل برداشت‌های غیرمجاز از زاینده‌رود میسر شود».

همچنین نمایندگان اصفهان در نامه‌ای جداگانه به وزیر کشور نیز ضمن انتقاد از دخالت‌های وزارتخانه‌های نیرو و کشور بازگشت مرز دو استان به «کوه شیدا» را خواستار شده بودند

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست