روایت عضو کمیسیون آموزش مجلس از کمبود نیرو در مدارس
شنبه 23 شهریور 1398, 11:34

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: با آغاز سال تحصیلی و ابتدای مهرماه همچنان مدارس با کمبود نیرو روبه‌رو هستند و اینکه چرا از جوانان تحصیل کرده استفاده نمی‌کنند و آنها را به‌کار نمی‌گیرند را باید از دولت پرسید.

روایت عضو کمیسیون آموزش مجلس از کمبود نیرو در مدارس؛ معلمی که 12 سال پیش بازنشسته شده بود را به‌کار دعوت کرده‌اندبه گزارش رویش نیوز سید محمد جواد ابطحی در گفت‌و‌گو با تسنیم با اشاره به کمبود معلم در اصفهان اظهار داشت: این تعداد کمبود نیرو در کل استان اصفهان است نه شهر اصفهان و با تراکم کلاس‌ها و دعوت از بازنشستگان تعداد 15 هزار کمبود نیرو را به 4 هزار نیرو کاهش داده‌اند که در این تعداد هم بحث‌های مختلفی وجود دارد از جمله آموزش ضمن خدمت، آموزش نهضت، امتحان ورودی داوطلبین آزاد که در سال گذشته انجام داده‌اند و وارد چرخه می‌شوند.

وی تصریح کرد: با این وجود با آغاز سال تحصیلی و ابتدای مهرماه همچنان مدارس با کمبود نیرو روبه‌رو هستند و اینکه چرا از جوانان تحصیل کرده استفاده نمی‌کنند و آنها را به‌کار نمی‌گیرند را باید از دولت تدبیر و امید و سازمان امور استخدامی پرسید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امسال بودجه آموزش و پرورش کاهش یافته و مسئولان باید بدانند که هر چه از بودجه آموزش و پرورش کم کنند جای دیگری باید هزینه دوبرابری پرداخت کنند؛ اینها در صورتی مشکل آفرین نبود که امکانات آموزش و پرورش بهتر بود، همچنین کلاس‌ها استاندارد و یا با رسیدگی به معلمان، آنها دغدغه دیگری غیر از معلمی نداشتند.

وی افزود: آموزش و پرورش در کشورهای توسعه یافته به میزانی دارای اهمیت است که بنای اصلی را بر سازه‌های آموزش و پرورش استوار کرده‌اند و در کشور ما چندان اهمیتی به آن داده نمی‌شود.

ابطحی یادآور شد: مراجعه کننده‌ای داشته‌ام که معاون مدرسه بوده و گله می‌کرد که من به دلیل بیماری صرع نمی‌توانم تدریس داشته باشم اما از من خواسته شده که حتما کلاس درس داشته باشم؛ معلم بازنشسته‌ای که 12 سال پیش بازنشسته شده را دوباره دعوت به‌کار می‌کنند، این مشکلات وجود دارد اما متاسفانه دولت توجهی به زیربناها ندارد.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصراف

پربیننده‌ترین

مطلب دیگری نیستاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.