مهاجرت به یک کشور جدید یک اقدام بزرگ است ، حتی در فرهنگی مانند کانادا که از مهاجران خوب استقبال می کند. شما تمام زندگی خود را برمی دارید و زندگی جدیدی را در کشوری میسازید که آداب و رسوم متفاوتی دارند و حتی با زبان متفاوتی از آنچه قبلاً استفاده می کردید صحبت می کنند. هرچه پشتیبانی بیشتری در طول این انتقال داشته باشید، روند ساده تر و روان تر خواهد شد. توصیه می کنیم برای دریافت مشاوره مهاجرت به کانادا به وب سایت ویزاموندیال سر بزنید! در اینجا مواردی وجود دارد که همه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند یا به تازگی وارد کشور شده اند باید بدانند.

  1. یک پنجم جمعیت کانادا را مهاجران تشکیل دادند.

اول از همه ، این مهم است که بدانید شما به عنوان یک مهاجر جدید در کانادا تنها نیستید! کانادا کشور مهاجران است. 21.9٪ از افرادی که در کانادا زندگی و کار می کنند در این کشور به دنیا نیامده اند و 22.3٪ از جمعیت به عنوان اقلیت شناخته می شوند. این تعداد در مراکز شهرها حتی بیشتر است. به طور کلی ، کانادا یک فرهنگ بسیار باز است که از مهاجران جدید استقبال می کند و از چند فرهنگی گرایی تجلیل می کند. شهرهای بزرگ کانادا به ویژه چند فرهنگی هستند و تعداد بسیار زیادی از مهاجران را به خود جذب می کنند. به عنوان مثال ، بیش از 50٪ از ساکنان تورنتو و ونکوور اقلیت های مختلف هستند. تورنتو به عنوان "چند فرهنگی ترین شهر جهان" شناخته شده است و بیش از 200 گروه فرهنگی بی نظیر در این شهر ساکن هستند.

 

2 برای مهاجرت به کانادا نیازی به کار ندارید

برای آمدن به کانادا لزوماً نیازی به کار شغلی ندارید ، اما این کار را بسیار ساده تر می کند. سیستم مهاجرت ورودی اکسپرس اینتری کانادا مبتنی بر امتیاز است و داشتن یک پیشنهاد شغلی در انتظار شما ، امتیاز خوبی را به شما اعطا می کند. هر چه امتیاز بیشتری داشته باشید ، احتمال گرفتن اقامت دائم برای شما بیشتر می شود. از جمله موارد دیگر برای افزایش امتیاز میتوان به  سن ، تحصیلات ، تجربه کار و دانش انگلیسی یا فرانسوی اشاره کرد. 57٪ از کل مهاجران کانادایی به عنوان کارگر ماهر یا مهاجران طبقه تجاری تحت این سیستم امتیاز ورود می کنند. اکثریت قریب به اتفاق مهاجران باقیمانده به عنوان پناهنده به کانادا می آیند و یا به خانواده ای متصل می شوند که در کانادا زندگی می کنند. در کل کانادا نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته ، برای کل حدود 300000 در سال ، از سرانه مهاجران بیشتر (در ارتباط با استرالیا) استقبال می کند. توصیه می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق کار 2019 سری به وب سایت ویزاموندیال بزنید.

3 - اگر یک کارگر ماهر باشید می توانید مهاجرت را سریع دنبال کنید

Express Entry برنامه مهاجرت در کانادا برای کارگران ماهر است. هدف این برنامه پذیرش مهاجران جدید در مدت 6 ماه یا کمتر است. قبل از پر کردن مشخصات ورود به سیستم ، تعیین کنید که آیا واجد شرایط تحت یکی از برنامه های فدرال برای کارگران ماهر هستید یا خیر. در صورت واجد شرایط بودن ، پیش بروید و مشخصات خود را تکمیل کنید و هزینه های مربوط را بپردازید. این اولین قدم برای مهاجرت به کانادا است! به خاطر داشته باشید که برای تکمیل ورودی های وارد شدن به سیستم ، شما همچنین باید برای برگزاری آزمون زبان آمادگی لازم را داشته باشید و اعتبار و تجربه ی کاری و تحصیلی خود را ارزیابی کنید. بعد از اتمام این مراحل ، نمایه شما ارزیابی می شود و شما در فهرست ورودی نامزدها قرار می گیرید. بودن در این سیستم لزوماً به معنای آن نیست که از شما دعوت می شود که اقامت دائم بگیرید. هرچه نمره ورود شما بیشتر باشد ، شانس شما برای دعوت بهتر است. توصیه می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد امتیاز بندی ویزای کار کانادا به ویزاموندیال مراجعه نمایید!

4 روند تبدیل شدن به یک شهروند کانادایی

اولین مرحله برای شهروندی کانادا برای اکثر مهاجران جدید اخذ اقامت دائم است. ساکنان دائم حق دارند از بسیاری از مزایای اجتماعی همانند کانادایی ها برخوردار شوند ، از جمله خدمات بهداشتی و درمانی استان و تحت منشور حقوق و آزادیهای کانادا. اگر تحت برنامه کارگران ماهر Express Entry در کانادا پذیرفته شده باشید ، به طور خودکار اقامت دائمی دریافت می کنید. پناهندگان ، دانش آموزان و سایر کارگران موقت یا خارجی که به عنوان کارگر ماهر در برنامه اکسپرس ورود به کشور ورود نکرده اند ، باید قبل از دریافت کارت شهروندی درخواست اقامت دائم دهند.

در صورت انتخاب ، می توانید اقامت دائم خود را برای کل اقامت خود در کانادا داشته باشید ، با این وجود بسیاری از مهاجران برای اقامت یک شهروند تمام عیار کانادا قدم دائمی تر انتخاب می کنند. برای اتباع کانادایی ، شما باید حداقل 1095 روز از 5 سال گذشته در کانادا زندگی کرده باشید و آزمون زبان و شهروندی را پشت سر بگذارید. شهروندان کانادایی حقوق دیگری را که ساکنین دائمی از آن برخوردار نیستند ، مانند حق رأی دادن و اداره شدن در دفتر ، مسافرت با گذرنامه کانادایی ، نگه داشتن مشاغل دولتی که نیاز به تابعیت دارند ، کسب می کنند و ضمانت می کنند وضعیت خود را در کانادا از دست ندهند.

5 دولت کانادا منابع زیادی برای مهاجران جدید دارد

وب سایت دولت کانادا یک منبع عالی برای اتباع خارجی است که امیدوار به مهاجرت به کانادا هستند و همچنین برای مهاجران جدیدی که به دنبال اسکان یا یافتن کار در کانادا هستند.این سایت  در مورد Express Entry و سایر برنامه های مهاجرت ، نحوه دستیابی به اقامت دائم یا تابعیت کانادا ، لینک شدن به سازمانهایی که می توانند پشتیبانتان باشند ، و موارد دیگری را که احتمالاً می خواهید درباره مهاجرت به کانادا بدانید اطلاعات گسترده ای را به شما عرضه می کنند .

 

6 یک رزومه کاری به سبک کانادایی ایجاد کنید

اگر قصد دارید در کانادا به دنبال کار باشید ، مهم است که رزومه خود را به روز کنید تا با سبک کاری منطقه ای مطابقت داشته باشد. این به شما کمک می کند تا بهترین فرصت برای یافتن شغل عالی را داشته باشید. بخش های اصلی که باید بگنجانید (به ترتیب) نام و اطلاعات تماس ، خلاصه حرفه ای ، سابقه کار و آموزش و آموزش حرفه ای است. شما همچنین می توانید یک بخش مهارت های شخصی را نیز وارد کنید ، این مورد در اکثر رزومه ها الزامی نیست

7 آماده پاسخگویی به سوالات مصاحبه مشترک شوید

اگر تازه وارد بازار کار در کانادا هستید ، ممکن است با برخی از انتظارات مصاحبه شغلی یا سؤالات متداول که از افراد متقاضی کار کانادایی پرسیده می شود ، آشنا نباشید. برای اطمینان از اینکه می توانید مصاحبه شغلی کانادایی را با رنگ های پرواز بگذرانید ، مهارت های مصاحبه خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی افزایش دهید و به سؤالات نمونه ای که در دسترس هست  پاسخ دهید تا با روند مصاحبه شغلی آشنا شوید.

8 بدانید چه حقوق و دستمزدی درخواست کنید

دانستن انتظارات مربوط به حقوق و دستمزد خود در هنگام ورود به کانادا مهم است. تحقیق کنید که یک نفر با سطح تجربه ی شما چه حقوقی دریافت می کند. اگر به عنوان کارگر ماهر وارد کانادا شوید ، تجربه کاری و تحصیلات شما بررسی می شود و با مدرک کانادایی معادل سازی می شود. از این اطلاعات به عنوان پایه ای برای آنچه فکر میکنید باید به شما پرداخت شود استفاده کنید. اگر در صنعتی کار می کنید که مبتنی بر دستمزد باشد ، همیشه از حداقل مزد دستمزد در استان خود آگاه باشید و از پرداخت عادلانه اطمینان حاصل کنید. حداقل دستمزد در کانادا بسته به محلی که در آن زندگی می کنید از 11 دلار تا 14 دلار است. اگر مطمئن نیستید که برای چه حقوق می خواهید ، Randstad منابع خوبی برای کمک به شما دارد .اگر هنوز شک دارید ، با یک استخدام کننده Randstad ارتباط برقرار کنید که خوشحال خواهد شد به شما کمک کند تا تعیین کنید مهارت و تجربیات شما در بازار کار کانادا چقدر ارزش دارد.

افزودن نظر

captcha