به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، حجت الاسلام شهاب مرادی در مجموعه فرهنگی عاشوراییان با اشاره به موضوع مسئولیت پذیری اظهار داشت: در قبال همه چیز و همه کس مسئول هستیم اما برخی از مسئولان یک مجموعه، بسته به میزان اهمیت پست و مقام مسئولیت سنگین‌تری به عهده دارند.

وی تصریح کرد: بنابر حدیث اهل بیت (ع) اگر کسی امیر و رئیس مجموعه‌ای شود، روز محشر او را دست بسته وارد می‌کنند که اگر گناه‌کار باشد، دست بندی به دست او اضافه و اگر محسن و نیکوکار باشد، آزاد می‌شود.

کارشناس خانواده، ازدواج و جوانان با اشاره به روایتی از امیرالمومنین (ع) تاکید کرد: امام علی(ع) در نامه‌ای به عبدلله بن عباس نوشتند که «ترک کن آنچه که برایت مهم نیست و درک کن آنچه که مهم است»، به عبارتی آدمی باید دنبال کارهایی برود که در اولویت و حائز اهمیت است و باید فعالیت‌ها با اولویت بندی و درجه اهمیت برنامه‌ریزی شود و از آنچه که مهم نیست دوری کند.

وی خطاب به جوانان گفت: هرکاری را در زمان مقرر انجام دهید و به هنگام سربازی، تحصیل و ازدواج صرفاً تمرکز بر همان کار صورت گیرد و سعی کنید که به تعویق نیافتد؛ ازدواج ابعاد گوناگونی دارد و در واقع کلیتی از روابط است.

دخالت در زندگی دیگران مصداق مسئولیت‌پذیری نیست

مرادی با بیان اینکه دخالت در زندگی دیگران مصداق مسئولیت‌پذیری نیست، گفت: غیر از امور مهم و مربوطه نباید در مسائل دیگر دخالت کرد، بنده به شخصه از هیچ یک از اطرافیانم در مورد ارتباطات و زندگی آنها سئوال نمی‌کنم، نباید دادستان و مدعی العموم بود و هیچ کسی اجازه سرکشی در زندگی دیگران ندارد.

وی ادامه داد: از دیگر مواردی که در مسئولیت‌پذیری باید به آن تاکید کرد، مدیریت زمان است که حتی در فضای مجازی نیز با در اولویت قرار دادن امور و مدیریت زمان باید به فعالیت‌های مهم پرداخت و سعی کنید با کم کردن وقت و زمان برای گوشی موبایل، زمان را برای کتاب‌خوانی، عبادت و خواندن زیارت عاشورا صرف کنید.

کارشناس خانواده، ازدواج و جوانان یادآور شد: هر کدام از شما به هر اندازه که مسئولیت به شما بدهند، مورد سئوال قرار می‌گیرید، ریاست مسئولیت دارد، پدر بودن مسئولیت دارد، داشتن پول و اموال مسئولیت دارد، در هر شغلی که هستید مسئولیت دارید.

به گزارش تسنیم، دومین شب از ویژه برنامه سوگواری حضرت  اباعبدالله الحسین (ع) در مجموعه فرهنگی عاشوراییان با شعار «حسین علیه السلام نوری که خاموش نمی‌شود»، با سخنرانی حجت الاسلام شهاب مرادی و مداحی حاج محمد یزدخواستی برگزار شد، اجتماع عظیم عاشوراییان به مدت 10 شب دیگر بعد از نماز مغرب و عشاء در خیابان سجاد، روبروی گلستان شهدا برگزار می شود.

افزودن نظر

captcha