حکم انفصال عضو شورای شهر اصفهان تأیید شد/ نصر: پس از ابلاغ فرمانداری مسیر قانونی جداشدن مقدری طی می‌شود
یکشنبه 27 مرداد 1398, 15:32

 

حکم انفصال مهدی مقدری از عضویت در شورای اسلامی شهر اصفهان در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد.

حکم انفصال عضو شورای شهر اصفهان تأیید شدبه گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، روابط عمومی سازمان عدالت و آزادی از تأیید حکم انفصال مهدی مقدری از عضویت در شورای اسلامی شهر اصفهان خبر داد.

در این خبر آمده است شعبه یک دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان پس از اعتراض مهدی مقدری به حکم دادگاه بدوی، حکم قطعی نماینده شورای شهر اصفهان در خصوص عناوین اتهامی تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی را صادر کرد.

بر این اساس، حکم یک سال حبس تعزیری مقدری به اتهام تشویش اذهان عمومی به مدت 5 سال تعلیق شد اما مجازات‌های تکمیلی آن شامل 2 سال انفصال از عضویت در شورای اسلامی شهر اصفهان، 2 سال ممنوعیت حضور در احزاب و 2 سال ممنوعیت فعالیت در فضای مجازی به تأیید دادگاه تجدیدنظر رسید؛ از این رو، مهدی مقدری از شورای شهر اصفهان کنار گذاشته شد.

همچنین، در بخش دیگر حکم دادگاه تجدیدنظر، حکم دادگاه بدوی پرونده حمایت توییتری از کنش‌گران محیط‌زیستی که مبتنی بر تبرئه مقدری بود، مجددا تأیید شد.

با توجه به این حکم، شورای اسلامی شهر اصفهان و فرمانداری شهرستان اصفهان باید در اولین فرصت بر اساس قانون نسبت به ورود عضو علی‌البدل شورای شهر (رضا امینی) به عنوان این عضو منفصل شده برای 2 سال باقی مانده از عمر شورای پنجم اقدام کنند؛ به این ترتیب پس از انصراف عباس مقتدایی به عنوان نخستین عضو علی‌البدل، با حضور امینی به عنوان رئیس اصولگرای شورای شهر اصفهان در دوره گذشته، ترکیب تمام اصلاح‌طلب 13 نفره شورای شهر دوره پنجم دست‌خوش تغییر می‌شود.

به گزارش فارس، در حالی که رسیدگی به تخلف مهدی مقدری در سفر غیرقانونی‌اش به خارج از کشور همراه با نوروزی شهردار اصفهان هنوز در هیأت حل اختلاف استان در نوبت رسیدگی بود، در تیر ماه سال جاری این عضو شورای شهر به دلیل سوءاستفاده از تریبون شورای اسلامی شهر جهت القا و نشر عقاید شخصی، تشویش اذهان عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام پس از صدور قرار نظارت قضایی برای تعلیق 6 ماهه، توسط شعبه یک دادگاه‌ انقلاب اسلامی اصفهان، جمعاً به 2 سال حبس تعزیری، 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عضویت در شورای شهر، 2 سال ممنوعیت حضور در احزاب و فعالیت سیاسی و 2 سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی محکوم شده بود.

این حکم توسط مقدری مورد اعتراض قرار گرفت که رأی اخیر توسط دادگاه تجدیدنظر پس از بررسی مجدد صادر شده و لازم الاجرا است.

نصر: پس از ابلاغ فرمانداری مسیر قانونی جداشدن مقدری طی می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان پیرامون آخرین وضعیت لغو عضویت یکی از اعضای این شورا گفت: پس از ابلاغ فرمانداری، مسیری که به صورت قانونی باید برای جدا شدن مقدری و اضافه شدن فرد جدید وجود دارد، باید طی شود.

علیرضا نصر اصفهانی امروز در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به سؤالی پیرامون آخرین وضعیت لغو عضویت مهدی مقدری در شورای شهر اصفهان اظهار داشت: حکم دادگاه به فرمانداری اعلام می‌شود و هر اقدام ما منوط به اعلام فرمانداری است، تا این لحظه هنوز چیزی از سوی فرمانداری به ما اعلام نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: پس از ابلاغ، مسیری که به صورت قانونی باید برای جدا شدن مقدری و اضافه شدن فرد جدید وجود دارد باید طی شود.

وی در پاسخ به سؤالی در رابطه با جزئیات فرایند قانونی اضافه شدن عضو جدید به شورای شهر تاکید کرد: در روند اضافه شدن عضو اختلاف نظر وجود دارد، با این وجود در حال حاضر نمی‌توانم اعلام نظر کنم و منتظر اعلام فرمانداری هستیم.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.