برای سفر کردن به شهر یا کشوری برای اینکه یک سفر خوب و خاطره انگیز را داشته باشید نیاز به برنامه ریزی منظم و دقیق دارید. سفر به مشهد هم از این قاعده جدا نیست. برنامه ریزی باید به گونه ای باشد که همه ی مسائل به وجود آمده و کارهایی که نیاز است انجام دهید پیش بینی شده باشد.
همانطور چگونه یک هتل خوب و مناسب در مشهد  مانند مانند هتل عماد مشهد انتخاب کنیم هم امری است که نیاز به بررسی و برنامه ریزی دارد. این کار باعث می شود که لذت بسیار زیادی از سفر خود ببرید و یک سفره بیاد ماندنی را برای خود رقم بزنید. در مقاله ما به شما کمک می کنیم که یک برنامه منظم و دقیق را برای سفر خود برنامه ریزی کنید.

انتخاب محل اقامت مناسب و شیوه مناسب حمل نقل در سفر مشهد
 
برای داشتن یک سفر خوب و خاطره انگیز شاید مهمترین کار انتخاب یک محل مناسب برای اقامت باشد، به ویژه در شهرهای شلوع و توریستی مثل مشهد که پیدا کردن محل اقامت بسیار مهم است.
 در این مقاله به شما نکاتی را خواهیم گفت که برای انتخاب یک محل اقامت مناسب به شما کمک خواهد کرد. ما هتل های ارزان و یا لوکس گران قیمت را به شما نخواهیم گفت، فقط نکاتی درباره چگونگی پیدا کردن محل مناسب برای اقامت را خواهم گفت، تصمیم نهایی برای این که در چه محلی اسکان داشته باشید با شما است.

مشخص کردن هزینه پرداختی برای هتل

با توجه به بخش های دیگری که در سفرتان وجود دارد، هزینه ای را برای هتل کنار بگذارید با بررسی قیمت هتل ها از طریق سایت و یا تماس تلفنی با هتل می توانید از بودجه مورد نیاز برای هتل مشهد مطلع شوید، باید توجه کنید که هزینه های پنهان هتل ها را در نظر بگیرید و سپس محاسبه کنید.

در برخی از هتل ها خدماتی که ارائه می دهند رایگان است اما در بعضی از هتل ها ارائه خدمات رایگان نیست و باید وجه بایت خدماتی که به شما ارائه می شود جدای از هزینه اتاقتان پرداخت کنید. از این رو قبل از رزو هتل باید از هزینه ها مطلع شوید و بر اساس این هزینه ها بودجه ای را برای رزرو هتل قرار دهید. خدمات هتل ها عبارت اند از؛

1.   پیشواز فرودگاهی
2.   مصرف مواد غذایی که در یخچال قرار دارد
3.   هزینه خسارت از رزرو
4.   تعیین رزرو اتاق در ساعات مختلف( ممکن است بعضی از هتل ها در ساعات پایانی روز هزینه رزرو هتل را بیشتر کنند)
5.   خدمات وِیژه مانند؛ ماساژ، استخر، سونا و...
6.   اینترنت هتل
7.   گردش درون شهری توسط هتل
8.   هزینه استفاده کردن از تلفن هتل
همه این ها خدماتی است که در برخی هتل ها رایگان است اما در برخی هتل ها رایگان نیست و باید وجه جدا از هزینه اتاق پرداخت کنید، البته در بعضی هتل ها در صورت فعال کردن هر کدام از خدمات باید هزینه ای را پرداخت کنید و در غیر این صورت نیازی به پرداخت هزینه نیست. لازم است هنگام رزرو کردن اتاق درباره چگونگی خدمات و میزان هزینه خدمات سوال کنید.

مشخص کنید که چه نوع هتلی و با چه خدماتی را نیاز دارید
با توجه به وجود هتل های گوناگون که هرکدام از آنها خدمات گوناگونی را ارائه می دهند انتخاب از بین آنها قدری دشوار شده است برای یک انتخاب درست و مناسب باید مشخص کنید که از یک هتل چه انتظاراتی دارید و چه نوع خدماتی را نیاز دارید. اگر فقط یک هتل برای اسکان میخواهید پس باید هتل هایی را بررسی کنید که جای خواب تمیز و راحتی را داشته باشد. و یا اگر یک زوج برای ماه عسل به مشهد سفر کرد خدمات دیگری را نیاز دارند و باید به دیگر خدمات هتل ها هم توجه کرد تا یک روز راحت را در آنجا داشته باشید.
 
برای انتخاب هتل مناسب باید به موقعیتی که هتل قرار دارد توجه کنید مثلا بسیاری از زائرین که برای زیارت حرم امام رضا (ع) به مشهد میروند، هتل های نزدیک حرم را رزرو می کنند هتل های نزدیک حرم قدری گرانتر است. یا اگر شما برای دانشگاه یا ماموریت کاری به مشهد می روید می توانید هتلی که نزدیک دانشگاه یا محل کارتان باشد رزرو کنید.

به این نکته توجه کنید که وجود وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، قطارهای شهری، سرویس های تاکسیرانی و تاکسی های اینترنتی حمل و نقل را راحت کرده است. که می تواند فاصله هتل تا مکان مورد نظر شما را جبران کند.

به قیمت ارزان هتل ها دقت نکنید
 
صرفا انتخاب بر اساس قیمت ارزان هتل ها کار اشتباهی است چرا که برخی هتل ها برای جذب مشتری بیشتر قیمت ارزانی را اعلام می کنند، اما هزینه های جانبی هتل قیمت ارزان هتل را جبران می کند. برای اطمینان از قیمت واقعی هتل هزینه های جانبی را بپرسید و سپس رزرو کنید.
تحت تاثیر ستاره های هتل ها قرار نگیرید.
 
هتل ها معمولا بر اساس کیفیت خدماتی که ارائه می دهند از طرف سازمانی که دارند ستاره میگیرد و هرچه ستاره های یک هتل بیشتر باشد نشان دهنده بالا بودن کیفیت خدمات هتل استبرخی از باکیفیت ترین هتل های مشهد عبارتند از هتل کارن مشهد ، هتل سینا مشهد ، هتل منجی مشهد و.... اما انتخاب بر اساس ستاره های هتل ها کار اشتباهی است چرا که هرچه ستاره های هتل ها بیشتر باشد هزینه رزرو اتاق گران تر است . بهتر است قبل از انتخاب هتل به خدماتی که ارائه می دهند توجه کنید و نظرات مسافرانی که در هتل مورد نظر اسکان داشته اند را بررسی کنید. این کار را می توانید با سرچ نام هتل در گوگل سایت هتل را پیدا کنید و نظرات را مورد بررسی قرار دهید. گاهی اوقات خدماتی که هتل 3 ستاره انجام می دهد از هتل 4 ستاره هم بهتر است.
امکانات هتل ها را بررسی کنید.
برای انتخاب هتل باید امکاناتی را که نیاز دارید را بررسی کنید مثلا اگر با ماشین شخصی به مشهد سفر می کنید حتما هتل هایی را بررسی کنید که پارکینگ دارند و یا خانواده هایی که افراد سالخورده و افراد کم توانا را دارند امکاناتی را که نیاز دارند را باید بررسی کنند. از رایگان بودن و یا هزینه داشتن امکانات مطلع شوید.

به پیشنهاد های ویژه هتل ها فکر کنید.

گاهی وقت ها هتل ها برای جذب مشتری پیشنهاد هایی مانند حمل و نقل و گردش در شهر یا دریافت بلیط برای استخر و جاهای گردشگری می دهند که شما می توانید با پرداخت هزینه از این پیشنهاد ها استفاده کنید. تاین کار باعث می شود که هزینه ها را کنترل کنید و با برنامه ریزی پیش روید.
از قوانین هتل ها مطلع شوید

هر هتلی دارای قوانین خاصی است. برخی هتل ها در ساعاتی اتاق را رزرو کرده اید اتاق را به شما تحویل میدهند و درست در زمان رزرو خروج اتاق را از شما تحویل می گیرند، اما بعضی هتل ها در هر زمان که بخواهید می توانید اتاق را تحویل دهید. بعضی هتل ها برای در پرداخت هزینه شرایط سنی دارند مثلا از کودکان زیر 6 سال یا 4 سال هزینه نمی گیرند و در برخی هتل ها نیم بها حساب می کنند. از این رو لازم است قوانین هتل ها را مطالعه کنید.
به ظرفیت اتاق ها توجه کنید

برای رزرو هتل به ظرفیت اتاق های هتل توجه کنید مثلا اگر 4 یا 5 نفر هستید اتاقی را نیاز دارید که به اندازه 4 یا 5 نفر باشد اگر در غیر این صورت نیاز است دو اتاق را رزرو کنید که این کار باعث می شود که هزینه های شما بیشتر شود اما اگر 5 نفر در یک سوئیت اقامت کنید هزینه های شما کنترل شده پیش خواهد رفت.
اولین قدم رزرو هتل
در اولین قدم قبل از این که شروع به سفر کنید هتل را بررسی کنید با بررسی تمامی جوانب هتل ها یک هتل مناسب انتخاب کنید و اتاق را رزرو کنید چرا که ممکن است زمانی که به مقصد رسیده اید به دلیل شلوغی و زیاد بود مسافر در مشهد نتوانید هتل مناسبی را انتخاب کنید .
انتخاب یک هتل مناسب برای اسکان مهمترین کار در سفر است چرا که دیگر دغدغه قرار دادن وسایل در جای امن و داشتن یک مکان راحت و امن برای استراحت را نخواهید داشت.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست