رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز شهرستان اصفهان گفت: کاهش قدرت خرید مردم به دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز رکود و کسادی بازار را به دنبال دارد و با این وجود به دلیل عدم صرفه اقتصادی مجبور به افزایش قیمت آن هستیم.
 
به گزارش رویش نیوز اصغر پورباطنی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه به علت کاهش قدرت خرید مردم با کمبود گوشت قرمز مواجه نیستیم، اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل کاهش خرید مردم که از گرانی گوشت سرچشمه می‌گیرد، بازار در رکود به سر می برد.
 
وی در خصوص وضعیت تامین دام‌ سنگین و سبک در اصفهان، گفت: طی چند روز گذشته قیمت دام سبک افزایش یافته است، اما نرخ دام سنگین با کاهش روبرو است. در حال حاضر هر کیلو دام زنده کیلویی 35 تا 47 هزار تومان است که پس از ذبح قیمت آن افزایش می‌یابد و این افزایش نرخ به درجه بندی و کیفیت گوشت بستگی دارد.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز شهرستان اصفهان ادامه داد: قیمت گوشت قرمز درجه یک 47 هزار تومان قبل از ذبح و 106 یا 107 هزار تومان پس از ذبح است که این نرخ با احتساب هزینه‌های مرتبط به بالای 110 هزار تومان می‌رسد.
 
وی همچنین یادآور شد: دام سبک مورد نیاز از تبریز، کردستان، شیراز، خرم آباد و استان های همجوار وارد استان اصفهان می شود.
 
پورباطنی با تاکید بر اهمیت کیفیت و قیمت گوشت قرمز در بین اعضای این صنف، تصریح کرد: گوشت های وارداتی پس از سرمایه گذاری توسط عده ای به تهران می آید و سپس فرایند قیمت گذاری انجام می‌شود. اما اعضای ما از لحاظ قیمت و کیفیت از گوشت‌های وارداتی استقبال نمی کنند، زیرا کیفیت آن با کیفیت گوشت درجه دو و سه داخل کشور تفاوتی ندارد
 
وی افزود: به طور معمول گوشت های وارداتی از قرقیزستان، روسیه و رومانی وارد کشور می‌شوند.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز در رابطه با قاچاق دام، اظهار کرد: در گذشته شاهد قاچاق دام بودیم، اما اکنون بسیار کم با این مسئله مواجه هستیم، با این وجود و به گفته قصابان، برخی دلالان یک نوع گوسفند را از ترکیه و یا روسیه به بندر منتقل می‌کنند و اصفهان تنها استراحتگاه ماشین حمل این نوع دام محسوب می شود.
 
وی گفت: درحال حاضر برای اعضای اتحادیه هر کیلو گوشت گوسفند را با نرخ 102 هزار تومان تعیین کرده ایم که به دلیل به صرفه نبودن، درصدد افزایش قیمت آن هستیم.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلو گوشت گوساله مخلوط درجه یک 78 هزار تومان، گوشت گوساله لخم 83 هزار تومان و مغز ران آن 87 هزار تومان است، افزود: نرخ هر کیلو گوشت مخلوط گاو 63 هزار تومان، و گوشت لخم گاو 67 هزار تومان است، همچنین قیمت گوشت شتر و شترمرغ با توجه به انواع متفاوت آن متغیر است، با این وجود اکنون هر کیلو گوشت شتر با کوهان 95هزار تومان در اصفهان فروخته می‌شود.

افزودن نظر

captcha