یکی از مداحان مشهور که این روزهای انتشار عکس‌هایش در کنار حسین هدایتی، واکنش‌های بسیاری به همراه داشته است، می‌گوید ما در مجلس روضه از کسی نمی‌پرسیم که کیست و به کجا تعلق دارد.

توضیح مداح مشهور درباره ارتباطش با هدایتیبه گزارش رویش نیوز به نقل از جهان نيوز، انتشار اخبار دادگاه و محاکمه حسین هدایتی به‌عنوان یکی از متخلفان بزرگ اقتصادی، حاشیه‌ها و واکنش‌های فراوانی به دنبال داشته است، اما شاید هیچ‌یک به اندازه اظهارات نماینده دادستان که گفت: «هر کس از هدایتی پول گرفته است، باید پس بدهد» با واکنش همراه نبوده است.


**خیلی‌ها سراغ ما می‌آیند و عکس می‌گیرند
سید مجید بنی‌فاطمه یکی از مداحانی است که عکس او در کنار حسین هدایتی این روزهای دست به دست می‌شود.

او در مورد ارتباطش با هدایتی می‌گوید: چرا به همان کسانی که مدنظر شما است زنگ نمی‌زنید؟ من با آدم‌های زیادی عکس دارم. مگر قرار است من جوابگوی اعمال کسانی باشم که با آن‌ها عکس دارم؟ می‌خواهم این را بگویم که خیلی‌ها سراغ ما می‌آیند و عکس می‌گیرند. عکس این موضوع هم صادق است که دیگرانی هم که با من عکس می‌گیرند، قرار نیست جوابگوی اعمال من باشند. بعد هم هیئت است. هیئت سنگر است، یعنی همه جور مردم از هر قشری و هر نوع تفکر سیاسی همه می‌آیند، ما وظیفه‌ای نداریم که پاسخگوی اعمال آن‌ها باشیم.

**آیا رفاقت و رابطه‌ای با آقای هدایتی داشتید؟
بنی‌فاطمه: با دیگران صحبت کنید و بعد به من زنگ بزنید، چون من نه سر پیازم نه ته پیاز. من در کل یک چیز را می‌خواهم عرض کنم که ما روضه‌خوانیم، ما شاید خیلی جاها برویم، نمی‌توانیم جوابگوی خیلی‌ها باشیم. ما در زندگی کسی نیستیم.

**آیا با توجه به جایگاه ویژه مداحان نباید حساسیتی نسبت به روابط خودتان داشته باشید؟
بنی‌فاطمه: همین است دیگر، اگر آن‌طور باشد نباید هیچ جایی برویم و با هیچ‌کسی هم نباید سلام‌علیک بکنیم، چون فردا شاید یک اتفاقی بیفتد. من اداره‌جاتی نیستم که تا کسی را ببینم، بپرسم کیست؟ چیست؟ پدرش کیست؟ چی‌کار می‎‌کند؟ چی‌کار نمی‌کند و بعد بگویم که وارد حسینیه بشوند. من که نمی‌توانم این کار را بکنم.

**آن‌طور که من متوجه شدم، شما رابطه با آقای هدایتی را تکذیب نمی‌کنید و می‌گویید بروید از دیگران بپرسید.
بنی‌فاطمه: بروید از همان‌هایی که با ایشان ارتباط دارند و راه‌به‌راه می‌رفتند خانه‌شان و می‌آمدند و می‌خواندند و آن‌ها حسینیه داشتند، بپرسید. بنا نیست چهارتا روضه‌خوان و چهار تا مردمی را که می‌رفتند به این‌ها بگوییم که شما اینجاها رفتید، چه شد که رفتید. چیزی نیست، روضه است.

ببینید این هیچ ارتباطی به مسائل هیئت ندارد. یک وقتی کسی با یک تیم فوتبال سروکار دارد شما باید بروید سراغ فوتبالی‌ها و ورزشی‌ها. روضه‌خوان‌ها که با آن‌ها کاسبی ندارند. بعد هم قرار نیست کسی حرفی بزند، ما بدویم دنبال آن‌ها که دیگران چه فکری می‌کنند.

**ما می‌خواهیم بدانیم که این حرف‌ها که پشت سر مداح‌ها گفته می‌شود صحیح است یا نه؟
بنی‌فاطمه: این‌ها کذب است. تکذیب می‌کنم که از ایشان پول گرفته‌ام.

**ارتباط چطور؟
بنی‌‎فاطمه: مگر اگر با کسی در ارتباط بودم، باید پولی بین ما رد و بدل ‌شود؟ من کلاً دو بار منزل ایشان برای روضه رفتم. هزاران نفر دیگر هم رفتند، یک بار هم ایشان آمده بودند جلسه ما. بنا نیست با این تعداد دید و بازدید، پولی رد و بدل شود.

روضه‌خوان‌ها و نوکرهای امام حسین (ع) در همان حد هیئت با این فرد ارتباط داشتند، نه بیشتر نه کمتر و بعد اینکه ایشان بودند که هیأت می‌رفتند.

منبع:ایرنا

افزودن نظر

captcha