پور احمد در مصاحبه با رجانیوز اعتراف می‌کند که از طرف مسئولین هیچ‌گاه تحت فشار نبوده است و اتفاقا شاهدمثالش هم این است که هیچ‌کدام از فیلم‌هایش درگیر ممیزی و توقیف نشده‌اند. البته باید به آن اضافه کرد که نه تنها توقیف نشده‌اند که حمایت هم شده‌اند.
کیومرث پور احمد که چندسالیست به سراشیبی سقوط افتاده و با ساخت آثار دست چندمی و مبتذل آخرین نفس‌های سینمایی خودش را می‌کشد، گویا به علت کهولت سن دچار فراموشی نیز شده است. او که با حمایت ویژه صداوسیما و بنیادسینمایی فارابی و از پول بیت المال فیلم‌هایش را می‌سازد امروز مدعی شده که چهل سال است روی خوش ندیده است و نخندیده!
 
به گزارش رویش نیوز به نقل از رجانیوز گویا تبدیل مراسم ختم هنرمندان به میتینگ‌های سیاسی و سخنرانی‌های جنجالی به یک سنت در جامعه‌ی هنری کشور بدل شده است. اکثر هنرمندان رانتی که سال‌هاست از قِبَلِ پروژه‌های صداوسیما و یا کمک‌های مالی بنیادفارابی به شهرت و ثروت رسیده‌اند در مراسم ختم همکاران خود به سخنرانی پرداخته و هرچه به ذهن و دهنشان می‌آید می‌گویند.
 
چندی پیش بود که خبر فوت خشایار الوند فیلمنامه نویس آثاری چون پایتخت و شب‌های برره جامعه‌ی هنری کشور را متاثر کرد. الوند به علت ایست قلبی از دنیا رفت و مراسم تشییع پیکر او، صبح روز شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ در ساختمان شماره۲ خانه سینما با حضور هنرمندان و هنردوستان برگزار و در قطعه هنرمندان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.
 
کیومرث پور احمد یکی از سخنرانان مراسم تشییع الوند بود. پور احمد با بیان سخنانی جنجالی باعث شد تا حواشی زیادی پیرامون این مراسم تشییع شکل بگیرد. پور احمد در این مراسم گفته بود:
«آقای ملکی (کامران) می‌گفت که امروز روز بدی است، روز سختی است. بله! امروز واقعاً روز سختی است. ولی در چهل سال گذشته کدام روز ما روز خوبی بوده؟ این خشایار الوند، یک منافق واقعی بود چون مردم را می‌خنداند. خنده یا مکروه یا حرام است. یکی از این دو تا هست. رقص و شادی مکروه یا حرام است. بالاخره یکی از این دو تا هست. این منافق (خشایار الوند) مردم را می‌خنداند. در چهل سال گذشته ما همش در برهه حساس بودیم و باید خفه‌خون می‌گرفتیم، نمی‌خندیدیم. سرمان در لاک خودمان بود. چون برهه حساس، برهه حساس.... تمام این چهل سال… تمام این‌روزهایش…»
 
پور احمد در این سخنرانی حرف‌هایی می‌زند که نه‌تنها مصداق واقعی ندارند که حتی خود او قبل‌تر آن‌ها را رد کرده بود. پوراحمد که با پروژه‌ی قصه‌های مجید صداوسیما به شهرت رسید و در تمام این سال‌ها حمایت‌های دولت را پشت سر خود داشت در مراسم تشییع الوند می‌گوید که «در این چهل سال گذشته ما همش باید خفه‌خون می‌گرفتیم!» باید از پور احمد پرسید دقیقا زمانی که پروژه‌ی قصه‌های مجید جمهوری اسلامی شما را به شهرت رساند خفه‌خون گرفتید یا زمانی که فیلم دست چندمی و کمدی ناخواسته‌ی 50 قدم آخر را با حمایت کامل دولت ساختید؟
 
کیومرث پور احمد، آذرماه سال 90 طی مصاحبه‌ای با رجانیوز جواب صحبت‌های امروز خود را می‌دهد. آن روزها حاشیه‌هایی به خاطر مصاحبه با یک رسانه‌ی ضدانقلاب خارج‌نشین برای پور احمد ایجاد شده بود که او در مصاحبه با رجانیوز به آن‌ها پاسخ داده بود. پور احمد با بیان اینکه اصلا نمی‌دانسته «روزآنلاین» یک رسانه ضدانقلاب است و فکر می‌کرده با «خبرآنلاین» مصاحبه می‌کند می‌گوید:
«چهل سال است که همه‎ی مکنونات ذهنی و احساسی و قلبی‎ام را در قالب مطالب سینمایی و فیلمنامه‌ها نوشته‌ام. من اصولا آدم حرف زدن نیستم، بلكه اهل نوشتن هستم. اصلا ذهنم با نوشتن سامان می‌گیرد نه با حرف زدن و همیشه هم در مصاحبه‌های خودم دیده‌ام که در مواردی حق مطلب را ادا نکرده‌ام و آن را اصلاح می‌کنم. اما این مصاحبه از دستم در رفت و خروجی آن با من چک نشد. آن چه که منتتشر شده، بخش هایی که برخلاف مصالح ملی است قطعا مورد تأیید من نیست.»
 
شاید پوراحمد فراموش کرده است که آدم نوشتن است نه حرف زدن! برای همین با حرف زدن به قول خودش حق مطلب را ادا نمی‌کند که هیچ، ممکن است اشتباها و از سر احساسات حرف خلاف واقع هم بزند؛ که البته مورد تایید خود او هم نیست.
 
پور احمد در ادامه مصاحبه و در پاسخ به این سوال که «آیا در سال‌های فعالیت از سوی نظام تحت فشار بوده‌اید؟» می‌گوید:
« به‌ عنوان سینماگر مستقل از سوی مسئولین نه تهدید شده‌ام و نه ارعاب و نه فشاری در کاری بوده، شاهد آن هم این است که من یک فیلم توقیف شده هم ندارم.»
 
بنابراین باید از جناب پوراحمد سوال کرد که چه اتفاقی افتاده که ایشان امروز تحت فشارند و معتقدند که «در چهل سال گذشته باید همش خفه‌خون می‌گرفتیم»؟
 
پور احمد در مصاحبه با رجانیوز اعتراف می‌کند که از طرف مسئولین هیچ‌گاه تحت فشار نبوده است و اتفاقا شاهدمثالش هم این است که هیچ‌کدام از فیلم‌هایش درگیر ممیزی و توقیف نشده‌اند. البته باید به آن اضافه کرد که نه تنها توقیف نشده‌اند که حمایت هم شده‌اند.
 
به هر حال کیومرث پور احمد را نباید خیلی جدی گرفت، نه در سینما و نه خارج از آن! او که چندسالی می‌شود بدترین فیلم‌های جشنواره را به نام خودش به ثبت می‌رساند در مقام سخنرانی نیز به قول خودش دچار اشتباه می‌شود و اصلا آدم سخنرانی نیست و آدم نوشتن است! که البته در این چندسال نشان داده دیگر آدم نوشتن هم نیست.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست