بِسم اللّه الرّحمن الرّحیم

پیشگاه مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (حفظه الله )

سلام علیکم

    اماما، ما عده ای از جوانان گردآمده در تشکل « رویش نیروهای انقلاب اسلامی » اصفهان پیام حکیمانه و هوشمندانه حضرتعالی به مناسبت پشت سرگذاردن اولین چهل سالگی انقلاب اسلامی را با گوش جان شنیدیم و به شکرانه­ی وجود چنین رهبرفرزانه و بصیری، پیشانی سپاس و ستایش در پیشگاه الهی بر زمین ساییدیم، که خداوند او را در حوادث مختلف دوران مبارزه حفظ نمود تا دهها سال پس از رحلت امام عزیز (ره) در عین ناباوری دوست و دشمن، هدایتگر و سکان دار کشتی انقلاب در دریای متلاطم توطئه ها و کینه توزی های استکبار جهانی باشد.

     از اوائل نهضت استقلال خواهی ملت ایران در دوره قاجاریه تا کنون یکی از دغدغه­ها و اهداف راهبردی نخبگان دلسوز اسلام و ایران عزیز، همچون میرزای شیرازی، سیدجمال الدین اسدآبادی، شیخ فضل الله نوری، میرزا کوچک خان جنگلی، آیت الله کاشانی و بالاخره امام خمینی (رحمت الله علیهم) استقلال فرهنگی سیاسی و اقتصادی کشورمان با سابقه­ی تمدنی چند هزار ساله و پیشتازی در برپایی تمدن اسلامی بوده­است. و اینک یکی از بزرگترین دغدغه های حضرتعالی نیز در سال­های پربرکت رهبریتان، تاکید بر استقلال ایران با تعابیری همچون نگاه به درون و قطع امید از بیگانگانِ دشمن یا بی­تفاوت به منافع ملی و اقتصاد مقاومتی و تکیه بر نیروی انسانی مستعد و کارآمد جمعیت جوان کشور است، و در این پیام نیز تاکید فرمودید که بسیاری از ظرفیت های طبیعی و انسانی کم نظیر ملت ایران با غفلت دست­اندرکاران تاکنون بی استفاده یا کم استفاده مانده است. که همت های بلند و انگیزه­های جوان و انقلابی خواند توانست آنها را فعال و در پیشرفت مادی و معنوی کشور به معنی واقعی جهش ایجاد کند. در تحلیل حضرتعالی در این پیام برای مبارزه با موانع این جهش بزرگ، روی گسترش عدالت و مبارزه با فساد تاکید کرده و فرموده­اید: « فساد اقتصادی و اخلاقی و سیاسی، توده چرکین کشورها و نظام هاست و اگر در بدنه­ی حکومت­ها عارض شود، زلزله ویرانگر و ضربه زننده به مشروعیت آنها، و این برای نظامی چون جمهوری اسلامی که نیازمند مشروعیتی فراتر از مشروعیت مرسوم و مبنایی­تر از مقبولیت اجتماعی است، بسیار جدی­تر و بنیانی­تر از دیگر نظام هاست، وسوسه ی مال و مقام و سیاست، حتی در علوی­ترین حکومت تاریخ یعنی حکومت خود حضرت امیرالمؤمنین( علیه السلام ) کسانی را لغزاند. »

    همچنین فرموده­اید: « عدالت در صدر هدف­های اولیه­ی همه­ی بعثت های الهی است و در جمهوری اسلامی نیز دارای همان شأن و جایگاه است.»

    روح کلام حضرتعالی در این پیام، استقلال همه جانبه در مقابل بیگانگان و گسترش عدالت در درون اجزای حاکمیت، به خصوص قوای سه­ گانه است. در عین حال مطالبه و مخاطبه اصلی بیانات پرنورتان را جوانان قرار داده­اید. اینک ما جوانانی که خود را مصداق رویش های انقلاب و مخاطب کلام شما می­دانیم، ضمن لبیک به درخواست­ها و فرامین رهبر عزیزمان در جهت تحکیم استقلال و گسترش عدالت در نظام جمهوری اسلامی که هر دو نوش­داروی حیات اسلامی آن تا طلوع خورشید ولایت عظمای امام عصر (ارواحنا فداه) می­باشد، اعلام میکنیم و از پیشگاه ربوبی متضرعانه درخواست می­کنیم که به ما و همه­ی دلسوزان نظام توفیق دهد تا با موانع این دو مقوله­ی مبارک در گام دوم انقلاب مبارزه­ای پیگیر، جدی، هوشمندانه، مبنایی و اصولی در پیش گیریم. در این مبارزه حذف عناصری از مدیریت کلان کشور که در سالهای اخیر نه تنها دغدغه­ی این دو ارزش راهبردی را نداشته­اند بلکه در عمل نشان داده­اند که در جهت عکس آن حرکت می­کنند، امری است ضروری. همانها که به استقلال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی کشور در ابعاد مختلف و نیز به عدالت اجتماعی لطمات زیادی وارد کرده­اند، و همانان که در مدیریت خود راه ظلم و فساد و تبعیض را پیش گرفته­اند. اینان در شأن و شایسته ی نظام اسلامی با پشتوانه خون صدها هزار شهید مظلوم نیستند، که خود فرمودید : « طهارت اقتصادی شرط مشروعیت همه ی مقامات حکومت جمهوری اسلامی است. » و امیدواریم که ایران عزیز را به تعبیر حضرتعالی از این توده­های چرکین رهایی بخشیم، تا پایداری، استقلال و گسترش عدالت با رفع موانع خود، در چهل ساله­ی دوم انقلاب به معنای واقعی جهش کند. « که این مبارزه نیازمند انسان­هایی با ایمان و جهادگر و منیع الطبع با دستانی پاک و دل­هایی نورانی است. »

    در پایان ضمن تبریک و تسلیت بابت شهادت جوانان رشید مدافع وطن، سپاهیان جان بر کف لشکر مقدس 14 امام حسین و 8 نجف اشرف که مانند گام اول، گام دوم انقلاب را نیز با خون سرخ خویش تضمین کردند،  از امام عزیزمان می­خواهیم که به خصوص در مقام­های استجابت دعا، ما را در جهت توفیق اجرای منویات حضرتعالی و امام راحل عظیم الشأن که همگی در راستای اوامر مطاع الهی است، توفیق دهد تا شرمنده­ی خون شهدا و پیشگاه پرنور حضرات ائمه اطهار و رسول اعظم اسلام (سلام الله و صلواته علیهم) در روز قیامت نباشیم.

     «تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی»

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست