نتیجه ورودهای سطحی این افراد را به فضای انتخابات ریاست جمهوری سال 96 به خوبی دیدم که سپس در چند مرحله در موج‌های مختلف نسبت به حمایت از دولت اظهار پشیمانی کردند.

دسته‌گل‌هایی که سلبریتی‌ها زود یادشان می‌رود/ از انتخابات تا گوشت سگ!
به گزارش رویش نیوز به نقل از جهان نيوز، امیر حمزه نژاد: جشنواره سی و هفتم فیلم فجر حواشی سیاسی سطحی و پیش و پا افتاده‌ای دارد که خود هنرپیشگان و سلبریتی‌های سینما رقم می زنند. سلبریتی‌هایی که با ژست‌های نمایشی سعی دارند خود را بیشتر در کانون توجه رسانه‌ها قرار دهند و رسانه‌ها هم خریدار همین ناز و عشوهای جنجالی هستند.

از حواشی افتتاحیه جشنواره که به نوعی حاشیه سازی برای حاشیه‌سازی بود بگذریم به ماجرای سخنان یکی از سلبریتی‌ها در نشست حاشیه‌ای یک فیلم می رسیم. این هنرپیشه در سخنانی بیان کرد: «وقتی‌که هویت ملی و عرق به وطن را از مردم بگیریم نتیجه‌اش می‌شود فروش گوشت سگ کیلویی 37 هزار تومان با ثبت‌نام و کارت ملی.»

سخنان وی نوعی واکنش هیجانی درباره خبر فروش گوشت سگ بود که البته تکذیب شد و جزو فیک‌نیوز‌هایی است که اخیرا در فضای مجازی انتشار می یابند. از سوی دیگر لغاتی که وی درباره «مجمع تشخیص مصلحت نظام» بکار برد نشان می‌دهد که سواد کافی در این زمینه ندارد .

البته خود این بازیگر نیز اذعان می‌کند نه سواد و نه علاقه‌ای به سیاست دارد اما با این اوصاف به طور احساسی به این حوزه ورود کرده است. این بازیگر پس از به راه افتادن موجی از انتقادات مردمی، شب گذشته توضیحات جدیدی را درباره این ماجرا مطرح کرد تا به گفته خود ابهامات موجود را برطرف کند. اما سئوال اساسی این است که چرا این افراد با وجود اینکه اعتراف می کنند از سیاست سررشته‌ای ندارند خود را وارد این فضا می کنند؟

نتیجه ورودهای سطحی این افراد را به فضای انتخابات ریاست جمهوری سال 96 به خوبی دیدم که سپس در چند مرحله در موج‌های مختلف نسبت به حمایت از دولت اظهار پشیمانی کردند و حتی در مرحله بعد ضیافت افطاری رئیس جمهور با هنرمندان را نیز تحریم کردند. رسانه‌های اصلاح طلب نیز در برابر پشیمانی سلبریتی‌ها درحالی که پیشتر هنداونه زیر بغل‌شان می گذاشتند آنان را فرهیخته و بافرهنگ توصیف می کردند، این افراد را بی سواد و هرهری مسلک و قورباغه‌هایی‌ نامیدند که وقتی شهر شلوغ می شود، سر و کله‌شان پیدا می‌شود! 

حمایت برخی از بازیگران از تروریست‌ها نیز در نوع خود بسیار عجیب است. در همین رابطه، سه بازیگر زن طبق روال همیشگی که با کمترین آگاهی اقدام به اظهارنظر در همه زمینه‌ها می‌کنند، در صفحات شخصی خود به ستایش از یک عضو گروهک تروریستی کومله که در حین انجام عملیات مسلحانه علیه کشورمان به هلاکت رسیده بود پرداخته‌اند و برای وی سوگوار کردند! 

ورود غیرمنطقی و بی مبالات هنرپیشه‌ها در فضای سیاسی کشور جز جنجال‌های پراکنده نه سودی برای آنان داشته و نه چیز عاید مردم کرده است. بنابراین آیا به نظر نمی رسد سلبریتی‌ها به جهت کم عمق‌ بودنشان و همچنین دسته‌گل‌های فراوانی که تا به اینجا از خود به جا گذاشته‌اند، سکوت پیشه کنند؟ آیا سکوت سلبریتی‌های برای خودشان و جامعه بهتر نیست.

البته این بدین منظور نیست که در فضای هنری اظهار نظر نکنند اما به نظر می رسد لااقل در فضای غیر تخصصی تا آنجا که امکان دارد سکوت این افراد بیشتر به نفع خود آنها و جامعه‌ای است که سنگ آنرا به سینه می زنند. البته قوانین نیز در این عرصه چندان سفت و محکم نیست. در کشورهای دیگر اگر سلبریتی‌ها مانند کاری که برخی زنان هنرپیشه ایرانی  انجام می‌دادند قطعا با برخورد ویژه‌ای روبرو می شدند. چراکه سخنان این افراد با توجه به شهرت‌شان جامعه آماری بیشتری را درگیر خود می کند و تبعات آن گسترده تر است و بعضا جبران آن بسیار سخت و امکان پذیر نیست.  

نظرات (2)

  1. رحمتی 1397/11/16 10:43

    خداجامعه مارا از شر سلبریتی ها نجات بدهد

  2. اعتمادی 1398/01/26 11:28

    قضیه ممدنبودی ببینی رقص .... که می گویند معتمداریا درگیران بوده چیست

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست