دبیرکل حزب الله لبنان ابعاد دیگری از کمک‌های واشنگتن به تروریست‌های داعش را افشا کرد و گفت، هر بار که داعش در منطقه‌ای در سوریه محاصره می‌شد، بلافاصله جنگنده‌های آمریکایی برای نجات داعشی‌ها اقدام می‌کردند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از رجانیوز: مردم لبنان و طرفداران حزب‌الله امروز یکشنبه به مناسبت اولین سالروز آزادسازی جرود عرسال واقع در شمال شرق لبنان که در حقیقت دومین عملیات مقاومت برای آزادسازی پس از آزادسازی جنوب اراضی این کشور در سال ۲۰۰۰ محسوب می‌شود، در منطقه «هرمل» جشن برگزار کردند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله نیز به پس از مراسم جشن عید «آزادسازی دوم» درباره تحولات مربوط به لبنان و منطقه به صورت ویدئو کنفرانس سخنرانی کرده است.

نصر الله ابتدای سخنرانی، اولین سالروز عید آزادسازی دوم را به مردم لبنان و حاضران در مراسم هرمل تبریک گفت و آزادسازی دوم را عید ملت، ارتش و مقاومت لبنان بر شمرد و اعلام کرد که این پیروزی معادله طلایی است که ارتش، ملت و مقاومت آن را به دست آورده است.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی این سوال را مطرح کرد که اگر گروه‌های تروریستی تکفیری مانند داعش و جبهه النصره در سوریه و عراق پیروز می‌شدند، سرنوشت خود کشورهای عربی حوزه خلیج فارس چه می‌شد؟

دبیرکل حزب الله تاکید کرد، برخی‌ها روی داعش و جبهه النصره حساب باز کردند، ولی آنها باید بدانند همین گروه‌های تروریستی تکفیری که از آن حمایت می‌کنند، ریختن خون آنها را مباح بدانند.

او با بیان اینکه اهالی منطقه البقاع و مقاومت به سرعت در اتخاذ تصمیمات برای مقابله با گروه‌های تکفیری اقدام کردند، افزود: فرهنگ مقاومت و مشخصا جوانان حماسه‌ آفریدند و با خطر تروریستی مقابله کردند. جوانان ما برای رفتن به میادن جنگ با تروریست‌های تکفیری، یک اشاره هم کافی است.

دبیرکل حزب الله در تمجید از نیروهای جوان مقاومت گفت: این نسلی است که آگاهی، بصیرت و آمادگی برای جنگ را دارند. اگر ما امروز بخواهیم در هر گونه عملیاتی در سوریه شرکت کنیم، کافی است به جوانان اشاره کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: بحران واقعی ارتش صهیونیستی در عدم قدرت در جذب جوانان است و با وجود همه امکانات نظامی که در اختیار دارد، نمی‌تواند از شکست فرار کند.

سید حسن نصرالله اعلام کرد که آمریکا مانع ورود ارتش لبنان برای مشارکت در جنگ علیه داعش در جرود عرسال شد و ارتش این کشور را تهدید کرده بود در صورت مشارکت در هرگونه جنگی علیه داعش، کمک‌های مالی به آن را قطع خواهد کرد.

سید مقاومت لبنان افزود، کسانی که داعش را در سوریه شکست دادند، کسانی هستند که با آن مبارزه کردند، نه آمریکایی‌ها.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد، هر بار که داعش در منطقه‌ای در سوریه محاصره می‌شد، بلافاصله جنگنده‌های آمریکایی برای نجات داعشی‌ها اقدام می‌کردند.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه اتاق عملیات «الموک» اردن، گروه‌های تروریستی را در جنوب سوریه هدایت می‌کرد، گفت: عقب‌نشینی اتاق الموک از حمایت از گروه‌های تروریستی در جنوب سوریه، بزرگترین درس درباره تکیه نکردن به آمریکا است.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: گروه‌های تروریستی مستقر در درعا، السویدا و قنیطره از اتاق الموک اردن با حمایت آمریکا و اسرائیل هدایت می‌شدند.

نصرالله افزود: اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که مقدماتی درباره حملات شیمیایی دروغین در سوریه با هدف حمله به این کشور و حمایت از تروریست‌ها فراهم شده است.

او گفت: غرب مقدمات مربوط به سناریوی شیمیایی برای حمله به سوریه را فراهم می‌کند، اما در برابر جنایت‌های ائتلاف سعودی علیه کودکان یمنی سکوت می‌کند.

سید حسن نصرالله با اشاره به جنگ یمن اعلام کرد، هیچ کس نمی‌داند که محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی، عربستان و ملت این کشور را به چه پرتگاهی خواهد کشاند.

نصرالله در بخشی دیگر از سخنانش به مسایل داخلی لبنان اشاره کرد و گفت: برخی‌ها با هدف تخریب چهره حزب الله می‌خواهند آن را مسئول همه مشکلات کشور جلوه دهند، این در حالی است که گروه مقاومت لبنان بزرگترین حزب است، اما کمترین مشارکت را در عرصه سیاسی دارد.

دبیرکل حزب الله گفت: هدف از آنچه که اکنون علیه لبنان شایعه می‌شود، این است که حزب الله مسئول مشکلات لبنان در همه سطوح معرفی شود.

او گفت: برای تشکیل دولت جدید لبنان باید گفت‌وگوی داخلی بین احزاب سیاسی صورت بگیرد، اما زمان زیادی نداریم. در موضوع تشکیل کابینه نباید مساله جدیدی مانند روابط با سوریه را مطرح کرد.

نصرالله همچنین به مساله بازگشت آوارگان سوری اشاره کرد و گفت: آیا مصلحت ملی لبنان در بازگشت اکرام آمیز آورگان سوری است یا خیر؟

نصرالله گفت: برخی‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌خواهند چهره حزب الله را تخریب کنند. هر کسی که سندی درباره فساد دارد، آن را به دفاتر معروف دبیرکل حزب الله در لبنان بفرستد.

سید مقاومت لبنان در ادامه گفت: دشمنان ما می‌دانند که جنگ با حزب الله بی فایده و سخت است، لذا به اتهام‌زنی روی می‌آورند.

نصرالله گفت: برخی از محافل ۱۴ مارس می‌گویند که علت حقیقی تاخیر در تشکیل دولت جدید لبنان، این است که دادگاه بین المللی در ماه سپتامبر می‌خواهد حکمی را صادر کند، این در حالی است که دادگاه بین المللی لاهه ارتباطی به ما ارتباطی ندارد و حکمی که صادر می‌شود هیچ ارزشی ندارد، حال آن حکم می‌خواهد درباره محکومیت باشد یا تبرئه.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: به کسانی که به دادگاه بین المللی لاهه (درباره ترور رفیق حریری) مراجعه می‌کنند، می‌گوییم که «با آتش بازی نکنید.» وی تاکید کرد دادگاه ویژه برای لبنان برای ما ارزشی ندارد، چه بخواهد حزب‌الله را محکوم کند و چه آن را تبرئه کند.

او ضمن رد شایعاتی درباره درگیری و تنش بین حزب الله و جنبش امل گفت: حفاظت از ائتلاف عمیق بین حزب الله و جنبش امل و همه احزاب سیاسی که به محور مقاومت ایمان دارند، واکنشی سخت به تحریم‌های آمریکا است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست