به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم،  پایگاه اینترنتی شبکه خبری بلومبرگ جزئیاتی از نامه «مایکل پامپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا و «استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری این کشور برای رد کردن درخواست کشورهای اروپایی جهت معافیت شرکت‌های این قاره از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را منتشر کرده است.

روز جمعه مقام‌های فرانسوی گفتند که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درخواست کشورهای اروپایی برای معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را رد کرده است.

بلومبرگ نوشته پامپئو و منوچین در نامه‌ای که به‌رؤیت این شبکه خبری رسیده خطاب به وزرای خارجه و دارایی انگلیس، آلمان و فرانسه نوشته‌اند آمریکا اکنون که از توافق هسته‌ای خارج شده به‌دنبال اعمال «فشارهای مالی بی‌سابقه» علیه ایران است و مگر در صورتی که شاهد «تغییرات ملموس، قابل‌اثبات و پایدار» در سیاست‌های ایران باشد، قصدی برای نرمش نشان دادن ندارد.

در این نامه آمده است: «رئیس‌جمهور به یک دلیل ساده از برجام خارج شد: این توافق نمی‌توانست امنیت مردم آمریکا را تضمین کند، بنابراین، ما در موضعی نیستیم که استثنائاتی برای این سیاست قائل شویم، مگر در شرایط بسیار خاصی که آشکارا به‌سود امنیت ملی ما باشد».

بلومبرگ نوشته کشورهای اروپایی در نامه به همتایان آمریکایی‌شان از تصمیم دولت این کشور برای خروج از برجام به‌شدت ابراز تأسف کرده و خواستار دریافت ضمانت‌هایی شده‌اند مبنی بر اینکه تحریم‌های ثانویه آمریکا افراد و شرکت‌های در حال همکاری با ایران را هدف نخواهد گرفت.

افزودن نظر

captcha