۵۴ سفیر خارجی مقیم تل آویو مراسم ویژه رژیم اسرائیل پیش از انتقال سفارت آمریکا به شهر اشغالی قدس را تحریم کردند.
به گزارش رویش نیوز به نقل از رجانیوز به نقل از سایت عربی 21، وزارت خارجه رژیم اسرائیل یکشنبه شب مراسمی را در آستانه انتقال سفارت آمریکا از شهر تل آویو به شهر اشغالی قدس برگزار کرد اما 54 سفیر خارجی از مجموع 86 سفیر خارجی مقیم تل آویو شرکت در این مراسم را تحریم کردند.
 
روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشته، اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مراسم شرکت نکردند زیرا سیاست قاطعی در قبال انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس دارند.
 
این روزنامه خاطرنشان کرده، سفیران کشورهای روسیه، مصر، هند، ژاپن و مکزیک نیز در مراسم حضور نداشتند.
 
به نوشته این روزنامه، 32 سفیر از جمله فقط چهار سفیر کشورهای عضو اتحادیه اروپا یعنی اتریش، مجارستان، رومانی و چک به همراه پنج کشور اروپایی غیر عضو در اتحادیه اروپا شامل آلبانی، مقدونیه، صربستان، اوکراین و گرجستان در این مراسم شرکت داشتند.
 
به  گزارش تسنیم، روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشته، 12 کشور آفریقایی شامل آنگولا، کامرون، کنگوی دموکراتیک، جمهوری کنگو، ساحل عاج، کنیا، سودان جنوبی، تانزانیا، اتیوپی، نیجریه، زامبیا و رواندا در این مراسم حضور داشتند.
 
از آمریکای مرکزی نیز سفرای پنج کشور جمهوری دومنیکن، السالوادور، گواتمالا، پاناما و هندوراس و از آمریکایی جنوبی فقط پاراگوئه و پرو در مراسم شرکت کردند.
 
چهار کشور میانمار، فیلیپین، تایلند و ویتنام نیز از قاره آسیا در مراسم رژیم اسرائیل پیش از انتقال سفارت آمریکا به شهر اشغالی قدس شرکت داشتند.
 
دولت آمریکا قصد دارد امروز (دوشنبه) به طور رسمی سفارت خود از شهر تل آویو را به شهر اشغالی قدس منتقل کند که با واکنش و موج اعتراضات و محکومیت ها در سطح جهان بویژه در بین فلسطینی ها و ملت های عربی و اسلامی و همچنین اتحادیه اروپا روبرو شده است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست