چند جوان اصفهانی کمپین حمایت از کالای چینی را آغاز کرده‌اند، کمپینی که در نگاه اول باعث تعجب خوانندگان می‌شود اما این کمپین دقیقاً در راستای حمایت از کالای ایرانی است.

به گزارش رویش نیوز اگر نگوییم مهم‌ترین دغدغه، قطعاً یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های مردم در حال حاضر مسائل اقتصادی و مرتبط با معیشت‌شان است، مردمی که از هر طرف مورد حملات اقتصادی قرار گرفته و از سوی دیگر دفاع منظمی در مقابله با این حملات نمی‌بینند.

تحریم‌های جدید شرکت‌ها و افراد ایرانی، افزایش قیمت دلار و طلا در بازار، تعطیل شدن کارخانه، اعتراض و تجمع کارگران، رشد اعتیاد و طلاق، افزایش بیکاران تحصیل کرده و ... اخباری از این دست تقریباً هر روز شنیده می‌شود اما آیا قرار است شرایط به همین شکل ادامه پیدا کند؟

اصلی‌ترین و شاید تنهاترین نسخه‌ای که امروزه برای ایران پیچیده می‌شود، اقتصاد مقاومتی است، موضوعی که بارها از سوی بزرگان مطرح شده اما در عمل اتفاق محسوسی رخ نداده تا مردم لذت چشیدن آن را احساس کنند، امسال هم به نام حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده تا خود مردم دست به کار شوند و منتظر اقدامات دولتی نمانند.

* اجرای اقتصاد مقاومتی

یکی از موضوعات مهم در اقتصاد مقاومتی که در واقع به تکیه بر توان و ظرفیت داخلی گره خورده است، توجه به ظرفیت مشاغل روستایی است؛ مصرف محصولات کشاورزی و باغداری روستاییان، مصرف محصولات لبنی و تولیدات محلی و روستایی مانند نان محلی و هم‌چنین صنایع‌دستی روستایی اعم از لباس، گلیم، قالی و هر چیز دیگری که در این قالب‌ها تعریف شود همگی تحت نام اقتصاد مقاومتی قابل تعریف و حمایت است.

حمایت از محصولات ساخت روستاها علاوه بر اشتغال‌زایی، ثروت‌افزایی و حمایت از کالای ایرانی مزایای دیگری هم دارد که یکی از آن‌ها جلوگیری از مهاجرت نیروی کار روستایی به شهر و مهاجرت معکوس جوانان روستا به محل زندگی خودشان است؛ همچنین رونق اشتغال معضلات بسیار دیگری اعم از بیکاری، آسیب‌های اجتماعی ناشی از حاشیه‌نشینی مهاجران در شهرها، اعتیاد و عدم ازدواج جوانان را تا حد زیادی حل خواهد کرد.

از سوی دیگر، حمایت از محصولات روستای مزیتی دیگری به نام ارتقای سطح کمی و کیفی سلامت جامعه را هم به دنبال دارد، در دنیای ماشینی امروز که انواع و اقسام محصولات ساخت ماشین‌ها زیاد شده بازار محصولات ارگانیک داغ شده، محصولاتی که هم سالم‌تر و تازه‌تر هستند و هم از طعم و مزه به مراتب بهتری هم برخوردارند.

مجموعه سلوا کسب و کار اجتماعی با دغدغه توسعه کسب و کارهای خانگی و روستایی و همچنین تغذیه سالم است، این مجموعه توانسته پس از دو سال از شروع به کارش 100 محصول غذایی ارگانیک و خانگی را در بستر فضای مجازی و صرفاً با اپلیکیشن سلوا که از طریق کافه بازار قابل دانلود است، عرضه کند.

* دهستان چین در دامنه‌های دناکوه

محمد ایران‌نژاد مدیر مجموعه سلوا در همین رابطه به خبرنگار فارس اظهار کرد: «سلوا» توسط چند جوان اصفهانی در شهر اصفهان و شهرهای اقماری آن فعال شده و محصولات خود را با پیک به مشتریان می‌رساند؛ محصولاتی که معیارهای سلامت را رعایت کرده و توسط تولیدکنندگان خانگی و روستایی تهیه شده است.

وی افزود: با همکاری مجموعه «باسلام» کمپین حمایت از کالای چینی را آغاز کرده‌ایم، کمپینی که در نگاه اول باعث تعجب خوانندگان می‌شود اما این کمپین دقیقاً در راستای حمایت از کالای ایرانی است.

ایران‌نژاد خاطرنشان کرد: محصولات چین در واقع محصولات ایرانی هستند و چین هم بخشی از خاک ایران است؛ «چین» 65 پارچه روستا در استان کهگیلویه و بویر احمر که مرکزشان ظفرآباد است و یکی دو ساعت تا یاسوج فاصله دارند، اهالی چین به لهجه لُری صحبت می‌کنند و شجاعت، تلاش، سخت‌کوشی و البته مهمان‌نوازی آن‌ها شهره اهالی منطقه است.

مدیر مجموعه سلوا گفت: با برنامه‌ریزی صورت‌گرفته، محصولاتی که در روستاهای دهستان چین در دامنه‌های دنا تولید می‌شود از اهالی روستا خریداری و در سریع‌ترین زمان به اصفهان آورده شده و توزیع می‌شود؛ از همین رو حمایت از کالای چینی و حمایت از کالاهایی نظیر محصولات چین می‌تواند اقتصاد را پویا کند و مسیر اقتصاد مقاومتی را بهتر و سریع‌تر پیگیری کند.


دانلود اپلیکیشن:
http://www.sabadsalva.ir/android-app

آدرس وبسایت:
sabadsalva.ir

افزودن نظر

captcha