سرویس سیاسی رویش نیوز-هجرت ایزدی: ملتی که هویت تمدنی و حضور در همه ی تاریخ نداشته باشد تمام می شود و این روایت شامل همه ی ابرقدرت های عصری و برهه ای تاریخ خواهد بود. اگر تمدنی به لحاظ جغرافیائی و تاریخی ماندگار نباشد شاید حتی نتوان نام تمدن را بر آن بار کرد و اگر در برهه ای در اوج باشد زمانی که حضورش حداکثری بوده ثمری برای آن ملت  نخواهد داشت چرا که همان زمانی  که علی الظاهر قدرتمند و بی رقیب بوده است با عدول از وجوهی خود را به لحاظ فیزیکی و تاریخی محدود ساخته است و این حدود و ثغور آن را به سرا شیبی زوال و نیستی خواهد کشاند.

در تقابل با چنین تمدن هایی حق در عرصه ی تاریخی شاید علی وار از حکومت عدول کند لکن بالاخره در بستر های حق ظهور می کند. ذات طواغیت چیری جز خشونت نیست و این روحی است که یگانه با وجود شان است . خود محوری مساوی با استکبار و خشونت طلبی برای کسب قدرت بیشتر است لذا ذات آن چه در لیبرالیسم یا مارکسیسم یا فاشیزم حلول کند فرقی نمی کند. مستکبران عالم حضور در همه ی عالم و همه ی اعصار را می خواهند و این آرزوی بقای بشر  اگر با خود محوری و استکبار باشد حتماً کار را به جنگ می کشاند لکن اینکه این جنگ از جنس مخملی اش باشد یا تجهیز داعش و امثال آن بسته به کارآیی آن ابزار ها از نظر طواغیت دارد.

اساساً لیبراسیم با داعش و گروه های تروریستی نه تنها پیوند تاریخی دارد بلکه دارایی پیوند ذاتی است. همانطور که شهید مطهری در مورد منافقین و تأثیرات مرحوم بازرگان بر آن ها معتقد بودند و  این امر فراتر از وجه تاریخی، سرنوشت محتوم سکولارمابی و اباحی گری است.

پس از انقلاب اسلامی تقابل جمهوری اسلامی با تکنوکرات ها، لیبرال ها ، خشونت طلبان و تروریست ها وارد فاز جدیدی شد و موقعیت های تاریخی گوناگون نشان داد که جبهه ی طواغیت زمان با هر صورتی که باشد ذاتش نزاع برانگیز و رفاه زدا است و ذاتاً نمی تواند بر محوری ترین شعارش که رفاه و آسایش است پای بند باشد.

در این راستا اتحاد لیبرال ها و تروریست ها یک اتحاد ذاتی است و اگر در برهه ای از تاریخ عیان نبوده  صرفاً به دلیل محدودیت های تاریخی است که اجازه ی ظهور و بروز آن را نداده است. لذا همان گونه که داعش و گروه های تروریستی حضورشان مخرب است حضور لیبرال ها هم به همان اندازه و چه بسا بدتر از آن  است چرا که طرح های لیبرال و نئولیبرال با شعار های انسان دوستانه و صلح طلبانه  پیش می آیند و مبارزه با آن ها در افکار عمومی امری ناپسند نیز به شمار می آید.

تا زمانی که تکنوکرات ها برملت ما حکومت کنند امنیت ما شکننده است همان طور که در مقابل گروه های تروریستی بیم آن می رود . امنیتی برای جمهوری اسلامی باز دارنده است که بقای فکری و تمدنی را در روح خویش داشته باشد و این امر جز صبر و اقدام در موقعیت مناسب پدید نمی آید.

 طرح های لیبرال همان قدر نگران کننده است که تروریسم داعشی و امثال آن. روح افکار لیبرال اگر با بیمه ی مستمندان و اقشار پایین با ظاهری موجه نیز ظاهر شود در نوع خود به شدت آسیب زا است و این آسیب ذاتی از آن جهت است که سرمایه سالاران  ربا خوار را در متن  نگه می دارد و در حاشیه برای اسکات اقشار ضعیف اقدام به بیمه ی آنها  می سازد. امنیتی که در سایه ی برجام و تنش زدایی قرار است پدید آید امنیت تخیلی است که خود ناقض آن است. امنیتی در مقابل ترور فیزیکی و فکری بازدارنده است که بقای ذات بشر را در روح خویش داشته باشد و براساس آن معاش را اداره کند.

ترور هایی که در 12 رمضان صورت گرفت ایجاد وحشت در مقابله با یک نظام بالقوه تمدن ساز بود. جمهوری اسلامی به دلیل روح استکبار ستیزانه که سنت نصرت الهی با آن همراه است  از امتحان های بزرگ سرفراز بیرون آمده و این امر دلیل خشم طواغیت زمان و جیره خوارانشان از جمهوری اسلامی است. اتفاقاتی هم از جنس آن چه در دی ماه 96 افتاد و به لطف الهی ناکام ماند ریشه در ضعف های نظام در تأمین مطالبات ملت از جنس خود انقلاب اسلامی دارد.

موسسات مالی که بعضاً با سودهای هشتاد و نه درصدی درصدد جذب سپرده های مردم هستند. ریشه در سود محوری دنیای مدرن دارند و در حالی که کشوری چون ژاپن از سود های معمول ده پانزده درصدی عبور کردند و بعضاً مانند قرض الحسنه ها تسهیلات ارائه می دهند بسیار مایه تأسف است که هنوز در جمهوری اسلامی موسساتی به کارآمدی ربا باور دارند و آن را با خلل و فرج مختلف حلال می سازند در عین آن که می دانند همه ی این روش ها ریشه ی تولید را می سوزاند و ملت را سرگردان می کند.

امنیت نظام در گرو عبور از رفاه طلبی ، خودخواهی ،جهاد و تولید و استفاده از کالای ایرانی است. تا زمانی که ملت در رویای رفاه دروغین دنیای مدرن که به قیمت خرد شدن نودو نه درصد در سرزمین خودشان تمام شده است باشد و به غنای این آب و خاک و نیروی انسانی آن معتقد نباشد دشمنان این ملت برای ضربه زدن به این نظام امید دارند گرچه به فرموده ی رهبری عزیز باز هم ناکام خواهند شد.

«درک این امر نیز بسیار ساده است . هر ملتی با نظر به ظرفیت ها و وتوانائی های وجودی و ذاتی آن  در دل تاریخ بارور می شود. شیعه ای که اقتصادش در معاملات و بیع ، همه ضد ربا خواری و سود پرستی است و بر اصل کار و جهاد و  تجارت تأکید شده ونه بر انصاف و عدالت که بالاتر و بر محبت و خیررسانی به خلق تأکید شده به حدی که توصیه شده اگر فروشنده به سود عادلانه در روز دست یافت مابقی را بدون سود بفروشد در چنین نظامی بانک آن هم از جنس آن موسساتی که سبب آن نارضائی ها و مقدمات آشوب ها شدند هیچ جایگاهی ندارد.»

ملت ما با نظر به این توانایی های بی نظیر در دفاع مقدس در اوج امنیت بود و ان شاألله در آستانه ی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اگر دارائی های خویش را در موقعیت های تاریخی بشناسد و زیر لوای ولی فقیه، توحیدی برای شکستن مستکبران و حضور تمدن ساز اقدام کند خرمشهرها را آزاد خواهد کرد.

آن عزیزانی هم که عشق به میهن و پرچم مقدس جمهوری اسلامی دارند بدانند راه نجات ملت عبور از رفاه طلبی، سود پرستی و قناعت و چشم دوختن به ظرفیت های غنی این آب و خاک است . ملتی که حسین علیه السلام دارد و اربعین با آن همه احساس و محبت نسبت به خلق الله می آفریند البته می تواند از رباخواری نهادینه شده و مخفی عبور کند و امنیت اقتصادی را در سایه ی دلسوزی و محبت به مردم پدید آورد ان شاء الله

 

افزودن نظر

captcha