بر اساس نتایج به دست آمده از یک مطالعه، افرادی که در کودکی مبتلا به سرطان می‌شوند و از این بیماری جان سالم به در می‌برند، کوتاه‌تر از عموم مردم زندگی می‌کنند.

به گزارش رویش نیوز به نقل از فارس، نتایج یک بررسی که در نوع خود اولین است، حکایت از آن دارد، افرادی که در کودکی مبتلا به سرطان می‌شوند و از این بیماری جان سالم به در می‌برند، کوتاه‌تر از عموم مردم زندگی می‌کنند. 

براساس مطالعات صورت گرفته، این دسته از افراد حدود 30 درصد کمتر از کسانی‌که هیچ وقت دچار بیماری سرطان نبوده‌اند، زندگی می‌کنند.

سرطان سینه و پروستات هنوز به ترتیب از شایع‌ترین انواع سرطان در زنان و مردان است و موارد سرطان ریه در زنان در حال افزایش است.

همچنین موارد تومورهای مری که در اثر اسیدهای واکنشی در اثر چاقی ایجاد می‌شود، اکنون بیشتر از دهه قبل در مراکز درمانی دیده می‌شود. 

به گفته پروفسور پیتر سیسیانی، از دانشگاه کویین مری، افزایش موارد سرطان اجتناب ناپذیر نیست و کارهای زیادی‌ست که می‌توانیم برای جلوگیری از ابتلا به سرطان انجام دهیم.

عواملی در زندگی روزمره مانند چاقی، گوشت قرمز یا استفاده از دخانیات خطر ایجاد و رشد تومور را افزایش می‌دهد؛ دنبال کردن یک روش زندگی سالم می‌تواند خطر ابتلا به سرطان را در طول زندگی یک فرد از 50 درصد به 30 درصد کاهش دهد.

محقق و سرپرست ارشد این مطالعه می‌گوید: «گذراندن دوره‌های شیمی درمانی، روزهای سخت درمان و کاهش امید به زندگی در بیماران مبتلا به سرطان در رخ دادن مرگ زودرس آنها مؤثر است؛ ما بر این باوریم که بازماندگان سرطان مستحق پیگیری طولانی‌مدت برای کاهش اثرات دیرین این بیماری هستند».

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست