به گزارش رویش نیوز، یحیی عیدی بیرانوند، شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: خبرنگاران باید رابطه تنگاتنگی با مدیریت شهری بهارستان داشته باشند تا با کمک آنها بتوانیم بستر رشد و ترقی شهر را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: حوزه مدیریت شهری خدماتی-عمرانی است و سال‌های اخیر هم به مباحث فرهنگی پرداخته است و بنا نیست به مسائل سیاسی ورود کنیم چرا که ضرورتی ندارد چرا که سبب می شود هم به شهر و هم به شهرداری ضرر برسد. اعتقاد من این است که میشه زمان برای دعوا و جنگ هست اما برای همدلی و همزبانی فرصت کم است.

شهردار بهارستان با اشاره به ظرفیت‌های عظیم این شهر، اظهارکرد: شهر بهارستان به عنوان یک شهر جوان افق روشنی پیش رو دارد و اگر به این ظرفیت ها به خوبی بپردازیم و موانع را برطرف کنیم می توانیم به رشد سریع آن کمک کنیم.

http://media.imna.ir/d/2017/12/17/4/1477160.jpg

وی با اعلام اینکه تشکیل اتاق فکر و استفاده از حضور مردم برای حمایت و کمک به شهرداری ضروری است، افزود: ایجاد  بستر مناسب برای جذب سرمایه گذاری از مهم‌ترین اولویت‌های شهرداری بهارستان است چراکه معتقدیم برای رفع مشکل اشتغال باید برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کرد و اگر مدیری این اقدام مهم را انجام ندهد خائن محسوب می شود.

http://media.imna.ir/d/2017/12/17/4/1477162.jpg

عیدی بیرانوند گفت: شرکت عمران بهارستان در کنار شهرداری دو بال برای رسیدن به اهداف این شهر هستند، این شهر باید از حالت خوابگاهی خارج شده و مانند سایر شهرها به شهری زنده و پویا تبدیل شود و در سایه این تعامل به این اهداف دست یابیم.

وی با بیان این که مجتمع‌های مسکونی‌ ساخته شده در بهارستان با ابعاد و قیمت‌های مختلف باید تمامی قشرها را پوشش دهد، عنوان کرد: ارتقاء سرانه فضای سبز، ساخت اماکن تفریحی، گردشگری و مجموعه‌های ورزشی و کاهش هزینه های مدیریت شهری در دستور کار شهرداری بهارستان قرار گرفته و در ادامه مسیر نیز باید سیستم حمل و نقل شهر بهبود یافته تا آلودگی و هزینه های رفت و آمد کاهش یابد.

شهردار بهارستان با بیان اینکه قصد تعدیل نیرو در شهرداری بهارستان را نداریم، اضافه کرد: رویکرد جدید شهرداری بهارستان کاهش هزینه‌ها واستفاده از برون سپاری امور با هدف افزایش بهره وری است به همین دلیل دو ناحیه برای شهر برنامه ریزی شده تا به شهروندان بهارستان خدمات بهتری ارایه شود.

وی افزود: در آینده نزدیک ورودی‌های شهر بهارستان با استفاده از المان‌های جذاب و با توجه به قومیت های ساکن در این شهر ساماندهی شده و بهبود نورپردازی و روشنایی شهر در دستور کار است تا ساعات کار در شهر افزایش یابد.

عیدی بیرانوند پرداخت عوارض را یک حق عمومی دانست و گفت: با همین مبالغی که از سوی مردم پرداخته می‌شود خدمات شهری ارایه می‌شود، فردی که عوارض شهری خود را پرداخت نمی کند، نمی‌تواند از شهرداری مطالبه داشته باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که برنامه شهرداری بهارستان برای تامین منابع درآمدی پایدار چیست، پاسخ داد: اگر قانون مالیات بر ارزش افزوده نبود، در شهرهای کوچک ۸۰ درصد شهرداری‌ها ورشکست شده بودند چراکه عوارض شهری پاسخگوی نیازهای شهر نیست البته دولت می‌تواند راهکارهایی را در این رابطه داشته باشد.

شهردار بهارستان فعالیت هرگونه فرقه مذهبی را در این شهر تکذیب کرد و افزود: مدیریت شهری بهارستان از هر گونه فعالیت فرهنگی در چارچوب قانون حمایت می کند.

http://media.imna.ir/d/2017/12/17/4/1477170.jpg

وی در جواب به سؤالی پیرامون بودجه این شهر تصریح کرد: ۸۵ میلیارد تومان بودجه برای سال جاری پیش بینی شده اما در ۹ ماه گذشته تنها  ۲۰ درصد بودجه محقق شده است چرا که ۶۰ درصد درآمد شهرداری از صدور پروانه ساخت و ساز است و زمانی که رکود باشد درآمدها تحقق پیدا نمی‌کند.

عیدی بیرانوند با اشاره به آخرین وضعیت فاز سوم شهر بهارستان گفت: زیرساخت های احداث فاز سوم بهارستان در حال انجام است از جمله پارک ۴.۵ هکتاری، زمانی که تحویل شهرداری شود نواقص آن برطرف خواهد شد.

وی در ارتباط با پروژه مترو اظهارکرد: این پروژه با شهرداری بهارستان نیست اما اگر این پروژه کامل شود با بحران جمعیتی مواجه خواهیم شد، چرا که جمعیت اصفهان به بهارستان سرریز می شود بنابراین باید سریعتر زیرساخت‌های این شهر کامل شود.

شهردار بهارستان از وجود ۲۷۰ هکتار کمربند سبز در این شهر خبرداد و گفت: این کمربند سبز می تواند به ۵۰۰ هکتار نیز برسد البته پارک های مبله بهارستان وضعیت مناسب و مطلوبی ندارد و باید برای افزایش کیفیت آن ها اقداماتی انجام داد.

عیدی در خصوص استفاده از ظرفیت کوه کلاه قاضی گفت: یکی از اولویت های ما استفاده از تمام ظرفیت ها ست و در جلسه ای هم که با انبوه سازان داشتیم یکی از آن ها از عدم مسادعت برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری گلایه کردند که ما در تلاش هستیم این ظرفیت و بستر را فراهم کنیم؛ به علاوه اولین جلسه ای که داشته ایم با مدیرکل محیط زیست استان بوده است برای شناسایی و ایجاد فرصت های مناسب در حوزه گردشگری.

وی خاطرنشان کرد: زمین های زیاد موجود در بهارستان، کوه های مشرف به آن و کمربند سبز پتانسیل های خوبی برای سرمایه گذاری در این شهر محسوب می شود.

 

رییس شورای اسلامی شهر:  بهارستان شهری خوابگاهی شده است

مجتبی محبی رییس شورای اسلامی شهر بهارستان گفت: شهر جدید بهارستان به منظور ایجاد مسکن های ارزان قیمت و سرریز جمعیت کلان شهر اصفهان ساخته شده اما امروزه به یک شهر خوابگاهی تبدیل شده است.

وی با اشاره به تاریخچه ایجاد شهر بهارستان، توضیح داد: این شهر بر اساس مصوبه هیئت دولت در سال ۶۴ مبنی بر احداث شهرهای جدید، با ظرفیتی بالغ بر ۱۰۰ هزار نفر ایجاد شد.

وی اضافه کرد: شهر جدید بهارستان به منظور ایجاد مسکن های ارزان قیمت و سرریز جمعیت کلان شهر اصفهان ساخته شده اما امروزه به یک شهر خوابگاهی تبدیل شده است.

http://media.imna.ir/d/2017/12/17/4/1477161.jpg

محبی با بیان اینکه باید به سمت پایدار کردن شهر بهارستان حرکت کنیم، گفت: در این شهر قومیت های مختلف زندگی می کنند و سن جمعیت آنها بین ۱۵ تا ۴۵ سال است که این دو ویژگی ظرفیت عظیمی برای بهارستان محسوب می شود در همین راستا می توان جشنواره قومیت ها را در این شهر برگزار کرد.

رییس شورای اسلامی شهر بهارستان خاطرنشان کرد: طبق قانون، همزمان با ایجاد شهرهای جدید باید ادارات خدمات رسان نیز در این شهرها فعال شوند اما این مهم تا به حال در بهارستان محقق نشده این در حالی است که این شهر از سرمایه های انسانی و پتانسیل بالایی برخوردار است.

محبی افزود: خدمت رسانی در برخی حوزه ها از جمله ورزش و جوانان در این شهر بسیار ضعیف است و این در حالی است که 40 درصد جمعیت شهر را جوانان تشکیل می دهند؛ البته امیدواریم با تعاملی که در حال انجام است این مشکلات مرتفع شود.

وی به مشکلات این شهر اشاره کرد و گفت: سالهاست که شرکت عمران و شهرداری بهارستان به صورت جداگانه در این شهر فعالیت می کنند اما باید گفت دیگر در موقعیتی نیستیم که شهروندان بین این دو نهاد سرگردان باشند.

 

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست