آیین تکریم و معارفه شهردار اصفهان

 

به گزارش رویش نیوز، مراسم تکریم و معارفه شهردار اصفهان صبح امروز با قرائت قرآن، سخنان مجری و صحبت‌های فتح‌الله معین، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در دوره پنجم، در سالن کوثر برگزار شد.

مهندس معین در این مراسم اظهار داشت: یک هفته بعد از انتخابات اعضای شورا و شهردار دور هم جمع شدند و عهد بستند که تلاش کنند سطح خدمات تا انتخاب شهردار جدید کاهش پیدا نکند. ما چنین وضعیتی را در دیگر شهرها شاهد نبودیم.

وی در ادامه افزود: در جریان صدور حکم آقای نوروزی تعلل‌هایی پیش آمد که لازم میدانم از حسن نییت عزیزان دستگاه نظارتی و از پیگیری‌ها و دلسوزی‌های استاندار و نمایندگان خصوصاً دکتر عابدی، دکتر کامران و سرکار خانم تاج الدین تشکر کنم.

رئیس شورای شهر اصفهان در خصوص ارقام بدهی شهرداری اصفهان نیز اظهار داشت: جمع بدهی های نقدی حال شده شهرداری ۳۹۱ میلیارد تومان، جمع بدهی‌های غیر نقد حال شده ۲۹۳ میلیارد، بدهی‌های مهلت‌دار ثبت شده ۱۴۲ میلیارد، و ۲۷۱ میلیارد هم بدهی به بانک شهر هست. همچنین ۳۵۳ میلیارد نیز بدهی به قطار شهری وجود دارد. و ۱۱۵ میلیارد تومان بدهی هم بابت سود علی الحساب است که به عهده دولت بوده و پرداخت نشده است.

رئیس شورای شهر اصفهان افزود: در جلسه شورای حل اختلاف با حضور آقای استاندار تاکید شد که سازمان ابلاغی شهرداری باید پیاده شود که یک ماه زمان از زمان حضور آقای نوروزی است. تعداد حقوق بگیر فعلی 3 برابر میزان فعلی است، این آمار معاونت برنامه ریزی بابت پرداخت حقوق ذکر شده است. حالا سازمانی که یک ماه فرصت به پیاده شدن آن داده اند باید کمک فکری داده شود که چه کار باید انجام داد.

معین ادامه داد: میزان حقوق بگیران شهرداری اکنون سه برابر قانون مصوب است. در حالی خدمت شما ایستاده ایم که هزینه حقوق و دستمزد شهرداری روزانه یک و نیم میلیارد تومان است که در سال حدود ۵۰۰ میلیارد می‌شود و باید به این نکته نیز اذعان کرد که سطح خدمات در مقابل این هزینه زیاد و قابل تقدیر است.

امینی: بدهی‌های شهرداری حاصل طرح های بسیار عمرانی است

مهندس امینی، رئیس شورای شهر اصفهان در دوره چهارم گفت: در اصطلاح می گویند که ۴ نوع دروغ داریم، کذب، دروغ، دروغ شاخدار و در مرحله آخر آمار.

وی افزود: حال و هوای شهر تقریباً چیزی است که جناب معین فرمودند. اما در مقابل این بدهی‌ها هزاران طرح عمرانی انجام شده است که می‌شد انجام نشود و بدهی هم نباشد. بسیاری از این بدهی ها در همه کلان شهرها وجود دارد اما باید اذعان کنیم که اصفهان از این لحاظ وضعیت بهتری دارد. ما می توانستیم کار نکنیم و این بدهی ها را نداشته باشیم ولی از فضای شهری هم مشخص است که چقدر کار در شهر شده است

 

جمالی نژاد: شرمنده مردم اصفهان هستم

در ادامه این مراسم دکتر مهدی جمالی نژاد، شهردار سابق اصفهان و فعلی یزد گفت: مرسوم است که در چنین جلساتی آماری از اقدامات انجام شده می دهند، اما شاید نیازی نباشد که من الان چنین کاری را انجام دهم، چرا که مردم هر هفته از این اقدامات آگاه بودند و ما هر هفته چندین افتتاح داشتیم. دلیل دوم هم اینکه فهرست کردن ۱۱۸۵ پروژه عمرانی که در یک بازه زمانی کوتاه انجام شده‌ است، کار آسانی نیست.

شهردار سابق اصفهان افزود: شرمنده مردم مومن، هنرمند، خلاق و صبور اصفهان هستم که نتوانستم آنچنان که شایسته این عزیزان هست، خدمت کنم. دوم هم شرمنده خانواده همکارانم در شهرداری که به دلیل حجم کارها مجبور بودیم در همه ایام سال، عید و تعطیل و غیر تعطیل و... آن ها را برای کار به شهرداری بکشیم. از عزیزان شورای اسلامی شهر چهارم که کاملاً همراه و همدل شهرداری بودند تشکر میکنم و از عزیزان دروه پنجم شورای شهر هم تشکر میکنم که به بنده برای این مدت اطمینان کردند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ۱۱۸۰ میلیارد از مطالبات شهرداری دستور پرداخت آن داده شده است و پیگیری مدیریت بعدی را برای وصول آن میخواهد.

جمالی نژاد ادامه داد: زمانی آقای معین به پیگیر از آقای جهانگیری پیرامون مطالبات ما از دولت بودند و وقتی من از ایشان سراغ گرفتم گفتند که به نظرم باید حقوق نهاد ریاست جمهوری را هم شهرداری اصفهان بدهد و این به خاطر شرایط سخت اقتصادی بوده است

 

روند ابلاغ حکم شهردار طبیعی بود

استاندار اصفهان در این مراسم عنوان داشت: مدیریت محلی توسط مردم و نمایندگان آن ها از افتخارات جمهوری اسلامی است و از موثرترین افراد در پیاده شدن این کار آیت الله هاشمی رفسنجانی است.
وی افزود: ما در استان 107 شهر داریم که بیشترین تعداد در کشور است. متوسط شهرنشینی در اصفهان 88 درصد است که بالاتر از متوسط کشوری است. امروز 571 عضو شورای اسلامی این 107 شهرند که تا کنون 97 شهردار احکامشان ابلاغ شده است، 11 شهردار هنوز تعیین تکلیف نشده و 6 شهردار هم به شورای حل اختلاف ارجاع داده شده اند. امروز عصر هم معارفه شهردار نجف آباد است و فردا هم شهرداری خمینی شهرمعارفه می شود.

زرگر پور ادامه داد: وقتی اعضای شورای شهر مراسم تحلیف را به جای می آورند سه ماه فرصت دارند شهردار را انتخاب کنند. به همین دلیل پیش بینی شده است که باید یک سرپرست معرفی شود و سرپرست اجباری است و باید جز کارکنان اصلی شهرداری باشد. اگر شرایط عادی باشد طی 10 روز و اگر اسعلامات به مشکل خورد یک ماه طول خواهد کشید. حد اقل هر شهری بلا استثنا بین یک تا 3 ماه باید با سرپرست اداره شود.
وی افزود: برای بررسی شهرداران یک بررسی صلاحیت های فردی و یک بررسی صلاحیت ها شغلی باید انجام شود و اگر زمان بر شود صدور حکم طول می کشد

دکتر زرگرپور، استاندار اصفهان در آیین تکریم و معارفه شهردار اصفهان گفت:  چیزی که در اصفهان اتفاق افتاد و جناب معین از آن با نام تعلل یاد کردند، سیر طبیعی بوده که طی شده است. برای همین قانون سرپرست را پیش بینی کرده است. اگر در استعلام‌ها توسط وزارت کشور مشکلی وجود نداشته باشد، ابلاغ حکم شهردار حداقل یک ماه به طول می‌انجامد و این مسئله طبیعی است.

در ادامه این مراسم نیز حکم دکتر قدرت‌الله نوروزی، شهردار جدید اصفهان توسط دکتر زرگرپور، استاندار اصفهان اعطا شد.

برای تحقق برنامه‌ها، اهداف آگاهانه ای برگزیده‌ایم

شهردار اصفهان گفت: برای تحقق برنامه‌های خود اهدافی را آگاهانه برگزیده‌ایم و تحقق آن را فقط آرزو نکرده بلکه آن‌ها را محقق خواهیم کرد.

 قدرت‌اله نوروزی ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه شهردار اصفهان تاکید کرد: از خدای بزرگ می‌خواهیم تا کمک کند چشمانمان را به روی حقایق نپوشانیم، دستانمان را پاک نگه داریم و به مردم خدمت کنیم.

وی با بیان اینکه در برنامه‌های خود اهدافی را آگاهانه برگزیده‌ایم و تحقق آن را فقط آرزو نکرده بلکه آن‌ها را محقق خواهیم کرد، افزود: در این مسیر با هیچ‌کس مقابله نکرده و برای شهروندان اصفهانی با همه وجود تلاش می‌کنیم.

نظرات (1)

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست