یک بام و دوهوای فرمانداری اصفهان برای اجرای قانون

 

رویش نیوز - سرویس سیاسی: حاشیه های شهرداری بهارستان تمامی ندارد و گویا قرار نیست رنگ آرامش را به خود ببیند. پس از انتخابات پرحاشیه این شهر که منجر به بازشماری آراء و تغییر نتایج شد، شورای شهر بهارستان در فضایی آرام زالی را به عنوان سرپرست شهرداری منصوب کرد تا کارهای شهرداری تا زمان انتخاب شهردار به پیش برود.

اما فرمانداری اصفهان که سابقاً قرار قضایی انفصال از خدمت برای شهردار سابق را بر خلاف قانون آنقدر اجرا نکرد تا با تغییر بازپرس پرونده، قرار هم تغییر کرد، اکنون حضور چند روزه زالی را برنتافته و با ارسال نامه ای به شورای شهر اعلام کرده است که چون زالی نیروی قراردادی است طبق قانون نمی تواند سرپرست باشد و شورای شهر باید اقدام به تعیین جایگزین نماید.

اجرای قانون پسندیده و مهم است اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه استانداری و فرمانداری که اجرای مر قانون در قضیه قرار قضایی برای منع اشتغال شهردار سابق را معطل نموده و عملاً اجرا نکرد، در حال حاضر در صدد اجرای مر بخش نامه محدود کننده بر آمده است. آیا این رفتار تبعیض آمیز زیبنده و شابسته مجموعه استانداری اصفهان است؟ و سوال مهم تر آیا تغییر دو معاونت که اتفاقا از نزدیکان شهردار سابق بودند، در تصمیم گیری فرمانداری برای اجرای قانون و عدم فرصت چند روزه به شورای شهر و سرپرست تاثیر داشته است؟ متاسفانه رفتارهای فرمانداری که مصداق بارز استاندارد دوگانه و یک بام و دوهواست شائبه سیاسی بودن این اقدامات و همچنین دخالت های افراد صاحب منصب در تصمیمات را ایجاد می کند.

لازم است برای رفع اینگونه شائبه ها تصمیمات فرمانداری ضمن دارا بودن شفافیت با احتیاط بیشتری اتخاذ شوند تا از آن ها برداشت های متفاوت و سیاسی نشود.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست