رویش نیوز- سرویس سیاسی: امروز خبر رسید که شورای نگهبان موافقت خود را با اتمام شورای چهارم در 15 مردادماه سال 96 اعلام کرده است. ولی هنوز دولت این موضوع را ابلاغ نکرده است. البته این نحوه اطلاع رسانی به خاطر سوالی بود که مهدی چمران رییس شورای شهر تهران پیرامون آغاز شورای شهر پنجم از شورای نگهبان پرسیده بود

بر حسب این خبر تا چند روز آینده شورای چهارم اصفهان نیز به کار خود پایان داده و شاهد روی کار آمدن شورای پنجم خواهیم بود. ولی چند اتفاق در حاشیه این دوره از شورای شهر روی داده است.

نکته اول این که شورای پنجم در حالی از چند روز آینده روی کار خواهد آمد که هنوز شائبه ها و حرف هایی پیرامون نتیجه تایید شده انتخابات وجود دارد و نتیجه تایید شده انتخابات به صورت شفاف اطلاع رسانی نشده است. مسئله ای که در طول هفته گذشته نیز در جلسه علنی شورای شهر واکنش هایی به دنبال داشت.

نکته بعدی این که اعضای شورای پنجم روند انتخاب شهردار را از روز های گذشته آغاز کرده و جلساتی با این دستور را پشت سر گذاشته اند. به نظر می رسد که اصفهان در ایتدای کار مدت زیادی بری انتخاب شهردار جدید منتظر نخواهد ماند. فتح الله معین در این رابطه اظهار داشته است: " با توجه به بررسی‌های انجام‌شده و تأخیری که در آغاز به کار شورای پنجم وجود دارد؛ نهایتاً تا 15 مرداد، لیست و رزومه افراد پیشنهاد شده توسط اعضاء شورا به همراه اخذ نظر از آنها در مورد شهرداری تهیه و نهایتا تا اول شهریور در خصوص شهردار تصمیم گیری می شود."

اعضای منتخب شورای شهر پیش از آغاز کار برای حاشیه سازی برای تیم مدیریت شهری مستقر اقدامات زیادی انجام داده اند که شاید مهمترین آن مباحثی است که پیرامون مترو صورت گرفته و هنوز هم ادامه دارد. این در حالی است که در هفته گذشته مترو اصفهان تست های میراثی خود را با موفقیت پشت سر گذاشت و طبق گفته مدیر اصلاح طلب میراث فرهنگی در این تست ها هیچ مشکلی نداشته و با انجام تست های بعدی می تواند به مردم سرویس بدهد. اما همچنان برخی از منتخبین شورای شهر دست بر نداشته و صحبت های گذشته خود را تکرار می کنند. اتفاقی که پیش از این در رویش به آن پرداخته شده است.

البته حاشیه هایی دیگری نیز پیرامون شورای شهر بوده است مثل هجمه ای که به خاطر صحبت های رییس شورای شهر به وی وارد شد، حاشیه ها از جایی آغاز شد که امینی در یکی از جلسات با ذکر آیه ای از قرآن به جنگ احد و ماجرای شکست در آن اشاره کرده بود. برداشت اشتباه و هجمه شدید به امینی پیرامون این سخنان توسط برخی از رسانه های زنجیره ای در اصفهان اتفاق افتاد و سخنان امینی به گونه ای انعکاس یافت که گویی وی پیروزی اصلاح طلبان در شورای شهر را به پیروزی کفار در احد تشبیه کرده است، که این حواشی با ارائه توضیحی از سوی مهندس امینی و رد این تشبیه پایان یافت

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست