به گزارش رویش نیوز حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با فارس در خصوص مواضع وزیر امور خارجه و رئیس‌جمهور ایران علیه بدعهدی آمریکا اظهار کرد: وزیر امور خارجه ایران هم به درون خودش که مراجعه می‌کند می‌بینند که آمریکا بدعهد، پیمان‌شکن، غیرقابل اعتماد، سلطه‌گر و زورگو است و محمدجواد ظریف خودش هم به خوبی این مسأله را می‌داند.

وی با بیان اینکه مواضع محمدجواد ظریف در جواب این صفت‌های بد آمریکاست، افزود: به طور مثال وزیر امور خارجه ایران اخیراً در یکی از کشورهای خارجی موضع خوبی در این رابطه گرفت اما اگر که همان مواضع انقلابی و درآمد بر دیدگاه امام خمینی(ره) بیان کرده و هم‌چنین آن را تا به حال دنبال می‌کرد؛ قطعاً تا به حال مشکلات تحریم و دیگر مسائل ناشی از آن را در کشور نداشتیم.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از عقب‌نشینی‌هایی که توسط رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان صورت گرفت، باعث تشدید تحریم‌ها و سختی برای ملت ایران شد.

وی تأکید کرد: طرفدار راحتی و گشایش برای ملت ایران هستیم، اگر وزیر امور خارجه و رئیس‌جمهورمان هم طرفدار گشایش، راحتی و زندگی خوب مردم ایران است بایستی به خاطر اقتدار جمهوری اسلامی ایران با آمریکایی‌ها رفتار کنند تا آن‌ها هم از رفتارهایشان عقب‌نشینی داشته باشند.

حاجی دلیگانی ادامه داد: اگر رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان در حال حاضر اذعان می‌کنند که آمریکا بد عهد است، مشکلات امروز ایران را حل نمی‌کند.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست