به گزارش رویش نیوز در حالی که از انتخابات شورای شهر در کشور بیش از یک ماه می گذرد اما قصه انتخابات شورای شهر در بهارستان به پایان نرسیده و هنوز شاهد اتفاقاتی تازه در حوزه بهارستان هستیم.

پس از پایان انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری نتایج حوزه های انتخابیه در استان اصفهان به تدریج اعلام شد اما در حالی که نتایج حوزه های بزرگی چون اصفهان، تهران و ... در کشور اعلام شده بود خبری از اعلام نتایج شهر بهارستان نبود. در سه روز بعد از برگزازی انتخابات و با تاخیری عجیب، نتایجی از سوی فرمانداری منتشر و در اقدامی عجیب تر پس از ساعاتی از سایت فرمانداری حذف شد.. چند ساعت بعد نتایجی جدید توسط فرمانداری اعلام شد که تغییراتی نسبت به نتایج اعلامی اولیه داشت.

اما با توجه به اختلافات پیش آمده و برخی شکایات و شائبه ها مسیر به سمت بازشماری آرا پیش رفت که نتایج این بازشماری روز گذشته توسط حجت الاسلام سالک رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا استان اصفهان اعلام شد. در این نتایج جدید 2 تغییر در ترکیب شورای شهر اتفاق افتاد.

همانطور که ملاحظه می کنید هر سه نتیجه اعلامی با هم تفاوت هایی دارد (پیش از این پیرامون تفاوت های دو نتیجه اعلامی توسط فرمانداری گزارشی منتشر شد)؛ که شائبه برخی دخالت ها در انتخابات را مطرح می کند. واقعا برگزاری انتخابات در شهری با 22 شعبه انتخاباتی چه مشکلاتی و سختی هایی داشته است که سه نتیجه متفاوت از آن اعلام می شود و هنوز هم تکلیف آن معلوم نشده است.

 در نتیجه اعلامی دوم کریم الله رضایی وارد ترکیب اصلی شورای شهر شد که پس از بازشماری، به همراه معصومه گودرزی از ترکیب اصلی خارج شدند. لازم به ذکر است که این دو نفر از لیست اصلاحات و حامیان شهردار فعلی بهارستان هستند و این ورود و خروج پس از بازشماری شائبه های زیادی را به ذهن متبادر می کند.

با توجه به اتفاقاتی که در انتخابات افتاده است جریاناتی در پی ابطال انتخابات هستند. اما آنچه بیشتر مورد توجه است ریشه یابی اتفاقاتی است که در طول این انتخابات افتاده است. باید برای مردم روشن شود که تاخیرهای اولیه برای اعلام آرا و تغییراتی که پس از بازشماری آرا انجام شد به چه خاطر بوده است. آیا جریانی دست به رای مردم و حق الناس برده است و دخالت های نا به جا در انتخابات کرده است تا شاید بتواند به مقام و منصبی دست یابد یا این که مسئولان برگزاری انتخابات نتوانسته اند به درستی به وظیفه خود در برگزاری و نظارت عمل کنند.

 

 

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست