به گزارش رویش نیوز، احمد رضوانی فرماندار اصفهان امروز (چهارشنبه) با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری، میاندوره ای مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا در حوزه انتخابیه اصفهان در کمال صحت و سلامت برگزار شده و این موضوع به تایید هیات های اجرایی و نظارت رسیده است، اظهار داشت: در روز های گذشته برخی شایعات مبنی بر ابطال برخی از صندوق های آرا در حوزه انتخابیه اصفهان در فضای مجازی منتشر شد که من به عنوان فرماندار اصفهان این اخبار را با قدرت تکذیب می کنم.

فرماندار اصفهان با اشاره بر اینکه 175 هزار و 639 برگ رای از 964 صندوق انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه باطل اعلام شده است، خاطرنشان کرد: این تعداد آراء باطله مأخوذه است و بصورت ناخوانا، سفید و یا به نام اشخاصی که در لیست نامزدها نبوده اند در صندوق های رای انداخته شده است.

وی با بیان اینکه هیچگونه ابطال رای در انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه انجام نشده است، افزود: کسانی که می خواهند شیرینی و حلاوت انتخابات را تلخ کنند، شایعه ابطال رای در حوزه انتخابیه اصفهان را منتشر کرده اند.

رضوانی با بیان اینکه هیات های اجرایی و نظارت به طور مجزا، آمار تمام آرای مأخوذه در صندوق های اخذ رای را دریافت می کنند، تصریح کرد: تعداد آراء باطله مأخوذه که توسط هیات اجرایی انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اصفهان جمع بندی شده با آمار برگه هایی که توسط هیات نظارت استان جمع بندی شده است، به هم نزدیک بوده و اختلاف این آمار جزئی و بی تاثیر در نتیجه انتخابات است.

فرماندار اصفهان افزود: هیات اجرایی انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اصفهان متشکل از معتمدان مردم و هر دو جناح سیاسی در جلسه ای مشترک با هیات نظارت، آمار آرای مأخوذه، آرای صحیح و آرای باطله مأخوذه که نزد هر دو هیات بوده است را مطابقت داده اند.

رضوانی با رد خبر منتشر شده در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر پیشی گرفتن آرای ' مجید موسویان احمدآبادی ' نماینده مورد حمایت اصلاح طلبان از ' حسن کامران دستجردی ' دیگر نامزد انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی، از حوزه انتخابیه اصفهان در روز شمارش آرا ( شنبه 30 اردیبهشت) عنوان کرد: این شبکه ها و یکی دو خبرگزاری غیر رسمی در ظهر روز شمارش آرا با اعلام اینکه مجید موسویان 204 هزار رای و حسن کامران 187 هزار رای کسب کرده اند، از پیروزی موسویان در این انتخابات خبر دادند، در حالیکه این خبر از اساس صحت ندارد زیرا در طول فرآیند شمارش آرا، میزان اختلاف رای این دو نامزد به بیش از 12 هزار رای نمی رسید و همواره در طول این فرآیند، یکی بر دیگری پیشی می گرفت.

وی تصریح کرد: بر اساس تجمیع آرا که از صندوق های اخذ رای در حوزه انتخابیه اصفهان انجام می شد، در مواردی میزان آرای مجید موسویان در کلانشهر اصفهان از حسن کامران بیشتر بود اما در شرق اصفهان، تعداد آرای حسن کامران قابل توجه بود و این موضوع تا حدودی میزان آرا را به سود کامران تغییر داد.

فرماندار اصفهان خاطرنشان کرد: همه اعضای هیات اجرایی انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه در جریان فرآیند شمارش آرا قرار داشتند و این فرآیند با نظارت آنان انجام شده است.
 

** شکایت مجید موسویان احمد آبادی بررسی می شود
رضوانی در پاسخ به این پرسش که آیا مجید موسویان احمد آبادی به نتایج آرا اعتراض نکرده است، اظهار داشت: ایشان اعتراض خود را بصورت مکتوب به فرمانداری اصفهان ارائه کرده اند و اعتراض وی در نشست مشترکی که با حضور اعضای هیات های اجرایی و نظارت برگزار می گردد، مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد گرفت.

** انتخابات شورای شهر بهارستان سالم انجام شد
فرماندار اصفهان پیرامون انتخابات شورای اسلامی شهر بهارستان نیز تاکید کرد: انتخابات شورای اسلامی شهر بهارستان در صحت و سلامت برگزار شده است.

وی با بیان اینکه نتایج قطعی انتخابات شهر بهارستان و سایر شهرها و روستاهای شهرستان اصفهان بر روی سایت فرمانداری اصفهان، قرار گرفته است، گفت: زمانی می توانیم این نتایج را بصورت قطعی منتشر کنیم که تعداد آرای هریک از نامزدهای موجود در هیات اجرایی با تعداد آرای هریک از نامزدها موجود در هیات نظارت مطابقت داشته باشد و به تایید شورای نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رسیده باشد.

فرماندار اصفهان با تکذیب اینکه افراد یا نمایندگانی در نتیجه انتخابات شورای اسلامی شهر بهارستان تاثیرگذار بوده اند، تصریح کرد: هیچ شخصی در فرآیند انتخابات شورای اسلامی این شهر، تاثیر گذار نبوده و هیات نظارت نیز بر فرآیند آن نظارت کامل داشته است.

وی با بیان اینکه براساس قانون پس از اعلام نتایج آرا از سوی فرمانداری، نامزدهای معترض به مدت 2 روز فرصت دارند اعتراض خود را به فرمانداری اعلام نمایند، گفت: فرمانداری اصفهان شکایاتی را در این رابطه، دریافت کرده است که در جلسه مشترک هیات نظارت و هیات اجرایی این شکایات بررسی و در این راستا قانون اعمال خواهد شد.

منبع: ایرنا

نظرات (1)

  1. عمو 1396/03/06 13:06

    اصلا انتصاب این آقای فرماندار در شب انتخابات خودش خیلی مساله داشت!!!!

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست