رویش نیوز- سرویس سیاسی: روزهای گذشته همزمان با به اوج رسیدن حساسیت در انتخابات ریاست جمهوری و ایجاد شور انتخاباتی، انتخابات شورای شهر هم ارد فاز جدیدی شده است و حساسیت و حاشیه های زیادی در آن در حال رقم خوردن است. اما چند موضوع در طول این روزها اتفاق افتاده است که قابل چشم پوشی نیست.

یکی از اتفاقاتی که در این انتخابات در سراسر کشور به نوعی در حال رقم خوردن است تبلیغات نامتعارف و زننده برخی از بانوان در این انتخابات است. اتفاقی که نه تنها در اصفهان بلکه در دیگر شهرهای کوچک و بزرگ کشور نیز در حال رقم خوردن است و روند زشتی را پایه گذاری کرده است. هر چند که شنیده ها حاکی از اخطارهایی از سوی مراجع رسمی به برخی از این نامزدهای انتخاباتی دارد.

حاشیه دیگری که در این انتخابات رخ داده شکل جدیدی از تخریب ها است. در حالی که در گذشته تخریب تبلیغات بنری و کاغذی به وفور دیده می شد اینبار گروه هایی که پایگاه اجتماعی خود را در خطر دیده و از قدرت گرفتن گروهی دیگر در عرصه انتخابات به شدت هراسیده اند با حمله هایی در شبکه های مختلف اجتماعی و با استفاده از انواع توهین ها، تهمت ها و گمانه زنی های اشتباه اقدام به تخریب فعالیت های گروه مقابل کرده اند. اتفاقی که برای صندلی شورای شهر هزینه سنگینی است.

نکته بعدی که در این انتخابات شورای شهر و در ادامه انتخابات گذشته دیده می شود، تعدد لیست های انتخاباتی سیاسی، صنفی است و در حالی که روزهای زیادی تا انتخابات باقی مانده است مطمئنا شاهد افزایش تعداد این لیست ها خواهیم بود. لیست هایی که با توجه به تعداد کاندیداهای تایید صلاحیت شده دور از ذهن هم نبود.

حاشیه دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد، تعویض بنرها و تبلیغات یکی از لیست های انتخاباتی است. اتفاقی که بنظر می‌رسد به خاطر نوع طراحی این بنرها رخ داده است

در حالی که تا روز گذشته بنرهای تبلیغاتی گروه های مختلف در شهر علی رغم مشکلات قانونی حضور داشت اما از شب گذشته شاهد جمع کردن این بنرها از گوشه و کنار شهر بوده ایم. به نظر می رسد که با توجه به نزدیکی سفر حجت الاسلام روحانی به اصفهان پایین کشیدن این بنر ها برای بهتر دیده شدن تبلیغات سفر روحانی به اصفهان بوده است

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست