رویش نیوز یکی از مهمترین بخش های پرونده انتخاباتی خود در طول انتخابات های مختلف را به گفتگو با نامزده های انتخاباتی اختصاص می دهد. این امر از انتخابات مجلس نهم آغاز شده و در انتخابات چهارم شورای اسلامی شهر و انتخابات مجلس دهم نیز ادامه یافت. این بار هم در نزدیکی پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان رویش نیوز گفتگوهایی تفصیلی و اختصاصی با این نامزده های انتخاباتی انجام داده است که به مرور در سایت منتشر خواهد شد. دومین گفتگوی انتخاباتی با مهندس عبدالجواد زعفرانی را در ادامه می توانید مطالعه کنید:

 

-در ابتدا کمی از سوابق خود بگویید:

عبدالجواد زعفرانی هستم. متولد اردیبهشت 1333 در محله دردشت. دبستان را در دبستان کازرونی گذراندم و دبیرستان هم در مدرسه سعدی. در دانشگاه رشته مهندسی راه و ساختمان دانشکده پلی تکنیک در سال 1351 پذیرفته شدم و در سال 1355 با رتبه اول فارغ التحصیل شدم. بنا به دلایلی از ادامه تحصیل در بورس فرانسه منصرف شدم و سربازی را در سازمان آب منطقه ای اصفهان انجام دادم. شش ماه پادگان 01 تهران و 18 ماه در آب منطقه ای اصفهان خدمت کردم. در آذر 57 خدمت سربازی تمام شد و به پیشنهاد معاونت سازمان همان جا مشغول کار شدم. در آن موقع آقای دکتر غفوری فرد عضو هیئت مدیره آب منطقه اصفهان بودند. در سال 1364 مدیر عامل منطقه آب اصفهان شدم. تا سال 1371 در این سمت بودم و در مدت فعالیت بنده افتتاح تونل کوهرنگ 2، افتتاح تصفیه خانه بابا شیخ علی که برای اولین بار آب تصفیه شده وارد شهر اصفهان کرد. تصفیه خانه در ابتدا 5 مترمکعب در ثانیه عملکرد داشت که در دوره های بعد به 13 مترمکعب در ثانیه رسید. که قسمت های اساسی آن در دوره بنده و با افتتاح دکتر حسن حبیبی در سال 68 افتتاح شد. پروژه های شبکه آبیاری مهیار، برخوار و... در زمان بنده انجام شد. مدیر عامل های بعد از من هم همگی در زمان ریاست بنده استخدام شدند که این نشان دهنده نیرو پروری بنده بود. بُنیه آب سازمان منطقه ای اصفهان در همان سال ها قوی شد. در مرکز مهندسی مشاور زایندآب وارد شدم که یک مرکز غیر دولتی با حکم وزیر نیرو بود. من تا کنون مستقیم در بخش خصوصی کار نکردم. در همان زمان مناقصه کوهرنگ 3 به نتیجه رسید، که به دلایلی بنابر نظر وزیر محترم نتوانستیم از پیمانکار خارجی استفاده کنیم که با پیمان کار ایرانی ادامه دادیم که تا سال 81 پیشرفت بالای 50 درصد داشت. امروز که خدمت شما هستیم حفاری تونل تمام شده است. در سال های اخیر که اصفهان با کمبود آب مواجه بود از این تونل استفاده شد.

از سال 81-85 مدیر عامل سازمان آب و فاضلاب اصفهان شدم. بعضی از کارهای اساسی انجام شد. آن موقع در شهر اصفهان به اندازه نیمی از انشعاب های وصل شده تصفیه خانه فاضلاب داشتیم و بقیه اش فاضلاب تصفیه نشده بود که به محیط زیست وارد می شد. در پایان ما 20 درصد بیش از ظرفیت تصفیه خانه داشتیم. مثلا تصفیه خانه شمال اصفهان، شرق اصفهان، سپاهان شهر و تصفیه خانه بهارستان شروع به عملیات اجرایی کرد. در یکی از تصفیه خانه ها لجن کش ها برقی وارد کردیم.

بعد از آن در شرکت برق منطقه ای بعنوان مدیر طرح 15 سال خدمت کردم. پس از آن به پیشنهاد شهردار، استاندار و رئیس شورای اسلامی شهر من مسئول قطار شهری اصفهان شدم. از خرداد 1387 تا مهر ماه 1392. در این رابطه تلاش زیادی کردم که خط 1 و 2 به بهره برداری برسه. که ده ایستگاه اول آماده بهره برداری شد که بدلیل عدم دسترسی به واگن بهره برداری نشد و در این امر خود وزارت کشور عامل آن بود که برای اصفهان، شیراز و تبریز اقدام به خرید واگن کرده بود که متناسب با مشخصات سه شهر نبود و قطار ها دارای مشکلات فنی بود که مسئله را به بن بست کشیده بود. در اواخر توانستیم مشخصات فنی را اصلاح کنیم. در روز های آخر مسئولیت بحث ترخیص اولین واگن ها بود که با ورود مدیر عامل بعدی شاهد حمل و نقل قطار شهری هستیم و امبدواریم تا سال 96 بتوانند تا ایستگاه صفه به بهره برداری برسانند. همچنین بنده عضو سازمان نظام مهندسی و عضو کارشناسان دادگستری اصفهان هستم.

 

-ارزیابی شما از عملکرد دوره چهارم شورای شهر اصفهان چیست؟

عمده کار شورا تعیین شهردار و تخصیص بودجه هاست. در کلیه کشور های توسعه یافته، شهرداری نقش مهمی در توزیع آب، برق، گاز، تصفیه خانه ها، پست های فشار قوی و... دارد. یکی از کار هایی که بنده پس از ورود به شورا پیگیری مدیریت واحد شهری است که باید در سطح کشور انجام بدیم و اصفهان مستحق چنین مساله است. من خودم را آدم سیاسی نمی دانم بلکه یک شخصیت اجرایی و کارشناسی می دانم. در شورای شهر نیز تصمیم دارم همین روند را پیگیری کنم. اینکه وارد به این قضیه شدم به پیشنهاد دوستان بود و کسب این پست ها از کار های اجرایی هیچ کدام تاکنون به تلاش خود بنده نبود و آب منطقه و آب و فاضلاب و قطار شهری به بنده پیشنهاد شد و بنده به حسب وظیفه و توانایی که در خودم احساس می کردم پذیرفتم. هیچ موقع استعفا ندادم و هیچ موقع خسته نمی شدم. اگر مسئولی تصمیم به تغییر می گرفت، بنده مقاومتی نمی کرد. به طوری که وزیر به من گفت راحت ترین مدیر عاملی که عوض کردم شما بودید. من به ایشان گفتم وزیر باید اختیار داشته باشد که افراد را بدون وابستگی به جایی عزل و نصب کند. من همیشه اسب ریاست را یک طرفه سوار شدم تا راحت پیاده شوم.

در رابطه با بودجه که وظیفه دوم شوراست، باز اولویت ها در این شورا بهتر از شورا های قبل بود. اولویت شهر اصفهان قطار شهری بود. پروژه های محله محوری و رینگ های شهری و مثلا پروژه امام علی یا سالن اجلاس اولویت شان به اندازه قطار شهری نیست و این نقطه مثبت شورای فعلی بود.

 

-برنامه خاص شما به ویژه در حوزه تخصصی خودتان چیست؟

 ما باید درآمد شهرداری را از طریق مدیریت واحد شهرداری پیگیری کنیم تا دست شهرداری باز شود تا نخواهد با تراکم فروشی و اخذ پروانه کسب درآمد داشته باشد. شهرداری باید دارای درآمد های پایدار باشد. باید رابطه ی شهرداری با سازمان نظامی مهندسی بهتر شود. اگر نظام مهندسی تابع شهرداری شد، در یک سری ضوابط تخلف می شود که بعد به کمیسیون ماده صد می رود و جریمه پرداخت می شود و مشکل حل می شود. این در حالی است که در ساختمان سازی حق الناس پایمال می شود. وقتی فضا را از مردم می گیرم من جریمه را به شهرداری می دهم ولی حق همسایه ها را ادا نمی کنم و این به خاطر این است که درآمد شهرداری وابسته به این تخلفات شده است.

اگر مدیریت واحد شهری تصحیح شود این موارد به راحتی حل می شود. اگر امکانات دیگری در اختیار شهرداری باشد می تواند بودجه اش را از طرق دیگری به غیر از فروش تراکم کسب کند تا از این به بعد خلافی در سطح شهر اتفاق نیفتد.

بحث بودجه ریزی نیز جدای از بحث درآمد زایی باید به درستی تشخیص داد. خرج کردن پول شهرداری باید با دقت بیشتری باشد. من دیدم شب عید شهرداری اعلام کرد اگر مردم عوارض خودرو را پرداخت کنند، جریمه های ان ها بخشیده خواهد شد و صف طولانی از مردم تشکیل شده بود در حالی که جریمه ها در حد 10-20 هزار تومان بوده است. یعنی این مقدار هزینه برای مردم مهم است. وقتی با این پول ها پروژه های چند صد میلیاردی تعریف می کنیم. باید به همه جوانب توجه کنیم که این پول ها که قطره قطره از مردم جمع می شود کجا خرج می شود.

پروژه های محله محوری هم مهم است زیرا هزینه های آن با پروژه های بزرگ قابل مقایسه نیست و هم نیاز روز مردم است باید تلاش کنیم.

بحث بعدی نظارت بر انجام بودجه و شرکت های وابسته به شهرداری است. ما باید به عنوان اعضای شورا نظارت های لازم را انجام بدیم. کار شورا به عنوان امین مردم و عالمان شهر، مثل مجلس شورای اسلامی، نظارت بر درآمد زایی و پرداخت بودجه ها داشته باشد.

-برای رفع آلودگی هوایی و صوتی و بصری در شهر اصفهان چه می برنامه ای دارید؟

من به عنوان یک عضو شورا هستم. در حالیکه جو عمومی شورا تعیین کننده این سیاست هاست. بنده بعنوان یک مهندس اولویت اولم محیط زیست در اصفهان است. در بحث صنایع باید کلان تر نگاه کنیم و صنایع نزدیک اصفهان را حذف کنیم مثل پتروشیمی، نیروگاه شهید منتظری، پالایشگاه، ال ای بی و اینها سهمیه گوگرد مردم را تعیین کرده است. اینجا باید یک کار ملی انجام گیرد و شورا در این قضیه می تواند پیگیری کننده باشد. ذوب آهن و فولاد با اینکه مشکل زا هستند ولی دور تر از شهر اند. بحث های ریز مثل ساماندهی مشاغل داخل شهر، گاها مثل نقره کاری ها، آلودگی هایی را وارد فاضلاب و هوا می کردند و حتی سیستم بیولوژیک فاضلاب را از کار می انداختند و از بین می بردند که باید با فکری به حال آن ها کرد. در حالیکه بحث اشتغال مهم است و باید هم شغل حفظ شود و هم آلودگی ها از بین برود.

 

 

-صحبت پایانی:

آرزو می کنم در 29 اردیبهشت به فرموده مقام معظم رهبری همه شرکت کنند و انتخابات پرشور داشته باشیم و مردم بحث بقا نظام و مسائل فرهنگی را مد نظر قرار بدند و بتوانیم به یک انتخاب اصلح و خوب برسیم هم در شورا و هم در ریاست جمهوری.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست