به گزارش رویش نیوز روز گذشته فهرست قرارگاه انتخاباتی نجبا برای انتخابات شورای شهر اصفهان اعلام شد. لیستی که به گفته سخنگوی این قرارگاه پس از بیش از یک هزار نفر ساعت فعالیت و براساس روش اقناعی به جمع بندی رسیده و منتشر شده است.

اما اگر لیست معرفی شده توسط نجبا را بررسی کنیم به نکات قابل توجهی برمی خوریم که به نظر می رسد مد نظر شورای مرکزی این قرارگاه نیز بوده است.

شاید میانگین سنی این لیست اولین نکته ای باشد که مورد توجه قرار می گیرد. جوان بودن لیست در عین این که از تجربه های خوبی در آن استفاده شده است مورد توجه است. حضور رییس فعلی شورای شهر، روسای کمیسیون های شورای شهر و همینطور نماینده سابق مجلس از دیگر نکات مثبت این لیست در عین جوانی است.

یکی دیگر از این موارد توجه به بانوان در این لیست است. حضور یک بانو در این لیست حتی موجب نگرانی اصلاحات هم شده است. در این فهرست نماینده اصناف و مجموعه های فرهنگی با تخصص های مربوط به مدیریت شهری حضور دارند. حضور تخصص حقوقی مربوط به مدیریت شهری و همچنین متخصص های بنام و باتجربه در حوزه سلامت و شهرسازی با مسئولت های قبلی مرتبط و بسیار نزدیک از دیگر مزایای این لیست است. در عین حال در گردآوری این لیست انقلابی گری، عدالتخواهی، فسادستیزی، حسن شهرت، نوآوری و برنامه محور بودن مورد تاکید بوده است. از دیگر نکات این لیست که بسیار مهم است دارا بودن تحصیلات عالیه دکتری برای بیش از نیمی از اعضای لیست می باشد و همچنین سعی شده است که لیست برای تشکیل یک شورای شهر تخصص های مختلف را در خود جای دهد.

نظرات (3)

 1. اصغری 1396/02/10 00:59

  همه این توصیفات و رویا پردازی ها یک طرف گذاشتن اقای ....با آن سابقه درخشان و پرونده تابان در لیست یک طرف ... افسوس به این اصولگرایی

 2. حسین 1396/02/11 11:22

  سلام خوب طبیعیه که وقتی یک نفر متخصص در لیست مجمع اصولگرایی نیست و اکثر با نگاه سیاسی انتخاب شده اند به ویژه فلان جامعه و بهمان تشکل ؛ لیستهای دیگری شکل میگیرد

 3. ارمین 1396/02/14 23:14

  میشه بفرماید تخصص کجای این لیست هست، شعور مردم بالاست از متخصصین نحبا هیچ استفاده ای نشده

افزودن نظر

captcha
 • پربیننده‌ترین
 • مطلب دیگری نیست