رویش نیوز-سرویس سیاسی: دکتر محمدکریم شهرزاد نماینده اسبق اصفهان در دوره‌های سوم، چهارم و هشتم مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی رویش نیوز پیرامون وضعیت مجمع اصولگرایان و معرفی نامزد مورد حمایت این مجمع در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در ابتدا باید به اعضا مجمع عرض بکنم که توجه داشته باشند در یک شهری با نزدیک به دو میلیون جمعیت و این همه ظرفیت نیروی انسانی در عرصه‌های مختلف، گروهی که می‌خواهند برای مردم تصمیم بگیرند و تکلیف تعیین کنند باید توجه داشته باشند که کار بسیار مهمی است و مسئولیت سنگینی است هم در دنیا و هم در آخرت. چون برخی اوقات برخی از دوستان به اهمیت و مسئولیت آن واقف نیستند.
وی در ادامه افزود: من در این گفتگو قصد ندارم وارد مسائل بنیادی بشوم، چون اگر بخواهیم این کار را بکنیم، سوالات متعددی در ذهن ایجاد می‌شود مانند این‌که چه کسی این اجازه را به شما داده است؟ مشخصات شما چیست و چگونه انتخاب شده اید؟ و سوالاتی از این دست؛ همچنین قصد ندارم از این منظر وارد موضوع بشوم چون با توجه به شرایط کشور که ما احزاب پاسخگو نداریم، شاید این روند طبیعی باشد. به علاوه نمی‌خواهم از این منظر وارد بشوم که چون به من رای داده یا نداده اند این مسائل را مطرح کنم، کما اینکه اگر رای هم داده بودند من این انتقادات را داشتم و مطرح می‌کردم.

این عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه افزود: هنگامی که فرآیندی را تعریف می‌کنیم باید هدف‌ها، ابزار و مأموریت‌های آن را برای مردم تعریف کنیم. مثلاً در یک مدت کوتاهی تعدادی به مجموعه اضافه می‌شوند که من از فرآیند آن اطلاعی ندارم، بعضی نیز با توصیه‌هایی که به آن‌ها شده است، تک رأی داده‌اند در حالی‌که بنا بوده است به سه نفر رأی بدهند؛ به علاوه بنده اطمینان دارم این سوابق و برنامه‌هایی که از ما خواستند – که برای من چون فعالیت علمی می‌کنم بسیار دارای اهمیت است و ما خیلی جدی گرفتیم- را مطالعه نکرده‌اند. در حالی‌که 4، 5 نفر بیشتر نبودیم، تنها 3 دقیقه به ما فرصت دادند و اساساً زمان برای به چالش کشیده شدن نامزدها ندادند.

من پیش از این فرآیند خدمت یکی از این بزرگان رسیده بودم و به ایشان عرض کردم که مسئولیت شما عزیزان از ما که نامزد شده‌ایم بسیار سنگین تر است. احساس من این است که نگاهی غیرکارشناسی در این مجموعه حاکم بود و به نظرم باید این روش‌ها در شهری که نخبگان و ظرفیت فراوانی دارد و در دهه 60 معین بسیاری از استان‌ها بوده است اصلاح شود و من به صراحت عرض می‌کنم اگر می‌دانستم به این صورت هست، در این جلسه شرکت نمی‌کردم.

دکتر شهرزاد با اشاره به این‌که چون خود را مدیون مردم شریف اصفهان می دانسته‌ام در انتخابات میان دوره ای نامزد شدم و وظیفه اصلی بنده اعلام آمادگی برای خدمت به مردم بود، لذا تا همین جای کار نیز به هدف خود رسیده ام، افزود: تصور من این است که باید یک تجدیدنظر اساسی در روش‌ها و بینش‌های خود داشته باشیم و این سوال را از خودمان بپرسیم که چرا انقلاب در داخل کشور برای حل مسائل و مشکلات کشور ناموفق بوده و سهم ما در این نارسایی‌ها چیست؟ و شاید یکی از دلایل آن همین روش‌ها باشد.

وی افزود: اگر قرار باشد از همه‌ی ظرفیت‌های موجود در شهر اصفهان بهره ببریم شاید این مجموعه نماینده‌ی شهر نباشند و باید فکر بکنیم که این راهکارها را ارتقا بدهیم. کسی چون من که سنش از 60 سال گذشته است، با رأی دادن این مجموعه یا رای ندادن آن‌ها اصولگرا و غیراصولگرا نمی شود، ما همه‌ی وجودمان مربوط به انقلاب است ولی این روش‌ها اقناع کننده نیست و به خصوص خطاب من به بزرگان و هدایت کنندگان این مجموعه ها هست چرا که دخالت در مقدرات مردم و حکومت باید با رعایت عدالت در کلیه مراحل انجام بگیرد و اگر از این مسیر لطمه ای به مردم یا افراد بزنیم، باید پاسخگو باشیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی پیرامون سایر حرکت‌های صورت گرفته برای انتخابات گفت: بنده اخبار را دنبال می‌کنم اما باید گفت این که تشکل ها به صورت مقطعی و در زمان تحولات اجتماعی و انتقال قدرت وارد این عرصه ها می شوند مشکل آفرین است چرا که وقتی کار پایداری انجام نشود، ممکن است نتیجه مورد انتظار حاصل نشود. اما در هر حال این که یک مجموعه ای این فکر را القا بکند که فقط ما باید تصمیم گیری باشیم و سایرین کنار بروند، یک تفکر شکست خود را در سال‌های گذشته نشان داده است مگر آن‌که آن مجموعه از جامعیتی برخوردار باشد که همه‌ی نخبگان و عقلا را آن را بپذیرند؛ توصیه من این است که در مدت باقیمانده فرآیندی تعریف شود تا به یک جمعبندی عادلانه ولو به صورت نسبی برسیم و بایستی هم خودمان اعتقاد داشته باشیم و هم مردم را به سمت برنامه محوری ببریم؛ دیگر زمان شعار دادن و بیان آرزوها گذشته است؛ چه در سطح شورا و چه مجلس، مسائل و مشکلات کشور را می‌دانیم و باید به سمت حل آن‌ها برویم.

لذا باید برنامه ارائه کنیم؛ در شورا قوانین و اسناد بالادستی مشخص است و باید به آمار و نظرسنجی ها توجه بکنیم و باید ببینیم از مجموعه‌های وارد میدان شده چه برنامه ای بیرون می آید و حتی ترکیب شورا به نسبتی در نظر گرفته شود که همه ی نیازها را پوشش دهد. بالاخره تغییر مدیریت هزینه بر است. باید قبل از آن اشکالات احصا شود و به این سمت برویم که برای انقلاب کادرسازی بکنیم و یکی از انگیزه های من برای ورود به عرصه میان دوره ای هم این انتقال تجربه ها بوده است. باید تلاش کنیم به وحدت برسیم و نباید مطلق گرایی داشته باشیم چرا که تجربه ریاست جمهوری گذشته جلوی چشم ما هست.

نظرات (10)

 1. محمد 1396/02/09 14:19

  عزیزان رویش کاش به جای مصاحبه با این و آن برای زیر سئوال بردن تصمیم و حرکت دیگران به این سئوال پاسخ دهند که آیا حرکت نجبا که رویش یک پایه از دو پایه آن است چقدر اقناعی است. خواهشمندم بفرمایید این حرکت چند درصد از طیف اصولگرایی و ارزشی شهر را در بر دارد ؟ جمع تصمیم گیرنده در نجبا چند نفرند که تصمیم آنها بتواند جمعی غالب از طیفهای مختلف اصولگرایی شهر را اقناع نماید. (آنطور که ادعا دارید فرایندتان اقناعی است) خبری شنیدم که یکی از عزیزان لیست مخالفت خود برای درج نامشان در لیست را اعلام کرده اند. اگر صحیح است معلوم فرمایید که اقناع در ادبیات شما چه معنا و مفهومی دارد

 2. امین 1396/02/10 10:46

  با سلام دوستان عزیز جریان اصولگرایی بایستی در نوع فرایندهای خود تجدید نظر کنند اینکه در دوره میان دوره ای روی کسانی سرمایه گذاری میکنند که هیچ گونه سابقه ی نمایندگی نداشته و اصلا حضور موثری در اصفهان نداشته اند و به خاطر لابی یک عده میخواهند با فشار ایشان را که اتفاقا انسان های خوب و وارسته ای هستند را به مجلس بفرستند، در شرایطی که گزینه هایی مثل دکتر شهرزاد و یا نمایندگان ادوار گذشته حضور دارند. کار شایسته ای نیست!

  • ایمان 1396/02/11 11:31

   آخه برادر مومن شما یا اصولگرا نیستی یا اصولگرایان اصفهان رو نشناختی! اینجاباید همه نظر(بخوانید منافع) اقایون جامعه مهندسین رو تامین کنند چون اگر نشود حمایت مادی و... از لیست نمیشود! کسی مثل شهرزاد که نمیتونه این منافع رو براشون تامین کنه

 3. بیننده 1396/02/10 12:38

  اینهمه از عجایب روزگار است که ایشون با مجموعه سوابق سیاسی، علمی و اجرایی شون، چه در لبنان پیش از جنگ، چه در جنگ، چه در هییت رییسه مجلس، چه دانشگاه و.. باید توسط جمعی مورد ارزیابی قرار بگیرن ک رزومه کاری شون ب مراتب ضعیف تر از دکتر شهرزاد است.. هرچند جسارتا این ایراد ب خود شهرزاد وارد است، که علیرغم اینکه به ایشان گفته شد این جمع مهندسی شده و همه چیز نمایشی است باز هم حاضر شد شرکت کنه، آزموده را آزمودن خطاست..

 4. صالح 1396/02/10 15:38

  دکتر شهرزراد یکی از موثر ترین افراد در مجلس بودند در ادواری که ایشان حضور داشته اند ما فراموش نکردیم بیشترین حمایت را از زاینده رود و کشاورزان شرق اصفهان کردند همواره در مسیر انقلاب و رهبری بودند از افراد بابصیرت در فتنه 88 بودند دکتر شهرزاد هم به لحاظ علمی و انقلابی چهره برجسته و لایق این نظام هستند که ما افتخار می کنیم ایشان نماینده شهر اصفهان باشند

 5. آرمین 1396/02/10 15:48

  خیلی خنده دار است شخصیتی مثل دکتر شهرزاد مورد قبول آقایون به اصطلاح اصولگرا نبوده دکتر شهرزاد سوابق بسیار ارزنده ایی در کشور دارند که می تواند با حضورش در مجلس شورای اسلامی باعث پیشرفت اصفهان شود و این تیم نشان دادند که انتخابشان صرفا سلیقه ایی بوده و تخصص و اصولگرایی را لحاظ نکردند چرا که اگر اهمیت می داند قطعا بدون هیچ شبهه ایی دکتر شهرزاد به عنوان نماینده اصولگرای اصفهان مطرح می شدند متاسفم

 6. مقتدایی 1396/02/10 16:42

  افراد را باید با روزومه و کارنامه ی انها سنجید -افرادی مثل کامران که پنج دوره مجلس هستند و عوام فریبی میکنند ابتدا خدا به دادشان برسد و بعد به داد ما مردم برسد -باید شهرزاد را بررسی کنیم و در مورد رای دادن و رای ندادن فکر کنیم ولی کامران که اگر اثر بخش بود پنج دوره بود دیگه خسته شدیم

 7. کلاهدوزان 1396/02/11 03:35

  دکتر شهرزاد مدرک دکترا دارن یا پزشک است

 8. مریم 1396/02/12 00:36

  انشاالله هر کسی که لیاقت دارد برنده انتخابات بشه

افزودن نظر

captcha
 • پربیننده‌ترین
 • مطلب دیگری نیست