به گزارش رویش نیوز روز گذشته اخباری مبنی بر لوله گذاری وبارگذاری جدید بر روی رودخانه زاینده رود توسط فولاد مبارکه منتشر شد. خبری که این اقدام را غیر قانونی دانسته و توقف چنین اموری را خواستار شده بود. اما امروز استاندار در گفتگو با یکی از رسانه های اصفهان نسبت به این اتفاق موضوع گرفته است که آن را مشاهده می کنید:

استاندار اصفهان با اشاره به انتقادات صورت گرفته درباره برداشت فولاد مبارکه از زاینده‌رود گفت: فولاد مبارکه برداشت جدیدی از زاینده‌رود نمی‌کند و تنها موضوع، تغییر و اصلاح سیستم برداشت آب فولاد است.

به گزارش رویش نیوز رسول زرگرپور در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به بحث‌های مطرح شده درباره نحوه برداشت آب فولاد مبارکه و انتقاداتی که از سوی کشاورزان اصفهان نسبت به این موضوع مطرح شده، اظهار داشت: فولاد مبارکه پیش از این نوعی سیستم برداشت آب داشت و در این زمینه به شرکت اجازه داده شد که این سیستم را اصلاح کند اما من اعلام کرده بودم فعلاً اقدامی در این زمینه صورت نگیرد تا شرایط را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه باید در این زمینه با همه ذی‌نفعان هماهنگی لازم را انجام دهند، تصریح کرد: تا کنون این هماهنگی صورت گرفته نشده و باید در این زمینه اقدام صورت گیرد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: این اتفاق تنها نوعی اصلاح سیستم برداشت آب از رودخانه بوده و همچون برداشت‌های جدید صورت گرفته در بالادست نیست. به همین دلیل اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه به انجمن‌های کشاورزان شهرستان اصفهان صورت گرفت و آنها در این زمینه قانع شدند.

نظرات (1)

  1. ناشناس 1396/01/30 23:21

    اولا کشاورزان فانع نشده اند چونکه شماواقعیات رابه آنهانمیگویید.ثانیا اگرهم قانع شده باشند چاره دیگری ندارند.یادتان هست چطور معترضین به انتقال آب به یزد را قانع کردید.میدانید چندین نفرنقص عضوشدند.این کشاورزان هم همینطورقانع شدند.بهتراست درآخرعمردولت بقول شماتدبیروامیدراست بگویید.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست