دیشب خانواده شهید داریوش رضایی نژاد مهمان خندوانه بودند. این اقدامی بر علیه امنیت ملی اسرائیل است. داریوش رضایی نژاد دانشجوی دکتری برق دانشگاه خواجه نصیر بود که در تاریخ 1 مرداد 1390 در وسیله نقلیه شخصی با ضرب 6 گلوله در مقابل دیدگان همسر و دختر کوچکش به شهادت رسید.آرمیتا، دختر داریوش که الان دبستانی است، تعریف می‌کرد که خیلی «خندوانه» نمی‌بنید چون با ساعت خواب او نمی‌خواند. برنامه خندوانه «تقریبا خنده¬دار» است و علاقه شخصی اش در مطالعات غیر درسی «طنز» است. رامبد جوان از او خواست اسم چند کتاب طنزی را که خوانده است نام ببرد و او از دو کتاب نویسندگان ایرانی نام برد. رامبد جوان اسم یکی از کتاب‌ها را نشنیده بود؛ «اکبر کاراته و جورابش». رامبد یادداشت کرد: اکبر جوجه و جورابش! همه خندیدند. مادر آرمیتا هم خندید. رامبد جوان از آرمیتا پرسید: اکبر جوجه خورده است؟ آرمیتا نمی‌دانست «اکبر جوجه» چیست؟ رامبد به مادر آرمیتا طعنه ای زد که چرا به بچه «اکبر جوجه» نداده اید! مادر خندید! گفت: «خورده ولی دوست ندار ه! » بعد روبه آرمیتا کرد و گفت: آرمیتآ! «اکبر جوجه» همان غذایی است که یکبار در راه شمال خوردیم! آرمیتا گفت: «همان جوجه بدمزهِ». بازهم همه خندیدند. جمع بندی بحث هم این بود که آرمیتا هر چیزی که رب انار خورده باشد دوست ندارد.
اینکه فرزند و همسر شهیدی مهمان یکی از پر طرفدار ترین برنامه‌های طنز ایران شوند؛ اینکه بگویند و بخندند و بخنداند؛ اینکه دختر این شهید شاداب، درس‌خوان، پرسشگر و نقاد است و به سوال‌های رامبد با دقت و دقیق پاسخ می‌دهد و در عین حال که «طنزخوان» است، فرصت دیدن «خندوانه» را ندارد آنچنان که رامبد با لحنی ملتمسانه و طنازانه از او می‌خواهد که «لطفا بیشتر خندوانه ببنید»؛ اینکه مادر آرمیتا، که ظاهرا تازه از رساله دکتری اش درباره افکار و زمینه های فکری «داعش» دفاع کرده است، دو فیلمِ طنز رامبد جوان را دیده و علی‌رغم این‌که می‌داند «ورود آقایان، ممنوع!» بیشتر فروش کرده است اما « پسر آدم و دختر حوا » او را بیشتر خندانه است و هم اکنون نیز منتظر نتیجه داوری فیلم «نگار» در مرحله نهایی جشنواره فجر است؛ اینها همه تهدیدی برای امنیت ملی اسرائیل است.
من هم‌اکنون، به شدت برای طراحان ترور این جوان دانشمند کشورم و کلیه عوامل اجرایی آن، در لحظه تماشای این قسمت خندوانه دل‌سوزی می‌کنم و به رامبد جوان و تیم خندوانه برای نمایش این «خندیدن به مرگ» در دل پر امید «ایرانیان» تبریک می‌گویم.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست