مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: اجلاس اخیر «آیپک» میتینگ انتخاباتی اصحاب فتنه و مدعیان اصلاحات بوده و رجزخوانی سخنرانان این اجلاس و تهدیدهای آنان علیه ایران با هدف گدایی رأی در انتخابات پیش روی صورت گرفته است.

به گزارش رویش نیوز، حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در گفت‌وگو با فارس درباره مواضع خصمانه مشترک «نتانیاهو»، «مایکل پنس» معاون ترامپ و «تونی‌بلر» نخست‌وزیر پیشین انگلیس علیه کشورمان که در اجلاس اخیر آیپک صورت گرفته است، اظهار داشت: لابی صهیونیست‌ها در آمریکا (آیپک) همواره مواضع خصمانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران داشته است، ولی آنچه در اجلاس اخیر مطرح شده رنگ و بو و سمت و سوی متفاوتی دارد که باید آن را در حلقه اتصال دو عرصه منطقه‌ای و داخلی به تفسیر نشسته و ترجمه کرد.

وی با اشاره به آنچه امروز در منطقه می‌گذرد، تصریح کرد: آمریکا و متحدان عبری، غربی و عربی آن هیچ‌گاه مانند امروز در ضعف و ناکامی نبوده‌اند، امروزه غرب آسیا به ویترین ناکامی‌ها و شکست‌های پی در پی آمریکا تبدیل شده است، در سوریه برای برکناری «بشار اسد» در عراق برای روی کار آوردن یک دولت سکولار، در یمن برای محو انصارالله، در لبنان برای از میان برداشتن حزب‌الله در فلسطین اشغالی برای خاموش کردن انتفاضه و ده‌ها نمونه دیگر با شکست قطعی روبرو شده‌اند و داعش نیز که به اعتراف خانم کلینتون ساخته و پرداخته آمریکا بود به همت فرزندان ایرانی و فرا منطقه‌ای امام راحل و خلف حاضر او قلع و قمع شده است، اسرائیل که به استناد دو خط آبی روی پرچم خود، داعیه از نیل تا فرات را داشت، امروزه به دور خود دیوار حایل می‌کشد.

شریعتمداری با بیان اینکه در تمامی این تحولات ایران اسلامی الگو و یا میدان‌دار بوده است، گفت: آمریکا و متحدانش حق دارند که از اقتدار ایران در هراس باشند و از آنجا که همه گزینه‌ها را آزموده و بی‌اثر دیده‌اند، تنها راه پیش روی را دست کشیدن ایران اسلامی از باورهای انقلابی می‌دانند، یعنی همان که از آن با عنوان "میانه‌روی" یاد می‌کنند!

مدیر مسئول کیهان در ادامه تأکید کرد: اگر به اظهارات نتانیاهو، «مایکل پنس» و «تونی‌بلر» که سخنرانان اصلی اجلاس اخیر آیپک بوده‌اند، توجه کنید به وضوح می‌بینید که آنها ضمن آنکه علیه ایران اسلامی رجز می‌خوانند، ولی به زعم خود «راه حل»!! هم نشان می‌دهند و روی کار آمدن میانه‌روها در ایران را توصیه می‌کنند! مثلاً «تونی‌بلر» می‌گوید «اگر در ایران یک رژیم ملایم بر سر کار بود همه مشکلات منطقه به آسانی حل می‌شد!»

شریعتمداری اضافه کرد: طی چند ماه اخیر بارها اینگونه اظهارنظرها در حمایت از یک جریان موسوم به میانه‌رو در ایران از سوی مقامات رسمی آمریکایی و اروپایی مطرح شده است و آنان به صراحت بر حمایت خود از جریان میانه‌رو در انتخابات ٩٦ تأکید ورزیده‌اند که صریح‌ترین نمونه آن اظهارات «جان برنان» رئیس سازمان سیا بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به روند یاد شده می‌توان نتیجه گرفت که اجلاس اخیر آیپک میتینگ انتخاباتی اصحاب فتنه و مدعیان اصلاحات بوده است و رجزخوانی سخنرانان این اجلاس و تهدیدهای آنان علیه ایران با هدف گدایی رأی در انتخابات پیش روی صورت گرفته است.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست