جمعی از دانشجویان و فعالین فرهنگی اصفهان طی نامه ای سرگشاده از 13 نفر از متخصصان و اساتید اصفهان برای شرکت در انتخابات شورای شهر دعوت کردند.
به گزارش رویش نیوز، این نامه سرگشاده که در اختیار رویش نیوز قرار گرفته است بدین شرح است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

بی‌شک یکی از بزرگ‌ترین دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی آغاز تسری یافتن بخشی از فرآیند تصمیم‌سازی به میان مردم بود. مردمی که در طول بیش از سه دهه از عمر نظام جمهوری اسلامی همواره درایت و بصیرت خود را به اثبات رسانده‌اند. شکل‌گیری شوراهای اسلامی شهرها را می‌توان گام بعدی تحقق یافتن تصمیم‌سازی مردمی برشمرد که ضمن تمرکز زدایی از ساخت قدرت و کارآمدتر کردن ساختار نظام، می‌تواند به عرصه‌ی دیگری برای مطالبه‌گری و انتخاب آگاهانه بدل گردد. گره خوردن تنگاتنگ شورای اسلامی شهر  و مدیریت شهری به مسائل ملموس زندگی مردم از سویی بر اثرگذاری آن می‌افزاید و از سوی دیگر این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان تغییرات ساختاری و فرهنگی در شهر را با سرعت و بازدهی بیشتری به پیش برد.
بر کسی پوشیده نیست  که غنای فرهنگی و اندیشه‌ای  شهر اصفهان در طول تاریخ تمدن مسلمانان، آن را به چشمه‌ی جوشان اندیشه و عمل درخشان بدل ساخته است. اما وضعیت فعلی فرهنگی و ساختاری کلان  شهر اصفهان تنها نمایی مکدر از آن افق درخشان را به تصویر می‌کشد. قطعا یکی از دلایل این زوال را می‌توان برکنار ماندن
 (نخبگان فکری، فرهنگی و اجرایی)
 از مسئولیت‌هایی نظیر نمایندگی‌ مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر برشمرد.
لذا به جهت بالا بردن تراز نمایندگی مردم شریف اصفهان و بنابر ادله‌ی فوق ماجمعی از دانشجویان و فعالان جوان فرهنگی اصفهان برخود لازم می‌دانیم تا اشتیاق و احساس تکلیف خود‌ را در دعوت از  چهره‌‌ی شاخص فکری، فرهنگی و اجرایی اصفهان که متاسفانه به علت تسلط جریان‌های سیاسی ناکارآمد هیچ‌گاه در معرض انتخاب مردم نبوده‌اند، اعلام داریم.

 بدین وسیله از آقایان و بانوان گرامی:


۱.دکتر موسی نجفی
۲.خانم زهرا حسینی
۳.مهدی سیدین نیاُ
۴.دکتر علی‌رضا آقا‌حسینی  
۵. دکتر حسین هرسیج  

۶.سردار مجید خراسانی
۷.  دکتر محمد‌مهدی الشریف
۸. حجه السلام  میثم شریف اصفهانی
۹.  محمد اژه‌ای
۱۰. حجه السلام محسن کریمی
 ۱۱. فرهاد قادریان
۱۲. وحید ملتجی
۱۳.خانم پروین سلیحی

دعوت می‌کنیم تا ضمن ثبت‌نام در انتخابات شورای اسلامی شهر اصفهان و حضور قدرتمندانه در این عرصه زمینه را برای تغییرات بنیادین در راستای بازیابی جایگاه حقیقی و تمدن‌ساز شهر شکوهمند گنبدهای فیروزه‌ای فراهم آورند.
در پایان مجددا  تاکید  می گردد که این دعوت یک لیست جدید و ائتلاف انتخاباتی که در اصفهان مخصوصا در ایام انتخابات همچون قارچ از هر جمع و گروهی می‌روید به هیچ وجه نیست. بلکه از آنجا‌که اصفهان همواره بستر پرورش افراد فرهیخته و شاخص بوده از این چهرها دعوت به ثبت نام می‌شود تا بار دیگر احزاب و گروها و اشخاصی که در پی تهیه لیست‌های انتخاباتی هستند در آزمونی قرار گیرند که آیا ملاحظات حزبی و گروهی را بر شایستگانی همچون لیست بالا  ترجیح می دهند یا نه.
امید است این حرکت آرمان خواهانه، فرهنگی و دانشجویی گامی موثر به منظور تحقق مطالبات رهبری عزیز انقلاب اسلامی و تلاشی برای نیل به سمت الگوی شهر اسلامی می باشد.

جمعی از دانشجویان و فعالین فرهنگی اصفهان

نظرات (11)

 1. سلام 1395/12/30 06:10

  سلام. انشالله که . . . هر دم از این باغ بری میرسد تازه از تر از تازه تری میرسد... انشالله که تشکیلات رویش هدف مقدسی در راستای وحدت گروهای ارزشی داشته باشد . واقعا احسنت به این همه لیست: مجمع اصولگرایان . نجبا و حالا هم فعالان ف یه سری به خودتون بزنین ...

 2. بی خیال 1395/12/30 13:28

  دوباره پنج نفر. نشستن یه نامه دادن شد جمعی از فعالین فرهنگی و دانشجویان اصفهان حتی اسم کسانی که امضا کردن هم نداره

 3. حنیف ابراهیمی 1395/12/30 18:09

  ذکی!!چه زود 13نفر لیست نجبامعلوم شد!اسامی جمعی از دانشجویان و فعالین فرهنگی اصفهان هم که معلوم نیست! البته یه احتمال هم هست سردبیر محترم سایت لیست را در نهاد رهبری دانشگاه اصفهان بسته شده باشه!به حسب این احتمال آقا رضا امینی هم از اقوام دیگه بعضی از اعضای لیست ای کاش می آوردید! علاوه بر این سر دبیر محترم سایت و خانمشون از لیست جا مونده!

 4. محسنی 1396/01/01 11:24

  این جمعی چه کسانی هستند

 5. بعضی ادمایی که اسمشون اینجا نوشتید تو مرحله اول اسلام هم رد میشن تا برسه ایجاد به شهر تراز اسلامی

 6. کی اخه اسم اینارو کنار هم اورده وحید ملتجی کنار مهدی الشریف ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ معلومه مخشون تاب داره اینم باز مشخره بازیه واقعا مسخرشو در آوردین فرهاد قادریان پسر بسییار خوبیه اما کی میاد ازینا حمایت کنه بابا دست وردارین این پسرخوب تچربه اش در حد دفتر فنی دانشگاه صنعتی و حالا هم اصفهانه دیگه اینقدر این بابارو ازبین نبرین

 7. سلام سال نو وعید برشما مبارک باد .خیلی ها درانتخابات میان دوره ای مجلس شورا در اصفهان ثبت نام کرده اند و خیلی ها هم شایسته وخوب اند ولی برخی افراد علیرغم شایستگی که میگویند نا آشنا هستند مثل فردی به نام ابوالحسن کتابی !شاید شایسته باشند ولی شناخته شده نیستند.می خواستم خواهش کنم حسب وظیفه رسانه ای این افراد رابه ما بشناسانید.ممنون میشویم

 8. مقصودی 1396/01/05 12:20

  ظاهرا عده ای می خواسته اند این 13نفرعزیز را خراب کنند

 9. سید موسی 1396/01/05 13:02

  هر کس بر طبل تفرقه بکوبد و لیستهای متشطط و بی معنا ارائه کند، بی تردید یا مغرض است یا جاهل. البته دهها نفر هستند که صلاحیت عضویت و نامزد شدن در انتخابات شورای شهر اصفهان را دارند، اما همه آنها نمیتوانند رای بیاورند و این تشطط موجب راهیابی اصلاح طلبان به شورا خواهد شد.

 10. عمو 1396/01/07 11:56

  سردبیر محترم رویش نیوز سلام هر نامه ای را نباید پوشش خبری داد!!! برخی از این نامه ها به حیثیت حرفه ای شما ضربه میزند و برخی از با آبروی عده ای بازی می کند. حالا گیرم که چند تا دانشجوی نپخته یه چیزی در فضای سیاسی شهر و کشور فهمیدند و به یک جمع بندی ای رسیدند، شما که نباید عقلتان را بدهید دست اینها!!! این دوستان دانشجو فقط به خاطر اینکه خدمت این لیست ارادت داشته اند، آنها را مطرح کرده اند، ولی از این غافل بوده اند که آدم خوب با آدم کارآمد برای شورای شهر فرق دارد!!! برخی از این عزیزانی که اسمشان در این لیست آمده،‌آدم های اجرائی خیلی خوبی هستند ولی برای تصمیم سازی و تصمیم گیری،‌ خیلی خوب عمل نمی کنند. اما شورای شهر جای اجرا نیست. تازه این بندگان خدا هم بعضی شون زیر بار شورای شهر نخواهند رفت. از یک جنبه دیگر هم که حساب کنید، خراب کردن اونها در فضای سیاسی شهر، از بین بردن پتانسیل هاست...

افزودن نظر

captcha
 • پربیننده‌ترین
 • مطلب دیگری نیست