توصیه‌هایی به زائران «راهیان نور»
سه شنبه 17 اسفند 1395, 15:34

 

ستاد مرکزی راهیان نور کشور در اطلاعیه شماره ۱ توصیه هایی را به زائران «راهیان نور» جنوب کشور مطرح کرده است.

به گزارش رویش نیوز به نقل از تسنیم، ستاد مرکزی راهیان نور کشور در اطلاعیه شماره 1 توصیه هایی را به زائران «راهیان نور» جنوب کشور مطرح کرده است. در این اطلاعیه آمده است:
 هر چند خادمین شهدا در طول سال آماده ارائه خدمات به زائرین معزز شهدا در یادمان های دفاع مقدس هستند، اما در راستای تجمیع ظرفیت و تقویت زیرساخت ها، بازه زمانی ایام اوج راهیان نور جنوب کشور از روز پانزدهم اسفند تا پانزدهم فروردین اعلام شده که زائرین گرامی می‌توانند با مدیریت زمان نسبت به حضور در یادمان های دفاع مقدس اقدام نمایند.

این اطلاعیه می افزاید: محدوده جغرافیایی راهیان نور جنوب کشور از یادمان قلاویزان در شهرستان مهران تا یادمان عملیات غرورآفرین والفجر 8 در شهرستان آبادان پیش بینی شده که تمامی عناصر راهیان نور در این یادمان ها، آمادگی میزبانی از مردم شهید پرور ایران اسلامی را دارند.

 با توجه به شرایط داخلی و منطقه‌ای و بر اساس سیاست‌های اعلام شده ستاد مرکزی راهیان نور کشور، «من انقلابی ام» که یکی از شعارهای حماسی و برگرفته از آموزه‌های والای انقلاب اسلامی است به عنوان شعار راهیان نور سال 1396 تعیین شده است. اخذ و انتخاب این شعار برای تعیین جهت گیری و نقطه کانونی فعالیت‌ها و اقدامات و برنامه‌های راهیان نور در سال 96 خواهد بود.شایان ذکر است همه استان های کشور با تشکیل شورای هماهنگی راهیان نور استانی و شهرستانی، حمایت، امکانات، تمهیدات و برنامه های اعزام، فرهنگی، رفاهی و اقامتی مناسبی را متناسب با ظرفیت و امکانات موجود در استان برای مردم و زائرین شهدا فراهم نمایند.


در این اطلاعیه تاکید شده است: ضروری است کاروان های خودجوش و غیرمتمرکز راهیان نور، قبل از انتخاب مسیر عزیمت، از کیفیت خدمات و میزان ظرفیت مراکز اسکان و مسیر های دسترسی، اطلاعات لازم را جمع آوری نمایند که در این رابطه سامانه ملی راهیان نور کشور با شماره «096313» بصورت شبانه روزی آماده هدایت، راهنمایی و مشاوره به زائرین راهیان نور خواهد بود. همچنین زائرین گرامی شهدا در طول سفر خود، حتما به پیام‌های ستاد مرکزی راهیان نور کشور که از طریق رادیو بهاران، پایگاه اطلاع رسانی این ستاد به نشانی www.rahianenoor.com ، پیامک، رسانه‌ها و خبرگزاری ها ارسال می شود، توجه نمایند.


این اطلاعیه می افزاید: زائرین محترم در مسیر حرکت به سمت استان های میزبان راهیان نور (خوزستان و ایلام) به توصیه‌های پلیس توجه جدی داشته و ضمن پرهیز از حرکت در طول شب در استان های مقصد، نهایت همکاری را با پلیس راهور ناجا بعمل آورده و از توقف های غیرضروری در حاشیه جاده های شهرهای میزبان راهیان نور و سایر نقاط که موجب ترافیک می شود، خودداری نمایند. از همه زائرین عزیر درخواست می شود نسبت به رعایت سلامت خود و بهداشت و پاکیزگی یادمان های شهدا و سرزمین نور اهتمام جدی داشته و در این امر خداپسندانه یاریگر خادمین شهدا باشند.


در خاتمه این اطلاعیه آمده است: ستاد مرکزی راهیان نور کشور از کلیه اعضای کمیته های تخصصی راهیان نور، سازمان ها، نهاد ها و موسسات لشکری و کشوری و گروه های مردمی که در موضوع راهیان نور مسئولیت های مختلفی را بر عهده دارند، خواست تا ضمن آماده باش کامل در ارائه خدمات، نسبت به اطلاع رسانی و راهنمایی زائرین راهیان نور اقدام لازم معمول دارند.

 

افزودن نظر

captcha
ارسال
انصرافاین سایت با منابع شخصی راه اندازی شده است و حق تکثیر مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.