جشنواره فیلم فجر اصفهان امسال با حواشی زیادی برگزار شد. در ابتدا که به خاطر برخی مباحث بین اداره فرهنگ و ارشاد اصفهان و حوزه هنری قرار بود جشنواره با 8 فیلم در یک سالن سینما برگزار شود که با ورود استاندار به این قضیه فیلم های جشنواره فجر در اصفهان به 16 فیلم افزایش یافت. در ادامه هم استقبال کم مخاطبان نسبت به سال گذشته و عدم فروش اینترنتی بلیطهای جشنواره از دیگر حواشی جشنواره فیلم فجر در اصفهان بود. در همین رابطه گفتگوی کوتاهی با حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان درباره این حواشی داشته ایم که مطالعه می فرمایید:

Image result for ‫حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی‬‎حجت الاسلام و المسلمین حبیب رضا ارزانی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان پیرامون کم و کیف برگزاری جشنواره فیلم فجر امسال در مصاحبه اختصاصی با رویش نیوز گفت: ما نباید کارها را به دقیقه 90 محول کنیم، خیلی تلاش کردیم تا این اتفاق نیفتد. بخشی از این کار دست ما بود و بخش دیگری که مربوط به بدهی سال گذشته بود واقعاً از دست ما خارج شده بود. در تهران هم از همین بدهی برای عدم همکاری استفاده کردند که اصلاً مطلوب اصفهان نبود. اما الحمدالله بدهی ما صاف شد. البته یک اتفاق خوب هم در تهران افتاد که وزارتخانه ورود جدی پیدا کرد و وزارتخانه کل فیلم ها را خرید و به شهرهای مختلف ارسال کرد چون پارسال ما خیلی هزینه کردیم و برای خرید فیلم ها چیزی در حدود 300 میلیون خرج شد و استقبال فوق العاده ای داشتیم.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان درباره کاهش استقبال از جشنواره فجر نسبت به سال گذشته عنوان داشت: درحالی که سال گذشته همه ارگان ها و نهادها به برگزاری جشنواره کمک می کردند اما امسال همراهی ها مثل سال گذشته نبود و به همین خاطر اتفاقی که باید می افتاد تا در ادامه سال گذشته باشد نیفتاد. هر چند که حضور وزارتخانه در پشت این اتفاق برای ما کار را راحت کرده بود و از ما تنها مکان و امکانات برگزاری جشنواره را می خواست. البته چون وزارتخانه خودش راسا وارد شده بود ما بلیط رایگان نداشتیم و به همین خاطر برخی افراد که از بلیط رایگان استفاده می کردند امسال این امکان را نداشتند. بعضی ها هم می گفتند بسته ای که به اصفهان آمد کیفیت لازم را نداشت. البته خود فیلم ها هم کیفیتی به اندازه سال گذشته نداشت که این مورد هم دخیل بود و استقبال در دیگر استان ها هم به همین اندازه بود.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست