به گزارش رویش نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در گردهمایی فرمانداران استان از تلاش‌های 11 ماهه فرمانداران، بخشداران و دهیاران استان که علیرغم همه‌ محدودیت‌ها و مشکلات تلاش کردند استانی آرام و با امنیت و آرامش داشته باشیم و بستر برای فعالیت‌های عمرانی و حل مشکلات و مسائل شهرها، روستاها و مردم فراهم شود، تقدیر کرد.

وی با بیان اینکه در طول چند ماه آینده شرایط سخت‌تر و ویژه‌تر خواهد شد، اظهار داشت: انتخابات پیش رو انتخابات مهم و سرنوشت سازی خواهد بود که سرنوشت چهار سال مدیریت کشور، مدیریت شهری و دهیاری‌ها را رقم خواهد زد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه با نزدیک شدن به انتخابات برخی از شوراها و شهرداری‌ها طرح‌هایی بدون کارشناسی و تأمین اعتبار کلنگ زنی می‌کنند، افزود: یکسری از پروژه‌هایی که هنوز تکمیل نیست افتتاح می‌شود و تبلیغات رسانه‌ای توسط شهرداری‌ها و شوراها انجام می‌شود که باید با حساسیت این مسائل پیگیری شود.

زرگرپور با تأکید بر اینکه نباید برای شهرداران و شوراهای بعدی هزینه ایجاد شود، گفت: نباید با هزینه‌ شهرداری‌ها تبلیغات رسانه‌ای و مطبوعاتی با اهداف انتخاباتی صورت گیرد.

*مجریان انتخابات حق حضور در جلسات حزبی، سیاسی و محفلی ندارند

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و تجربیات گذشته، عنوان کرد: باید یک چارچوب مشخص برای هیأت‌های اجرایی مشخص شود و در انتخاب هیأت‌های اجرایی باید افراد معتدل انتخاب شوند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: ما خواهان انتخاباتی هستیم که مجریان آن امانت‌دار و صادق باشند و انتخابات باید با امنیت کامل و با شکوه و ابهت برگزار شود و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری حق‌الناس به طور کامل رعایت شود.

زرگرپور تأکید کرد: مجریان انتخابات باید همانند انتخابات قبل با امانت‌داری و بی‌طرفی کامل انتخابات را برگزار کنند.

وی ادامه داد: مجریان انتخابات حق حضور در جلسات حزبی و سیاسی ندارند و با توجه به تأکید وزیر کشور مجریان انتخابات در جلساتی که شائبه سیاسی بودن و انتخاباتی دارد نباید شرکت داشته باشند.

استاندار اصفهان عنوان کرد: هیأت های نظارت جایگاه مهمی دارند و باید همکاری با آن‌ها به شکل مطلوب و با هماهنگی کامل صورت گیرد.

زرگرپور در ادامه به مشکلات اقتصادی اشاره و مطرح کرد: همه‌ مسؤولان کشور اصلی‌ترین و مهم‌ترین چالش کشور را مسائل اقتصادی می‌دانند و مقام معظم رهبری نیز در این ارتباط نسخه‌ اقتصاد مقاومتی را عنوان کردند که از چند سال قبل در دستور کار دولت قرار گرفت و به صورت جدی پیگیری می‌شود.

وی در ادامه بیان داشت: امسال علیرغم همه‌ تلاش‌ها و فعالیت‌ها شرایط اقتصادی سختی ایجاد شد ولی دولت تلاش کرد که با ایجاد طرح‌های اقتصادی بخشی از مشکلات مربوط به صنعت و بیکاری را برطرف کند.

استاندار اصفهان به تشریح این طرح‌ها و اقدامات صورت گرفته پرداخت و افزود: یکی از این طرح‌ها تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولیدی هست که در این کارگروه دولت اختیاراتی را به استانداران تفویض کرد و در این مرحله بدون در نظر گرفتن تسهیلات مشکلات واحدهای بحران‌زده احصا و با پیگیری‌های صورت گرفته مرتفع شد.

زرگرپور ابراز داشت: بسیاری از مشکلات این واحدها مربوط به بیمه، مالیات و تسهیلات دریافتی بود که برطرف و با این اقدام 26 هزار شغل تثبیت شد.

وی به بسته‌ حمایتی دوم از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح با هدف حفظ اشتغال موجود صورت گرفت که کار عظیم و بزرگی بود و واحدهایی که نیازمند تسهیلات بودند در سامانه‌ بهین یاب ثبت نام کردند و استان اصفهان در مجموع در این مقوله رتبه‌ اول کشور را به خود اختصاص داد.

استاندار اصفهان اضافه کرد: با بیش از یک هزار و 20 واحد با مبلغ 800 میلیارد تومان عقد قرارداد شده است که تاکنون 953 واحد مبلغی در حدود 730 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده‌اند و 45 هزار فرصت شغلی تثبیت شد.

زرگرپور با اشاره به طرح توسعه اشتغال پایدار گفت: این طرح با هدف ایجاد اشتغال جدید با تسهیلات صندوق توسعه‌ ملی پیش‌بینی ‌شده که در حال پیگیری و انجام است.

وی با بیان اینکه پرونده‌ 127 واحد اقتصادی با اشتغال بالای 100 نفر جهت پیگیری مشکلات این واحدها برای تصمیم‌گیری به تهران ارسال شده که 88 واحد تولیدی با تسهیلات 31 هزار میلیارد ریال در دست پیگیری است، اظهار کرد: مسائل اقتصادی، افزایش قیمت‌ها و بیکاری کارگران همچنان وجود دارد ولی با این اقدامات وضعیت مناسب‌تری را در این بخش شاهد هستیم که باید به مردم اطلاع‌رسانی شود.

استاندار اصفهان به مسائل کارگری نیز اشاره کرد و افزود: گر چه در کمیسیون کارگری این معضلات بررسی می‌شود ولی باید به این نکته توجه کنیم که مسائل کارگری باید قبل از طرح شدن در فضای بیرونی در داخل واحدهای تولیدی حل و فصل شود و هنر مدیران باید این باشد که مسائل کارگری در داخل کارخانه حل شود.

*تأکید استاندار بر کنترل آنفولانزای فوق حاد پرندگان

زرگرپور با اشاره به حوادث طبیعی رخ داده در کشور عنوان کرد: در استان اصفهان سیلاب‌های بزرگ و مخرب صورت نگرفت ولی در تعدادی از استان‌ها خسارت‌های هنگفتی را به بار آورد.

وی با بیان اینکه در استان اصفهان معمولاً خشکسالی به‌ عنوان یک بحران سنواتی مطرح است، گفت: مزید بر مشکل خشکسالی، آنفولانزای فوق حاد پرندگان نیز استان را درگیر کرده که لازم است همه‌ دستگاه‌های مسؤول از جمله نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج برای جلوگیری از روند رو به رشد این بیماری همه اقدامات لازم را پیگیری کنند.

استاندار اصفهان اضافه کرد: اصفهان نخستین استان کشور در تولید مرغ و تخم مرغ است و شیوع این بیماری علاوه بر استان می‌تواند معضلی را در کشور ایجاد کند، بنابراین باید هرچه سریع‌تر این بیماری کنترل شود.

*تعامل فرمانداران با ائمه‌ جمعه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضروری است

زرگرپور خواستار ارتباط بیشتر فرمانداران با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شد و اذعان داشت: فرمانداران باید با تدبیر و عملکرد خود هماهنگی لازم را با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشند و با توجه به جایگاه نمایندگان باید فارغ از مسائل سیاسی مورد احترام قرار گیرند و هماهنگی و تعامل با آن‌ها صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه نهاد نماز جمعه و ائمه جمعه جایگاه ویژه و مهمی دارند، گفت: باید تعامل خوبی با این نهاد صورت گیرد و مسائل و مشکلات شهرستان‌ها و اقدامات صورت گرفته برای ائمه‌ جمعه تشریح شود چرا که آنان رابط دستگاه‌های اجرایی و مردم هستند بنابراین باید همکاری و هماهنگی بیشتری با آنان صورت گیرد.

استاندار اصفهان در پایان به تعامل با بخش خصوصی اشاره و مطرح کرد: در خصوص مشارکت و دریافت کمک از بخش خصوصی و واحدهای تولیدی برای تکمیل پروژه‌ها و طرح‌ها، باید شفاف، بی پرده و کاملاً مشخص عمل شود و حالت اجباری نداشته باشد تا شائبه‌ای برای دستگاه‌های اجرائی و حاکمیتی پیش نیاید.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست