به گزارش رویش نیوز مصطفی حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، با اشاره به اتمام کار پروژه پردیس سینمایی چهارباغ اظهار کرد: پردیس سینمایی چهارباغ آماده ‌شده است و کار تجهیز آن نیز رو به اتمام است و طبق برنامه ما تا پایان بهمن افتتاح می‌شود.

وی افزود: دلیل اضافه شدن کلمه «پردیس» قبل از نام این سینما نمایش هم‌زمان 4 فیلم در این مجموعه، اضافه شدن بعضی امکانات جانبی و همچنین فرمت تجهیزات پخش فیلم است که نسبت به سینماهای دیگر متفاوت است.

رئیس امور سینمایی حوزه هنری استان اصفهان تصریح کرد: با افتتاح این مجموعه دیگر نیازی نیست تماشاگران با سینما تماس بگیرند و از برنامه نمایش فیلم‌ها مطلع شوند چرا که هر زمان که به سینما مراجعه کنند مطمئناً فیلمی متناسب با سلیقه‌شان بر روی پرده سینما هست.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه ریزی ما سینما فلسطین و ساحل برای فیلم‌های سه‌ بعدی در نظر گرفته شده است و بلافاصله پس از پردیس چهارباغ با شروع بازسازی سینما ساحل 4 سالن سینما ساحل، فلسطین و سپاهان قابلیت پخش فیلم سه بعدی را خواهند داشت.

حسینی گفت: نباید این موضوع را از خاطر برد که فیلم سه بعدی در کشور تولید نمی‌شود و تجهیزات و هزینه‌های بسیار بالای آن باعث شده فیلمی در این قالب در کشور ساخته نشود؛ هزینه برای پخش فیلم سه بعدی زمانی منطقی است که فیلم آن نیز وجود داشته باشد به همین دلیل برای پردیس سینمایی چهارباغ امکان پخش فیلم سه بعدی در نظر گرفته نشده است.

وی در رابطه با پخش فیلم سه بعدی در اصفهان عنوان کرد: تا زمانی که در کشور تولید فیلم سه بعدی نداشته باشیم در سینماهای سه بعدی اصفهان به پخش فیلم‌های سه بعدی خارجی می‌پردازیم.

رئیس امور سینمایی حوزه هنری استان اصفهان بیان کرد: سالیانه 40 الی 50 فیلم در اصفهان اکران نمی‌شود و دلیل آن نبود سالن سینما است و زمانی که سالن‌های بزرگ ما در اکران فیلم‌ها پر نمی‌شود بهتر بود تا پردیس سینمایی چهارباغ را با تعداد سالن بیشتر و تعداد صندلی کمتر طراحی کنیم.

وی اظهار کرد: با تعداد زیاد سالن‌های کوچک به ظرفیت صندلی‌های بالقوه سینما کمک می‌کنیم و از خالی ماندن آن‌ها جلوگیری می‌شود و در کنار آن امکان اکران فیلم‌های بیشتر را در اصفهان خواهیم داشت تا سینما دوستان اصفهانی امکان دیدن همه فیلم‌های ایرانی را داشته باشند.

حسینی تأکید کرد: برای افتتاحیه پردیس سینمایی چهارباغ چهار فیلم اکران نوروزی را در نظر داریم که از فیلم‌های جشنواره فیلم فجر امسال خواهد بود.

وی اذعان داشت: یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در بازسازی پردیس سینمایی چهارباغ در نظر گرفته شد این بود که اساس کار را بر مقاوم سازی سینما و به روز رسانی اعلام و اطفاء حریق آن به صورت مکانیزه قرار دادیم.

امیدواریم با کمک مسؤولان سینما ساحل را نیز در سال آینده بازسازی کنیم، برنامه بعدی ما پس از سینما ساحل سینما ایران و اندیشه است؛ در صورتی که بنیاد شهید و امور ایثارگران، سینماها را واگذار کند اولویت بعدی ما این دو سینما خواهد بود تا با بازسازی آن‌ها کمبود سالن سینمایی در اصفهان رفع شود.

افزودن نظر

captcha
  • پربیننده‌ترین
  • مطلب دیگری نیست